Sari la conținut
Forum Roportal
beniTM

Mouse problem

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o problema cu mouse'ul , cateodata se blocheaza pe desktop si nu se mai misca sageata, de obicei se blocheaza daca deschid mai multe aplicatii, sageata se blocheaza dar mouse'ul functioneaza doar ca nu il vad ...

 

ce as putea sa fac? va rog sa ma ajutati, mersi mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o problema cu mouse'ul , cateodata se blocheaza pe desktop si nu se mai misca sageata, de obicei se blocheaza daca deschid mai multe aplicatii, sageata se blocheaza dar mouse'ul functioneaza doar ca nu il vad ...

 

ce as putea sa fac? va rog sa ma ajutati, mersi mult

 

Depinde ce aplicaţii deschizi, pentru că, s-ar putea ca pentru unele aplicaţii, procesorul să trebuiască să fie "pus la o muncă" mai grea. Controlează care dintre aplicaţii consumă mai mult din CPU. Pentru asta : pui cursorul pe bara de Start , dai click dreapta, apoi click Task Manager şi acolo click pe Processes.

 

C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o problema cu mouse'ul , cateodata se blocheaza pe desktop si nu se mai misca sageata, de obicei se blocheaza daca deschid mai multe aplicatii, sageata se blocheaza dar mouse'ul functioneaza doar ca nu il vad ...

 

ce as putea sa fac? va rog sa ma ajutati, mersi mult

 

 

 

Nu ai precizat ce configuratie ai . Faptul ca tu observi ca mouse-ul se blocheaza , se datoreaza utilizarii intense . Altfel , este de observat ca , de fapt, sistemul de operare se blocheaza.

Parerea mea , in astfel de cazuri , ai prea multe programe care rulaeaza in tray(inclusiv vreo scanare antivirus ) , sistemul nu face fata solocitarilor , ram insuficient , putere mica de procesare (iar daca are putere de procesare atunci ai virus )!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai de exemplu deschid messenger,winamp si DC sau mozila si se blocheaza, am 1GB ram ....

 

 

 

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×