Sari la conținut
Forum Roportal
Shiva*

Schimbari comportamentale?

Evaluează acest topic

Dragostea ne face sa ne purtam altfel?! sa avem altfel de manifestari fata de familie, prieteni, fata de ceilalti, in general? ... Argumete ale raspunsurilor!  

14 membri au votat

  1. 1. Dragostea ne face sa ne purtam altfel?! sa avem altfel de manifestari fata de familie, prieteni, fata de ceilalti, in general? ... Argumete ale raspunsurilor!

    • Da
      7
    • Nu
      2
    • Cateodata
      4
    • Depinde de la caz la caz
      1


Postări Recomandate

Mie mi s`a intamplat, nu doar o singura data , k efectele persoanei iubite sa se resimta asupra mea. De familie am devenit mai apropiata, cu amicii, distanta, iar fata de ceilalti, in general, manifestam irascibilitate.

Niciodata nu am inteles manifestarile astea...

Recunosc, mai fericita am fost atunci cand lucrurile nu se schimbau datorita LUI...

 

Voi ce credeti?! Vi s-a intamplat?

:dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe miine dragostea nu ma face sa ma port diferit fata de ceilalti, eventual, sunt mult mai zambareata decat de obicei, eu oricum zambesc mereu:), si poate sunt mai buna cu ceilalti. Eu ma simt diferit. :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt putin mai posesiva cand am pe cineva..dar numai atunci  si uneori mai irascibila

 

Mi se pare normal... Si eu ma mai desfasor cateodata asa... dak nu am fi indragostiti cu adevarat, atunci comportamentul nostru nu s-ar schimba... asa gandesc eu, dak nu iti pasa de pesoana care iti este alaturi, atunci ... viatza ta continua in ritmul ei obisnuit, in schimb, atunci cand apare cineva care "iti antreneaza sentimentele" ... e normal sa apara impulsivitatea si acel insticnt de ati apara "prada" :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu..sunt mai mult posesiva..nu doar cu iubitul meu..ci si cu prieteni,dar.la mine...intradevar dragostea ma facut sa ma port altfel cu cei din jur...adica..mai mult mi-a deschis ochii..si am vazut cine tine la mine..cine imi sunt prieteni adevarati..si cine nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde, de caracterul si personalitatea fiecaruia, dar, in general, toti reactionam cumva.

Dragostea ne schimba, de obicei in bine. Devenim mai deschisi fata de cei din jur, mai intelegatori, dar, dupa cum spuneam, depinde de la caz la caz. Am remarcat ca unii oameni, atunci cand sunt indragostiti, nu traiesc decat pentru persoana iubita, isi indeparteaza prietenii, devin posesivi. Tot acestia sunt si cei care vor suferi cel mai mult din dragoste. Atunci cand persoana iubita devine centrul universului tau si ai ghinionul sa te dezamageasca,... urmarea o stiti si voi. Daca nu, in numarul urmator...

to be continue... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea te transforma....iti skimbi fara sa iti dai seama comportamentul fata de cei din jur,uneori in rau,alteori in bine....dar intotdeauna te skimbi in bine pentru tine,pentru ca esti un om fericit si implinit prin iubire!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×