Sari la conținut
Forum Roportal
cristi777

reactivare vista

Postări Recomandate

Am reinstalat vista folosind optiunea Restore OS image iar acum imi spune ca mai am 3 zile pana la activarea automata,am introdus codul de sub unitate si imi zice ca este in folosinta...stie cineva cum pot sa-mi reactivez windows-ul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am reinstalat vista folosind optiunea Restore OS image iar acum imi spune ca mai am 3 zile pana la activarea automata,am introdus codul de sub unitate si imi zice ca este in folosinta...stie cineva cum pot sa-mi reactivez windows-ul?

Da telefon la Microsoft ptr un cod bun de activare. Vezi ca telefonul lor trebuie sa fie scris exact in acel program de activare. Cu siguranta iti va spune ca acel telefon nu mai exista dar iti va da nr la care a fost schimbat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da nu poti sa faci rost de un cod nou de pe net?

Codul de pe carcasa e un serial number ce identifica licenta. Activarea se face pe baza altui cod generat de programul de activare care depinde de serialul introdus, precum si de numerele seriale ale componentelor din sistem. Nu stiu la Vista cum este, dar la XP era regula ca nu poti sa schimbi mai mult de doua componente in 3 luni ca sa il considere upgrade, altfel e considerat alt sistem. Codul de care spune GigJoe e codul pe care il da programul de activare in varianta cand nu doresti activarea via internet. Programul de activare genereaza un cod pe care il comunici prin telefon sau email la Microsoft si ei iti dau un alt cod, corespondent celui pe care il comunici tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×