Sari la conținut
Forum Roportal
Liviu.

De ce mor cei care ar trebui sa traiasca?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exista vreun studiu care demonstreaza asta?!

Nu, e doar o constatare la modul general. Multi oameni ajung deseori la o astfel de concluzie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cele mai multe ori mi-a fost dat sa vad cum oameni buni, care au facut tot posibilul sa ajute si sa multumeasca pe toata lumea, au plecat dintre noi prea devreme. In schimb, cei care traiesc doar pentru a-i face pe ceilalti sa sufere, sa duca un stil de viata mizerabil, care-l determina sa fie egoist, violent si mai mult, asa ceva sa-i afecteze si pe alti oameni.

De ce mor cei buni si raman numai cei rai? Intrebarea asta ne-o punem mai mereu cand realizam ca o persoana pe care am ajuns s-o apreciem atat de mult, nu mai poate fi printre noi.

 

Cei buni sunt doriti mereu,oriunde. Si nu noi hotaram cine ramane aici si cine nu... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
................................................................................

....................

De ce mor cei buni si raman numai cei rai?

................................................................................

.....................

 

Poate pentru ca viata nu este un premiu ci un examen.

O scoala pe care trebuie sa o absolvim.

O ecuatie de rezolvat.

Fiecare din noi fiind un element din ecuatiile celorlalti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce mor cei buni si raman numai cei rai?

 

Altamirano: So, your Holiness, now your priests are dead, and I am left alive. But in truth it is I who am dead, and they who live. For as always, your Holiness, the spirit of the dead will survive in the memory of the living.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce mor cei care ar trebui sa traiasca?

 

cine hotaraste care sunt cei care ar trebui si cei care nu ar trebui ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, e doar o constatare la modul general. Multi oameni ajung deseori la o astfel de concluzie.

 

La concluzia asta ajung babele, la priveghi, in general.

Invers nu ai pomenit? Sa moara ala al dracului si sa ramana pana la adanci batraneti unul bun?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La concluzia asta ajung babele, la priveghi, in general.

Invers nu ai pomenit? Sa moara ala al dracului si sa ramana pana la adanci batraneti unul bun?

Si atunci ce rost ar mai avea topicul asta la coltul trist?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La concluzia asta ajung babele, la priveghi, in general.

Invers nu ai pomenit? Sa moara ala al dracului si sa ramana pana la adanci batraneti unul bun?

...atunci se zice: bine c-am scapat si de asta...trebuie doar sa ai suficienta rabdare (Sun Tzu).

Editat de Pixy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cele mai multe ori mi-a fost dat sa vad cum oameni buni, care au facut tot posibilul sa ajute si sa multumeasca pe toata lumea, au plecat dintre noi prea devreme. In schimb, cei care traiesc doar pentru a-i face pe ceilalti sa sufere, sa duca un stil de viata mizerabil, care-l determina sa fie egoist, violent si mai mult, asa ceva sa-i afecteze si pe alti oameni.

De ce mor cei buni si raman numai cei rai? Intrebarea asta ne-o punem mai mereu cand realizam ca o persoana pe care am ajuns s-o apreciem atat de mult, nu mai poate fi printre noi.

bun topic si eu ma intreb oare de ce ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×