Sari la conținut
Forum Roportal
Enervant

Routere ADSL

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce alte modele de routere ati mai folosit, inafara de cele de la romtelecom?! Ce alte solutii de inlocuire as mai avea, in cazul in care peste ani se va schimba reteaua?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tehnologia evolueaza. Chiar daca echipamentele in general raman compatibile, trebuie sa ai un echipament de ultima generatie pentru a beneficia de ultimele servicii.

Personal, pe langa modem/routerul Alcatel SpeedTouch am mai folosit Zyxel Prestige 645R-A Acum vreo 5 ani am cumparat un modem/router ADSL Alcatel ST 510; il pot folosi si acum dar este compatibil doar cu ADSL1. Reteua la care sunt conectat este ADSL2. In plus daca folosesc modemul meu nu am acces la serviciul de VOIP si TVoIP..

Deci, cel mai bine, peste ani cand se va schimba reteaua, vei vedea la momentul respectiv ce exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atunci de ce "ai zice" trendnet? te cam contrazici....

poate pentru ca probabil a folosit asa ceva. edimax a folosit careva?! si ma refer la variantele cu adsl integrat

Editat de Enervant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca o aparut petarda noua la astia de la clicknet, de la huawei. Prea mult nu am apucat sa ma joc cu el, dar stie cineva mai multe ... cum ar fi pretul :hi:?! ca pe site nu scrie nimic si cam greu ajung ajung zilele astea la un magazin rtc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si la vodafone si orange tot huawei sunt stick-urile...calitatea e destul de buna si ca bani cel mai probabil tot in aria preturilor oferite de orange si vodafone pica... :think:

Editat de csifer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si la vodafone si orange tot huawei sunt stick-urile...calitatea e destul de buna si ca bani cel mai probabil tot in aria preturilor oferite de orange si vodafone pica... :)
Huaweiurile sunt bune ,nu sufera din cauza fluctuatiilor de energie electrica precum ST516v6 /546v6.manualul in limba romana care le insoteste este un dezastru total.prost tradus/adaptat in lb romana si cu erori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×