Sari la conținut
Forum Roportal
Liviu.

De ce mor cei care ar trebui sa traiasca?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De cele mai multe ori mi-a fost dat sa vad cum oameni buni, care au facut tot posibilul sa ajute si sa multumeasca pe toata lumea, au plecat dintre noi prea devreme. In schimb, cei care traiesc doar pentru a-i face pe ceilalti sa sufere, sa duca un stil de viata mizerabil, care-l determina sa fie egoist, violent si mai mult, asa ceva sa-i afecteze si pe alti oameni.

De ce mor cei buni si raman numai cei rai? Intrebarea asta ne-o punem mai mereu cand realizam ca o persoana pe care am ajuns s-o apreciem atat de mult, nu mai poate fi printre noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea si eu sa aflu daca voi trai cat mai mult.

 

Urma de ironie.

 

Cred ca suntem prea egoisti,asta-i cauza.Ne-am obisnuit sa avem in jurul nostru oameni care pot oferi neconditionat,astia sunt cei buni.Iar egoismul nostru ii ucide.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci de ce doi oameni care actioneaza in paralel; unul dintre ei in mod constructiv, iar celalalt in scop distructiv, au sanse diferite de supravietuire?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu mor cei care merita sa moara?

Nu cumva e aceeasi intrebare pe care am pus-o si eu, numai ca e formulata diferit? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci de ce doi oameni care actioneaza in paralel; unul dintre ei in mod constructiv, iar celalalt in scop distructiv, au sanse diferite de supravietuire?

 

 

Exista vreun studiu care demonstreaza asta?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×