Sari la conținut
Forum Roportal
zazuka

Dacia - ce a fost si ce o sa fie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Probleme sunt si vor fi in mai toate sectoarele industriale - daca nu stiai, e recesiune mondiala !

Dar Dacia este pozitionata chiar foarte bine ca sa supravietuiasca - in vremuri economice grele

tot mai multi cumparatori care sunt nevoiti sa isi cumpere masina noua vor considera Loganul

o alternativa acceptabila

Deci nu e cazul sa fim super pesimisti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probleme sunt si vor fi in mai toate sectoarele industriale - daca nu stiai, e recesiune mondiala !

Dar Dacia este pozitionata chiar foarte bine ca sa supravietuiasca - in vremuri economice grele

tot mai multi cumparatori care sunt nevoiti sa isi cumpere masina noua vor considera Loganul

o alternativa acceptabila

Deci nu e cazul sa fim super pesimisti

 

De ce sa fii nevoit sa-ti iei masina noua? Adica poti alege aceasta varianta cand iti iei masina. Dar nevoit sa fii....de ce poti fi fortat, oare?

 

Mie nu-mi place Loganul si, chiar si nevoita sa fiu, nu-mi voi lua Logan. Nici nou nici vechi. Asta e o optiune... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am vazut ca ba au inchis cateva zile, ba au facut disponibilizari, ce credeti ca se va intampla cu ei. am mai citit si aici ceva interesant Dacia: Fost lider de piata, caut client http://www.frontnews.ro/evenimente/criza-e...ut-client-16983

Iti spun eu ,din sursa sigura,ca desi firma Renault isi restrange activitatea in special la gama "de lux",i Romania continua sa faca angajari.

Cred ca asta spune aproape totul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici macar in viitorul indepardat nu se va inchide.

Cererea a scazut si ca strategie de piata pentru criza financiara, mondiala, au hotarat sa opreasca productia.

Daca nu se produce, nu exista pierderi pe partea de productie.

Pierderile sunt reprezentate doar de salariile angajatilor.

 

Daca nu ma insel, si Mercedes a oprit productia.

 

Asa ca dont worry. Nu are cum sa dispara un brand national...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×