Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

Noduli la sani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o amica (44 ani) care a facut doua mamografi la interval de 8 luni.

 

La prima mamografie a rezulatat ca are un nodul la un san iar la a II-a (dupa 8 luni) a rezultatat ca langa primul nodul au m-ai aparut inca trei. Noduli nu se simt la palpare, nu dor, se vad numai pe mamografii.

 

Medicul de familie i-a zis sa isi m-ai faca o mamografie dupa inca 6 luni...ceea ce mi se pare absurd.

 

Va rog sa-mi recomandati un medic (bun...) din Bucuresti care are rezultate bune in tratamentul nodulilor la san.

 

Multumesc anticipat,

 

f.n.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa mearga la Institutul oncologic si sa-si faca o punctie biopsie. Tratamentul va fi in functie de rezultat.sa-si ia trimitere de la medicul de familie adresata unui oncolog, nu conteaza numele, de la un Institut oncologic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
trebuie sa mearga la Institutul oncologic si sa-si faca o punctie biopsie. Tratamentul va fi in functie de rezultat.sa-si ia trimitere de la medicul de familie adresata unui oncolog, nu conteaza numele, de la un Institut oncologic.

 

Multumesc pentru raspuns...eu i-am recomandat sa mearga la un medic ginecolog...dar nici nu vrea sa auda...

 

Nu vrea sa faca nici o alta mamografie...

Cred ca recomandarea ta este mult mai buna de urmat...o sa incerc sa o conving ca metoda strutului care isi ingroapa capul in nisip nu este cea mai buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pentru raspuns...eu i-am recomandat sa mearga la un medic ginecolog...dar nici nu vrea sa auda...

 

Nu vrea sa faca nici o alta mamografie...

Cred ca recomandarea ta este mult mai buna de urmat...o sa incerc sa o conving ca metoda strutului care isi ingroapa capul in nisip nu este cea mai buna.

 

 

Daca ea nici nu vrea sa auda de ginecolog, nu stiu cum ai putea sa o faci sa mearga la un oncolog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o amica (44 ani) care a facut doua mamografi la interval de 8 luni.

 

La prima mamografie a rezulatat ca are un nodul la un san iar la a II-a (dupa 8 luni) a rezultatat ca langa primul nodul au m-ai aparut inca trei. Noduli nu se simt la palpare, nu dor, se vad numai pe mamografii.

 

Medicul de familie i-a zis sa isi m-ai faca o mamografie dupa inca 6 luni...ceea ce mi se pare absurd.

 

Va rog sa-mi recomandati un medic (bun...) din Bucuresti care are rezultate bune in tratamentul nodulilor la san.

 

Multumesc anticipat,

 

f.n.

 

calea de urmat este : medic de familie apoi ginecolog, acesta din urma va stabili daca este sau nu de mers la oncologie. nodulii la sani nu-s musai maligni.... iar orice zi de amanare inseamna timp pt alt nodul sa apara...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pentru raspuns...eu i-am recomandat sa mearga la un medic ginecolog...dar nici nu vrea sa auda...

atunci recomanda-i sa mearga la disco... macar sa se distreze in timpul care a mai ramas daca nu vrea sa faca nimic in legatura cu sanatatea ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
calea de urmat este : medic de familie apoi ginecolog, acesta din urma va stabili daca este sau nu de mers la oncologie. nodulii la sani nu-s musai maligni.... iar orice zi de amanare inseamna timp pt alt nodul sa apara...

 

A mers la ginecolog care a prescris un tratament cu pastile timp de doua luni (f.d.ciclu) apoi inca o mamografie ...

Este speriata rau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
trebuie sa mearga la Institutul oncologic si sa-si faca o punctie biopsie. Tratamentul va fi in functie de rezultat.sa-si ia trimitere de la medicul de familie adresata unui oncolog, nu conteaza numele, de la un Institut oncologic.

 

...de acod cu o consultatie la un medic oncolog,adica as sublinia ca e obligatorie!!!....punctia biopsie as zice sa ramana de stabilit ,acolo,dupa cnsultatie,.....nu crezi?

Atatea sfaturi ,ba mai mult afirmatii si despre proceduri de urmat nu fac decat sa incurce pacientul si sa il sperie...as garanta ca in acest moment persoana in cauza va fi tentata sa caute (si riscul este sa piarda timpul )noi informatii legate de punctia biopsie,inca vreo cateva zile pierdute pe diverse forumuri!...nu crezi?

calea de urmat este : medic de familie apoi ginecolog, acesta din urma va stabili daca este sau nu de mers la oncologie. nodulii la sani nu-s musai maligni.... iar orice zi de amanare inseamna timp pt alt nodul sa apara...

!medic familie---oncolog!.(intre noi fie vorba,putea sa mearga direct la Oncologie)si doar afirmatia ta ca nodulii

nu-i musai sa fie maligni mi se pare cat de cat potrivita....sorry,dar explica-mi si mie ce sa caute la un ginecolog?...E TOTUSI VORBA DE 3 SAU 4 NODULI ,Nepalpabili si nedurerosi..parca asa am retinut din ultimele postari!

 

atunci recomanda-i sa mearga la disco... macar sa se distreze in timpul care a mai ramas daca nu vrea sa faca nimic in legatura cu sanatatea ei.

Chiar nu cred ca e cazul de ironii! si din pacate ....nici de unele sfaturi (nu ma refer la ale tale)pe un forum care nu e de specialitate...Parerea mea!

 

 

:cry: on:...din pacate in Bucuresti nu cunosc medici .

Editat de lea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×