Sari la conținut
Forum Roportal
ASLAN22

Caut un avocat

Postări Recomandate

Am divortat in ianuarie dar nu am schimbat numele din acte ,am tot numele fostului sot .Caut un avocat care sa ma poata sfatui cum pot schimba buletinul in cel mai scurt timp ,sa merg in tara dureaza 20 de zile , sa folosesc un avocat de aici costa 2000 de e ambele variante fiind in momentul de fata inaccesibile ,noi vrem sa deschidem un local sau birou de pariuri pe numele meu si nu vreau sa am probleme.

Avocatul pe care l-am avut mi-a spus ca il pot schimba de aici cu imputernicire dar asta ma costa prea mult .Inca ceva nu mai am certificatul de nastere asta poate fii o problema ?

Editat de ASLAN22

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am divortat in ianuarie dar nu am schimbat numele din acte ,am tot numele fostului sot .Caut un avocat care sa ma poata sfatui cum pot schimba buletinul in cel mai scurt timp ,sa merg in tara dureaza 20 de zile , sa folosesc un avocat de aici costa 2000 de e ambele variante fiind in momentul de fata inaccesibile ,noi vrem sa deschidem un local sau birou de pariuri pe numele meu si nu vreau sa am probleme.

Avocatul pe care l-am avut mi-a spus ca il pot schimba de aici cu imputernicire dar asta ma costa prea mult .Inca ceva nu mai am certificatul de nastere asta poate fii o problema ?

Pai tu vrei iti raspunda cineva cand nici nu dai detalii ?

Aici unde ? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aslan, aici unde = in ce tara

 

Eu din cate stiu, la divort poti opta sa-ti pastrezi numele de casatorie, daca si fostul sot e de acord. Tu ce ai optat?

Editat de diela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aaa asta am uitat eu mersi ,eu sunt stabilita in Germania dar caut pe cineva din Romania ,fostul meu avocat dupa cateva colaborari a devenit prea scump mult prea scump ,iar cei de aici ma sfatuiesc sa rezolv problema prin consulat ,unde am trimis un e-mail in urma cu 1 luna la care nu am primit nici un raspuns .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
caut pe cineva din Romania

 

poi ai la indemna netul!

intri pe www.uar.ro si gasesti informatii despre Uniunea Nationala a Barourilor din Romania, au tabel cu avocati din fiecare judet, adresa si numar de telefon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×