Sari la conținut
Forum Roportal
soul.storm

Heart Broken?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu probleme ca si oricare roman, spun roman pentru ca, poate nu ati observat, dar pe fata fiecarui roman se vede suferinta, tristete, in special fe fata batranilor:(. Stateam in troleu si ma uitam cum nici un om din troleu nu era fericit, nici un batran, desi eu nu prea sufar batranii senili, dar vedeam cum nu este pic de fericire pe fata lor. Problema mea este bine inteles in dragoste, poate suna prostesc sa zica un baiat chestia asta, dar sunt multi care sufera din cauza asta si nu spun nimic sa nu ii creada lumea slabi, sau sa nu isi bata joc prietenii de ei! Este vorba de prietena mea, care de ceva timp incoace ma trateaza, nu stiu exact cum sa ma exprim ca sa intelegeti, ca si cu un caine bagabont, poate este cea mai buna descriere, pentru ca se aseamana situatia, cand is fericit ca o vad si ma duc la ea , ma respinge sau ma baga in seama 5 minute, dupa care se face ca nu is acolo. Totul a inceput acum un an si o luna, cand m-am mutat in o scoala noua, pentru ca eram genu de baiat care isi batea joc de tot ce misca si radeam din orice. Mama nu prea a mai avut ce sa faca in scoala si a decis sa ma mute, precizez ca nu mi-am batut joc de mama niciodata si tot timpul am tratat-o cu respectul cuvenit, dar indirect i-am facut rau. Am intrat in scoala dupa 2 saptamani dupa ce m-am transferat si ea a fost prima persoana necunoscuta care mi-a iesit in cale, parca un sentiment euforic m-a cuprins si m-am dus la ea intreband-o daca nu stie unde mi-e clasa, ea fiind foarte draguta si explicandu-mi unde, am intrat in vorba cu ea, dar cum tot timpul exista un DAR, i-am pus o intrebare nu stiu exact ce, stiu ca era geva de genu ce faci mai deseara, nu cu intentia sa mergem la mine, ci sa mergem probabil sa o conduc pana acasa, sau sa mergem la un suc, era o atractie foarte puternica intre mine si ea , dar sa trecem peste ... oricum nu mi-a raspuns la intrebare probabil din cauza ca am zis-o incet sa nu auda si ceilalti colegi a ei sa nu zica vorba aia" AI VENIT SA NE IEI FEMEILE?" , asa ca am presupus ca are prieten pentru ca era foarte draguta si dulce. Dupa ceva timp eram pe mess, plictiseala mare, urma sa ma duc in club cu prietenii, si intra pe mine cineva, banuiesc ca presupuneti cine era , numai ca nu stiam ca era ea, ma gandeam inca o copila de aia care o facut ceva schimb de liste cu alta copila, dar era ea. Parca a fost un semn, oricum am chemat-o si pe ea cu gandu sa incerc sa o cuceresc, m-a refuzat ca nu avea bani, ca nu putea iesi din casa, dar imi promisese sa mergem la suc a doua zi. Am cucerit-o, dar nu era ca si cu celelalte fete, era ceva special ce nu mai simtisem niciodata. Totul a fost roz ceva vreme, pana cand cu incapatanarea ei + incapatanarea mea, inevitabil s-a produs prima cearta, si o problema fiind si faptu ca eu eram foarte gelos, pentru ca eram foarte indragostit si nu stiam ce ii poate capul, si sa nu o pierd. Dupa ce ne-am certat ne-am impacat, a fost totul ok pana la urmatoarea cearta. Ea dupa cateva luni simteam ca se departeaza de mine, ca nu mai este ca inainte. Vazand chestia asta , am incercat sa ma schimb pentru ea, sa fiu cum isi doreste ca sa nu o pierd. Am ajuns pana sa implinim un an si de atunci tot incerc sa fiu mai bun pentru ea, rezultatul fiind indiferenta sa. Nu stiu cu ce i-am gresit asa tare, pentru ca tot timpul am spus adevarul, si nu am inselat-o niciodata. De ce ma face sa sufar nu stiu, stiu doar ca am incercat sa ma despart de ea, dar dupa 5 minute o rugam sa ma ierte ca a fost o alegere gresita. Acum incerc din rasputeri , fara sa ma razbun, sa ma indepartez de ea, sa nu imi mai pese asa cum nici ei nu ii pasa, pentru ca daca ii va pasa va face sa fie totul bine. Asa ca nu are rost sa stati sa fiti calcati in picioare, incercati atunci cand vedeti ca persoana iubita va face rau, sa puneti punct la relatie cat inca mai puteti, nu va lasati calcati in picioare , lasati o persoana care vreti sa o iubiti sa va demonstreze ca merita iubirea voastra, ca sa nu suferiti dupa aia. Scuze ca v-am plictisit cu un text asa de lung si plictisitor da este bine ca ma descarc bine, si sa stiti ca femei sau baieti gasiti pe toate drumurile , dar prieteni adevarati gasiti greu la fel si iubirea.Ce iti poate face persoana care o iubesti , nu iti poate face nici un dusman, decat sa ajung in starea asta mai bine preferam sa ma bat la meciuri, cu jandarmii! scz inca o data de toppicu asta. sper sa imi spuneti daca ii bun sau nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De obicei nu am rabdare cu posturile mai lungi de 10 randuri.... Pe asta l-am citit si nu am reusit sa inteleg ce vrei.

 

csz inca o data de toppicu asta. sper sa imi spuneti daca ii bun sau nu
.

Asta e tot ce intrebi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De obicei nu am rabdare cu posturile mai lungi de 10 randuri.... Pe asta l-am citit si nu am reusit sa inteleg ce vrei.

 

.

Asta e tot ce intrebi?

nu, am vrut sa stiu si eu daca ii bine ca l-am facut:) eu m-am descarcat scriind chestia asta. Poate si altii vor face la fel. ;) Acum sunt intr-o stare nu prea buna, deci probabil de aia nu prea se intelege nimic :)....sorry inca o data

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, am vrut sa stiu si eu daca ii bine ca l-am facut:) eu m-am descarcat scriind chestia asta. Poate si altii vor face la fel. ;) Acum sunt intr-o stare nu prea buna, deci probabil de aia nu prea se intelege nimic :)....sorry inca o data

eu cand m-am descarcat astfel nu vrei sa stii cati au sarit cu gura!de atunci am o retinere sa ma mai descarc aici!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cand m-am descarcat astfel nu vrei sa stii cati au sarit cu gura!de atunci am o retinere sa ma mai descarc aici!

ei ,las' ca personajul principal nu pea mai da pe aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, am vrut sa stiu si eu daca ii bine ca l-am facut:) eu m-am descarcat scriind chestia asta. Poate si altii vor face la fel. ;) Acum sunt intr-o stare nu prea buna, deci probabil de aia nu prea se intelege nimic :)....sorry inca o data

E bine ca l-ai facut, dar un topic presupune dialog. Ori tu nu intrebi nimic, nu ceri nici un sfat...

Poti sa incepi de acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am inteles ca, in particular, e suparat ca tipa nu-l baga in seama decat 5 minute, iar, in general, ca e roman

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×