Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Cele mai frumoase femei din lume...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai ca natiune,te simti lezata ca nu e si Romania in top?

In Romania sunt femei frumoase,dar exagerate,se vor a fi sexy,dar o dau in ridicol.Sa fi frumoasa,inseamna mult mai mult decat frumusete si atat.Inseamna sa fi si sexy si gratioasa si dulce...si multe altele...

 

 

Si "frumoasa" dpdv psihic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca a iesit Miss Univers una din India acum cativa ani, asta inseamna ca majoritatea indiencelor ar fi femei frumoase? Nu e chiar ca-n filmele cu Aishwarya Rai.

Nu numai una. 6 concursuri de Miss au fost castigate de concurente din India din '94 pana in prezent.

 

Miss Univers 1994 si 2000

Miss World 1994...1997...1999...2000

 

Dar ai dreptate,majoritatea femeilor indiene nu sunt ca in filmele lor.Iar acele actrite au tot felul de operatii estetice,folosesc creme de albire a fetei si sunt expuse in media cu machiaj profesional aplicat si mereu aranjate.Asta e frumusete artificiala si oricum nu e valabila decat la poate 0.1% din populatia de femei a Indiei si anume cele din show business,upper class si celebritatile. Nu cred ca daca faceti un tur prin Mumbay o sa va loviti la tot pasul de frumuseti.:shout:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cei mai frumosi barbati unde se gasesc?

Pe Roportal. :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De asta ziceam de rusoaice si brazilience, caci ele n-au nevoie de machiaj ca sa fie frumoase.

 

Pe Roportal. :shout:

 

 

Ar trebui sa se tina cont de faptul ca si eu fac parte din categoria userilor de gen masculin de pe forum... asadar pica din start ceea ce sustii tu mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici romancele nu au nevoie de machiaj,pacat de ele ca se strica singure :shout:

Braziliencele,mama doamne,ca au niste bombeuri,ca ma baga in boala 8)

 

 

Nu e chiar asa cum se spune despre ele. Eu am lucrat anul trecut cu multe brazilience. Mai degraba, le dezavantajeaza media de inaltime. Dar sunt placute ca femei... fizic ma refer.

Editat de Liviu_phz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred totusi ca in frumusete naturala si nu cea procurata de la doctor...est-europencele si sud-americanele conduc. Nici vest-europencele nu fac fata la capitolul asta,cu toate cosmeticele,operatiile si dichiseala lor.

 

Braziliencele nu prea.Este tara cu cele mai multe operatii estetice la femei....si da chiar si bombeurile sunt cumparate.

"Brazilian women care more about their appearance than any other women in the world, with half prepared to undergo plastic surgery to keep their looks, a recent study shows.

In Brazil, where being called "vain" is often a compliment suggesting self-respect, 86 percent of women said they tried extremely hard to improve their looks compared with an average of 67 percent worldwide, according to the 2003 global women's survey by cosmetics company Avon."

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui sa se tina cont de faptul ca si eu fac parte din categoria userilor de gen masculin de pe forum... asadar pica din start ceea ce sustii tu mai sus.

tzz..:shout:

tu esti exceptia aia ce confirma regula . 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prefer originalitatea,sinceritatea...Calitatile astea,la barbati,inseamna frumusete :shout:

 

 

Daca am sta sa judecam la rece, multe femei ar zice exact la fel. Nu-i asa, frumosul e frumos si pan' la urma tine exclusiv de aparente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×