Sari la conținut
Forum Roportal
Subliminal

Ierarhia si Manipularea Umanitatii

Postări Recomandate

Iti multumesc ptr luminare... stiu cum si cine e Dumnezeu...

uite pune Iisus Hristos in locul ala... Care ne slujeste pe toti desi e cea mai elevata entitate a universului...

iar asta nimeni nu o poate contesta...

Cu cat avansezi in ierarhie cu atat devii mai responsabil... nu poti pune un Sfant langa un alcoolic... ei sunt egali ca fiinte...dar nu si in cunoastere si experienta... aici intervina ierarhia...

asta nu inseamna ca betivu nu poate sa eleveze chiar mai sus decat Sfantul... de fapt asta e si intentia Sfantului ca toti sa ajungem in acelasi loc... inclusiv demonii si diavolii... inapoi in Dumnezeu...

Deci oricum ai intoarce-o tot exista ierarhie... dar aceasta ierarhie nu e ptr a te manipula ci ptr a primi mai usor ajutorul divin din partea entitatilor mult mai elevate...

Cei care is mai elevati deci mai avansati in ierarie ii ajuta pe cei de la baza ierarhie sa ajunga cat mai sus fara a le incalca liberul arbitru... iar aceasta ierarhie o sa fie pana in momentul in care o sa fim toti la fel de elevati inclusiv diavolul...

asa ca daca nu-ti place ierarhie vb cu ala rau sa cedeze prostia si orgoliul ca sa ne mantuim cu totii mai repede...

 

O zi buna tuturor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput de curand sa ma apropii tot mai mult de shamanism si imi place ce gasesc acolo.Perspectiva lor asupra lumii este simpla,iar adevarul este intotdeauna simplu.Pe mine ma oboseste sa citesc ce este legat de ierarhii si lucruri asa zise greu de inteles,deoarece simt ca imi pierd din energie dorind sa inteleg ceva ce nu are cu adevarat importanta.

Adevarul se ascunde in Creatie,Dumnezeu este Creatia si bine ar fi sa incepem sa-l respectam,respectandu-ne pe noi.

Editat de IndyGo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inceput de curand sa ma apropii tot mai mult de shamanism si imi place ce gasesc acolo.Perspectiva lor asupra lumii este simpla,iar adevarul este intotdeauna simplu.Pe mine ma oboseste sa citesc ce este legat de ierarhii si lucruri asa zise greu de inteles,deoarece simt ca imi pierd din energie dorind sa inteleg ceva ce nu are cu adevarat importanta.

Adevarul se ascunde in Creatie,Dumnezeu este Creatia si bine ar fi sa incepem sa-l respectam,respectandu-ne pe noi.

Ai cea mai mare dreptate ... Credinta este singurul lucru de care avem nevoie si atunci le avem pe toate... restul nu are importanta... iar contradinctiile nu au rost... mai ales atunci cand se ajunge la argumente...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mdea, stiinta pu...ra !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun,nu prea m-am exprimat corect.Nu am vrut sa spun ca adevarul nu are importanta,doar este spus ca adevarul elibereaza.Am vrut doar sa spun ca punctul din care imi incep eu cautarile este conceptia conform careia noi suntem manifestarea energiei divine si trebuie sa incepem sa-l respectam pe Dumnezeu din noi si din toata Creatia care ne inconjoara.Odata acceptata aceasta credinta nu vom avea cum sa nu acceptam ideea de egalitate existenta in univers,diferenta manifestandu-se doar in modalitatea in care alegem sa ne manifestam.:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Andi , daca Demtrescu si angeologia iudaica afirma ceva , nu inseamna neaparat ca e si adevarat.

 

 

 

Sa presupunem prin absurd ca Scarlat Demetrescu nu are dreptate in cartea 'Din tainele vietii si universului'.....dar atunci cine descrie corect lumea spirituala? cum e organizata lumea spirituala in conceptia ta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
contradinctiile nu au rost... mai ales atunci cand se ajunge la argumente...

 

mdea, stiinta pu...ra !

 

Stiinta nu e prea aproape de mintea lor. La ei stiinta si argumentele sunt bune numai daca valideaza iluzia dogmelor in care traiesc.

 

 

-------

 

 

Continui primul post , printr-un post in care sa exemplific o miscare ce acum a devenit parte integranta din lumea noastra. Din aceasta miscare , aproape toate miscarile spirituale ale sec. XX isi extrag "intelepciunea" prin care pretind a produce eliberarea oamenilor de sub tirania "Ierarhiilor vechi" ( cu toate , ca tot o Ierarhie este de la cap la coada ).

 

Pentru inceput , indrept atentia spre o persoana care la inceput de sec. XX a facut mare valva in lumea "oculta/esoterica/spirituala". Numele ei este Alice Bailey , un discipol renumit a teozofistei Madame Helena Blavatsky. In anul 1920 , ea a fondat "editura Lucifer". In 1922 numele companiei a fost schimbat in Lucis Trust , la cererea serviciilor de informatii britanice MI6 care datorita plangerilor venite din partea crestinilor au rugato sa schimbe numele companiei.

 

Teozofia , pentru cei care nu stiti , este o miscare fondata de catre "masonerie"( casele regale ) pentru a se opune oricarui materialism stiintific si oricarei teologii dogmatice.

 

Facand legatura cu tortul ierarhic din primul post , este evident adevaratul motiv pentru aceasta creatie. O alta felie Ierarhica care sa fie abila in a duce mai departe planurile lui Yaldabaoth si a archonilor sai. In acest context , prin Lucis Trust a fost creata o noua miscare "spirituala" care sa respecte indicatiile si "intelepciunea" unui Maestru Ascendent care a lucrat prin Alice Bailey (posedare) pentru mai bine de 30 de ani. Principala dogma a acestei miscari a fost venerarea unei "Ierarhii Shambalice" de "Maestrii Ascendenti" , care manifesta un plan archonic pentru crearea unei Ere a Varsatorului conduse permanent de catre un anumit Sanat Kumara , "Regele Lumii" din Shamballa.

 

Lucis Trust este acum o institutie puternica ce manifesta pozitia de "consultanta" pentru Natiunile Unite , ceea ce inseamna ca este privilegiata sa colaboreze cu foarte multe afaceri puternice si leaderi de natiuni din intrega lume.

 

In cartile scrise de Alice Bailey , pentru cei abili in a discerne manipularea de libertate , planul pentru o Noua Ordine Mondiala este schitat in detalii si acum , la inceput de secol XXI , este aproape materializat. Una dintre cele mai relevante carti ale ei , este "Externalizarea/Exteriorizarea Ierarhiei".

 

Voi da cateva citate care evidentiaza planul pentru Ierarhia Lumii , numit de altii Noua Ordine Mondiala.

 

"Cand noua religie mondiala este formata si esoterismul este cunoscut , va fi necesara utilizarea organismelor de conducere spirituala - organizatiile new-age , oganizatiile masonice si organizatiile religioase - aceste 3 grupuri converg. Cand sanctuarele lor intime sunt patrunse , nu exista nici o disociere intre biserica universala , interiorul sacru al lojilor masonice si cel mai interior cerc al societatilor esoterice."

 

 

"Prin urmare , nu exista nici o nedumerire in prinvinta necesitatii de a familiariza publicul larg cu natura misterelor. Acest fapt este extrem de important in acest moment. Aceste mistere vor fi facute publice intr-o expresie exterioara prin intermediul bisericilor si a fraternitatilor masonice. Aceste organizatii vor inceta sa mai fie organizatii cu scop materialist si vor deveni organizatii cu scop de initiere. Cand Cel Mare va veni cu discipolii si initiatii sai , noi vom avea dupa o perioada de munca intensa la nivel fizic , responsabilitatea de a restaura misterele."

 

 

"Prin mijloacele muncii de educare ale lumii , marele Lord cauta sa ii atinga pe cei din publicul inteligent care nu pot fi atinsi prin mijloacele ceremoniilor si simbolismului lojilor masonice sau prin mijloacele religioase ale ritualului din biserici. Astfel , toti cei ce poseda caracter inteligent vor fi atinsi."

 

 

Prin urmare , ceea ce este prezentat aici , este ceea ce inseamna indoctrinarea completa a maselor. Pentru fiecare ramura pshica a maselor exista un loc de cooptare. Pentru cei cu caracter de conducere , exista masoneria. Pentru cei cu caracter de "oi" , exista religia. Iar pentru cei cu caracter libertin , avem cultele new-age.

 

 

Lucis Trust este condus astazi printr-un consiliu international de membrii in care se afla: John D. Rockefeller , Norman Cousins , Robert S. McNamare , Thomas Watson Jr. ( IBM , fostul ambasador S.U.A. la Moscova) , Henry Clausen , Marele Comandor al Consiliului Suprem , grad 33 , Districtul Sudic al Ritului Scotian , si Henry Kissinger. Acest fapt leaga miscarea lui Alice Bailey si a "maestrilor" din Shamballa la o conspiratie internationala de elitisti , incluzand Consiliul pentru Relatii Straine , Bilderberg si Comisia Trilaterala.

 

 

Pentru multi dintre voi exista rebeliune fata de aceasta asociere a Shamballei ( tinut mistic venerat de mistici ) cu Ierarhia Archonica , miscarea New-Age si masoneria internationala. Dar , din pacate asta este adevarul. Shamballa nu este decat un centru de manipulare globala , si Sanat Kumara ( are legaturi cu planeta Venus ) impreuna cu maestrii ascendenti ( pe care cei mai multi dintre voi ii venerati ... de la Dwal Khul , Lord Kuthumi , Sananda/Iisus la St. Germain , arhangheli ca Mihail , Gabriel , Uriel etc. si restul gloatei de archoni manipulatori).

 

 

O informatie pe care am recoltato mai demult afirma urmatoarele:

 

 

"

Editat de Subliminal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru multi dintre voi exista rebeliune fata de aceasta asociere a Shamballei ( tinut mistic venerat de mistici ) cu Ierarhia Archonica , miscarea New-Age si masoneria internationala. Dar , din pacate asta este adevarul. Shamballa nu este decat un centru de manipulare globala , si Sanat Kumara ( are legaturi cu planeta Venus ) impreuna cu maestrii ascendenti ( pe care cei mai multi dintre voi ii venerati ... de la Dwal Khul , Lord Kuthumi , Sananda/Iisus la St. Germain , arhangheli ca Mihail , Gabriel , Uriel etc. si restul gloatei de archoni manipulatori).

 

Tot ce am inteles eu din spusele tale... tot ce a existat pe planeta asta a fost manipulat de arconi...

arconi fiind si Iisus si arhanghelii si probabil toti maestri initiati....

Eu cred ca tu nu ai nimic in comun cu stiinta....

 

Eu indiferent de cum am cautat pe net despre arconi n-am gasit nici pe naiba... sa nu-mi spui ca si informatia despre ei e manipulata ca sa nu afle lumea cinei sefu'

Frate ai o problema grava... daca tot cei in jurul tau e condus de arconi si manipulat bineinteles... practic in viziunea ta suntem niste ratati fara Dumnezeu si manipulati de "arconi"(cine naiba or fi n-am idee - vb des cu ei?...esti alesul lor sa spui adevarul?...) - Ce carti ai studiat omule?...a carui scriitor senil?...

Din cate vad tu incerci sa fii manipulator cu cei de pe forum incercand sai convingi de prostiile tale... Oooo tuh "luminatule"....cunoscator al adevarului care interpretezi tuh dupa creierasul tau... mah omule tot ce ai scris tuh acolo bazat pe tot felul de texte eu pot la randul meu sa interpretez totul si sa fac o teorie noua...bazata pe ideologia mea...

asa ca mai incet cu inteligenta asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omule...ti-am mai zis cum e cu abordarea asta de duzina. Rezumate la a te face explicit in contextul ratiunii.

 

Pai nu gasesti de archoni ... pentru ca nu sti sa cauti.

Cel mai usor este sa cauti in manuscrisele descoperite la Nag Hammadi. Textele astea nu sunt scrise de new-age-isti de tzeapa ta. In ele ai sa gasesti destule informatii legate de archoni. Aditional , daca vrei mai mult , studiaza Latura Activa a Infinitatii in care nagualul Juan Matus explica conceptul de flyer/predator , unul si acelasi lucru cu archonii.

 

Practic , in viziunea mea , suntem suflete incarnate in corpuri umane. In functie de emanatia noastra , avem Spirit sau nu. Corpul uman este un vehicol genetic de o splendoare demna de admirat. Pacat ca folosim doar 10% din creier ( in cazul tau 2% ... :)) , doar 1% dintr-un cm cub de lob frontal , 10% din capacitatea glandelor endocrine , 12 din cei 20 de amino-acizi etc.

 

Totul in jurul meu nu este condus si manipulat de archoni. Totul in jurul meu este Dumnezeu. A considera ca faci 100% parte din toata abureala archonica care se numeste societate de oameni "cu capul pe umeri" , inseamna a iti limita libertatea si a iti ceda energia unui idol.

 

In legatura cu ce am studiat eu ... ca sa fiu egoic ... este evident comparand ceea ce postez eu cu ceea ce postezi tu ... ca de sute de ori mai multe surse de informatii decat tine. Ar fi trebuit sa iti fie evident pana acum.

 

Ceea ce scriu se rezuma la un exercitiu mental! Imi testez perspectiva , facand-o publica , pentru a primi mai tarziu feed-back-urile necesare ca eu sa trec mai departe.

A da si a primi. Asta e legea cunoasterii. Dar pp ca new-age-ismul nu te-a invatat asta , pentru ca ceea ce dai tu sunt nimicuri aducatoare de nimic.

 

Tot ceea ce faci acum , este o reactie egoica care nu are nici o treaba cu studiatul informatiilor pe care ti le-am pus la vedere , ci cu o dorinta stupida de a ma contrazice pentru tot ce zic , din cauza ca m-am luat de comandoru tau "sfant" si de abureala ta new-ageista.

 

Chiar te rog sa interpretezi informatiile acestui topic ... altfel.

Da dovada ca te duce creieru.

 

Transmitele archonilor din tine si din jurul tau ... toate felicitarile mele. Au reusit sa te transforme intr-un puppet. :)

Editat de Subliminal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×