Sari la conținut
Forum Roportal
tahionic

Operatiile estetice

Postări Recomandate

:o: [ Mai am o inrebare, care proteze sunt mai bune, adica al caror aspect e mai natural , mai avantajos... am o multime de intrebari.

Multumesc inca o data de raspunsuri.. :o:

Partajează acest post


Link spre post
:) [ Mai am o inrebare, care proteze sunt mai bune, adica  al caror aspect e mai natural , mai avantajos... am o multime de intrebari.

  Multumesc inca o data de raspunsuri.. :o:

[snapbacca]28586[/snapbacca]

 

Parerea mea este urmatoarea:

1. Asa cum ti-au spus si fetele, trebuie sa iei anumite riscuri in calcul, pentru ca totusi e o operatie + daca vrei sa ai sani enormi in timp poti avea probleme cu coloana vertebrala

2. Cum a spus si Bogdan - costurile :o:

3. Parerea mea e ca cine te iubeste cu adevarat te iubeste si daca ai sanii mai mici sau alte defecte, nu trebuie sa ii ai cat lubenitele - unor barbati nici nu le place asta (dar astept sa isi dea si ei cu parerea)

4. Sutienele pus-up au ceva efect -_-

Partajează acest post


Link spre post
Asa cum ti-au spus si fetele, trebuie sa iei anumite riscuri in calcul, pentru ca totusi e o operatie + daca vrei sa ai sani enormi in timp poti avea probleme cu coloana vertebrala

[snapbacca]28607[/snapbacca]

 

Unde mai pui ca gravitatia ii va afecta serios.

 

Acum sunt in tratative cu un estetician si sper ca il voi convinge sa vina pe forum sa va raspunde la toate nelamuririle. :o:

Partajează acest post


Link spre post

Salut Bacca Cat!

 

Daca citeai mesajul meu de mai sus , vedeai ca am subliniat faptul ca nu-mi doresc sani maaaari ( pe care sa-i afecteze gravitatia cum a spus roportal :o: ), imi doresc unii un pic mai mari care sa se potriveasca mai bine cu conformatia mea .

Mersi oricum de sfat. :o:

Partajează acest post


Link spre post

[ Si inca ceva foarte important in legatura cu faptul ca daca cineva te iubeste te, te iubeste asa cum esti , cu micile defecte..

Crede-ma cand iti spun ca atunci cand am luat hotararea ca voi face aceasta operatie ( mai peste uun an, cand voi avea banii ) , nu m-am gandit nici o secunda la el, poate ca sunt o egoista.., e dorinta mea de a face ceva pentru mine. Bineinteles ca la-am intrebat si i-am spus de operatie, si mi-a zis (ca un prieten bun si care ma iubeste ) ca lui ii plac f mult sanii mei si ca daca eu imi doresc asta , de ce nu , si bineinteles ca ma va sprijini si ca va fi alaturi de mine.Si eu stiam toate astea fara sa mi le zica, caci suntem impreuna de 5 ani , locuim in aceeasi casa , si totul intre noi e cum nu se poate mai bine.

Mersi la toata lumea care mi-a raspuns. Poate veti spune ca sunt nebuna ca daca imi voi face operatia peste un an , imi fac atatea probleme de pe acum. Eu zic ca e mai bine sa fii informat si sa te gandesti la toate din timp , ca sa fii sigur ca ai luat decizia corecta.

Va pupic,

Partajează acest post


Link spre post

Si eu mi-am pus des problema unei operatii estetice,am o deviatie de sept,de cand eram mai tinerel.Dar pe zi ce trece imi dau seama ca e doar un moft .Daca eu nu ma plac asa cum sunt ,atunci ce sa spun de altii,ce cred despre mine?Eu stiu ca sunt bun asa cum sunt,cine vrea sa vada asta ,va vedea,cine nu...pot face toate operatiile estetice de pe lume! :o:

Personal ,consider ca operatiile estetice sunt bune ,daca schimba viata cuiva in bine;dar daca sunt facute cu scopul de a exploata anumite caractere sexuale,cred ca nu-si au rostul.

Accidentele ,de orice natura cred ca ar fi prioritare.

Sa stiti ca o persoana ,chiar daca nu e superfrumoasa,poate avea ceva care sa atraga,poate fi placuta de f multi oameni.

Frumusetea exterioara e ca vremea...se schimba;dar cea interioara e mai durabila.

Omenirea de azi se uita mai mult dupa aparente ,si nu dupa cum esti cu adevarat.

Daca nu ai ceva iesit din comun ,chiar daca esti destept foc,da-nu esti...cool,nu te baga nimeni in seama.Acei oameni care cauta ..."masti",sunt de fapt niste ...Fatarnici.

Trebuie sa aveti incredere in voi asa cum sunteti!Doar un om mai slab ca voi o sa va caute defecte.Voi stiti ce e mai bine ptr voi si nu ceilalti.Sunt sigur ca multi din cei care -si fac operatii estetice ,sunt sensibili la parerile altora.

Asculta-te intai pe tine,si dupa eceea ...nu asculta neaparat parerea altuia.

Crede in tine !Asa cum esti!

Partajează acest post


Link spre post
Poate veti spune ca sunt nebuna ca daca imi voi face operatia peste un an , imi fac atatea probleme de pe acum. Eu zic ca e mai bine sa fii informat si sa te gandesti la toate din timp , ca sa fii sigur ca ai luat decizia corecta.

                           

 

 

"lasa lumea sa zica ce vrea, nu-i mai crede, asculta-ti inima"

 

este ceva foarte normal sa fii informata, chiar cu mult timp inainte... nu-i nimic rau in asta... am totusi citeva idei, ptr ca inca nu ai avut copii ar fi ideal sa astepti dupa sa vezi cum decurg lucrurile, daca ai facut implants si pe urma ai copil si chiar sa zicem ca nu vrei sa-la alaptezi, pieptul tau tot se mareste (la mine se dubla, cind eram gravida) si dupa aceea poate nu-ti mai place cum arata, si poate vrei sa le faci din nou .? ceva de tinut minte.

 

 

din cite am citit implanturile cu gel coeziv ( gummy bear), pe linga faptul ca "dau aspectul cel mai natural", au mult mai multe avantaje din punct de vedere medical, in comparatie cu cele cu ser ori silicon lichid,(sa le numesc asa), mai ales ca tu spui ca nu le vrei prea mari !!! chiar daca nu esti gata sa ai operatia totusi dute la un plastic surgeon sa ai o ideie, cu toate intrebarile care le ai, sa afli toate riscurile involvate, sa ai o ideie daca totusi crezi ca ti se merita...

 

http://www.proteze-mamare.ro/clinici_ro.html este un web site care reda numele unor clinici care folosesc produsele importate de la compania respectiva (proteze-mamare) poti afla multe informatii de pe internet !!!

 

 

cit despre faptul ca nu te-ai gindit la prietenul tau, cind ti-ai pus in gind sa ai operatia, mi se pare Oca, inca nu este sotul tau, si mai ales daca nu plateste el ptr. operatie, in primul rind o faci ptr. tine ca asa vrei si simti tu, si mult mai mult ca sigur o sa-i placa si lui.... daca el te respecta pe tine ca persoana o sa poata respecta decizia ta, chiar daca el nu agreeaza cu tine.... mult success .

Partajează acest post


Link spre post

Multumesc de sfaturi.

Ma bucur sa vad ca pe lista clinicilor de pe adresa de pe net e si Clinica Medical Service, la care am de gand sa apelez.

Am sa merg si la o consultatie. Dupa ce am sa fac interventia am sa va [povestesc cum a fost, dar mai e pana atunci..

Pupici. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post

Ce parere aveti despre aceste interventii chirurgicale?

Aveti implanturi mamare? Daca da, ati mai face-o o data? Ce ati sfatui pe cineva care ar vrea sa treaca prin aceasta experienta? Cum a fost? Dureros? Merita? Cu ce v-a imbunatatit viata? Partenerul de viata cum a reactionat?

Sunt incomode?

Daca nu aveti, v-ati face aceasta interventie?

 

nu am implant pentru ca nu_i nevoie spun asta ca sa nu crezi ca nu as face-o daca ar fi nevoie.da as face-o pentru ca am un complex fizic si chiar vreau sa ma operez in august.

protezele mamare se pun prepectoral sau retropectoral.cele puse retropectoral dor putin mai mult pentru ca este distensia musculara dar este o durere care trece la medicam dar sunt cele mai indicate pentru ca par mai naturale.

da merita daca este un complex pentru tibne dar .! nu prea mari

ar mai trebui sa spui daca ai de gand sa ai copii si ce varsta ai

partenerii de viata in general reactioneaza bine si apoi daca tu esti fericita nu_ poate decat sa-la bucure

!!! si la protezele care le pui nu te zgarci

!!! trebuie schimbate in 10-15-20 ani sau daca se sparg

 

nu sunt incomode decat daca sunt f mari

daca mai ai intrebari

ddoreea@yahoo.fr

Partajează acest post


Link spre post

Pai la barbati e mai usor, nu trebuie operatie in general. Cateva injectii de steroizi, anabolizante, proteine si alte chestii te fac un -mascul alpha' (cum zicea cineva). Educatia in schimb are un efect benefic pe termen lung :cry:

 

eroare sunt din ce in ce mai multi barbati care intra in cabinetele de chirurgie plastica pentru diferite motive

Partajează acest post


Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×