Sari la conținut
Forum Roportal
Rami

Pantofi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

39.

N-am uitat doar ca nu se mai gasesc din moda cu care eram si eu obisnuita, nici nu mai importa din Germania papucii cu care umblam de 20 de ani, iar tot stocul a devenit un flat unu cu pamantu'  sau cu un toc foarte inalt sau o talpa din lemn si greu sa nu poate fugi sclavii, etc.,   Ma uit pe Amazon si gasesc ce vreau si ultra ieftin, ridic telefonul dar la intrebarea urmatoare lesin: Ce numar purtati???  ca le avem doar in marimea 11 ... 44 - 45 in Europa, iar eu port 7.

 

Alalta ieri am gasit ceva sa-mi placa si sa fie cum le vreau dar numai unu vine bine, cel pe piciorul stang, ca pe drept nu-l pot nici forta .... din colectia Fly London ... si cautarea continua.   Am vorbit cu prietena mea din Elvetia sa se uite prin magazine, dar cred ca deja e tarziu de sandale pentru elvetieni.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

_101466497.jpg?crop=pad&pad_color=FFF&fo

Marques'Almeida Croc Embossed Platform Sandal $690.00

 

Nu imaginez mersul cu aceste sandale!!!   Doar ca model in vitrina din istoria incaltamintei l-as putea folosi.

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

_100667521.jpg?crop=pad&pad_color=FFF&fo

Pana umple Mosu' pe asta ... ho-ho-ho ... renunta la job  :santa2:

 

Cizma asta este croit pentru iernile din Phoenix, decupat pentru aerisire si comfort ca multa lume doar in slapi isi petrece iarna.  

Inaltimea insa este o alta problema ca la munca nu se da voie cu mini asa de scurt pana nu se lucreaza in industria modei si

parca devine greu de stat pe scaun 8 ore cu prea multa piele.  

Modelele de anul trecut se vand cu 5 dolari perechea dar stau gramada mare la intrarea magazinului.  Au tocuri si mai inalte si mai subtiri.

 

Va trebui sa-mi cumpar saboti cu talpa de lemn ca in Olanda doar varful este diferit, dar nu m-am decis inca.  

 

In caz de urgenta, daca am de mers unde-i o iarna serioasa, am cizme de cauciuc imblanite si mai incalt ciorapi de schiat din lana virgina de 2 cm grosime, direct de pe oaie. Pentru iarna locala ... papuci de vara si de mare party, una transparenta sa mearga bine cu orice culoare de rochie!!!   Se pot lipi stelute sidefate pe ei sa fie si mai festivi.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adidas-gazelle-vapour-pink-white-gold-me

Sint tenisi barbatesti ... la culoarea roze pentru noul sezon ... restul de vechituri donam la sinistrati ... :haha:  e unisex ... toata familia poate purta la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

7239360_adidas-vomi_940x500.jpg

 

Incaltari foarte sezonale pentru Oktoberfest si alte zile ploioase de toamna,  fabricati din cea mai fina piele si impermeabili se vand la 200€ in Germania.

Cu o pereche de  « lederhosen »  amatorii de bere sint "pe uscat" ...  :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

7253937_063-845072356.jpg

 

Fashion Week New York in parada marca Namilia - inspirata de ... necrezut  :giverose:


7253937_063-845075540.jpg

 

Asortati cu te miri ce merg acei incaltari de ultimul racnet, la Premierea Oscar precis careva diva le va purta pentru o suma de bani!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

7465932_hd-0000158433-301577-02_940x500.

 

Cine nu doreste sa se puna pe tocuri inalte pentru iesirile de seara, se poate incalta si cu aceasta creatie foarte comfortabila si eleganta, se asorteaza bine cu jeans!!! 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

P00328489.jpg

Papuci noi pentru sezonul abia inceput in zonele cu 4 anotimpuri la pret de $475.

E mult chiar daca din piele de oaie sint baretele, captusit cu piele la talpa si e foarte moale, placut la mers, dar nu va tine decat o vara!!!   Jimmy Choo l-a creat. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Image result for gucci women's princetown leather slippers-white size 5.5

Sint pline magazinele cu acesti papuci, mie nu-mi plac ca-s prea flati si mi se pare ca e pentru alt sezon decat vara.   De pret nu zic nimic ca depinde de magazinul unde se vinde desi furnizorul este China.   Am vazut si barbati incaltati cu asa ceva, s-ar putea sa aibe si versiune masculina, o sa ma conving de asta de curand.  Poate in casa merg pe parchetul rece in lunile de iarna.  Pare sa fie la moda dar nu prea se vede ca se poarta de femei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×