Sari la conținut
Forum Roportal
kadmond

Criza financiară... Trece? Cand? Cum?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cei mai tari sunt cei de la Electrica...cica am vazut un reportaj la tv ca vor pana de Paste sa scumpeasca curentul.Motivul: nu se consuma la fel de mult si ei (conform nu stiu carei legi matematice o spuneau ei) nu trebuie sa iasa in pierdere :blink: cum dom'le sa scumpesti pentru ca nu se consuma la fel de mult ca in anii precedenti? :blink:

 

acu sa speram ca nu li se vor aproba cererea de scumpire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am gandit ca e foarte important ca noi timosrenii ( si sunt mandru ca sunt timisorean din tata'n fiu) sa spunem clar ce e o criza financiara. Haideti sa le aratam celor din SuD ca noi, Banatul suntem fruncea. Eu am pus pe blogul meu cateva idei despre criza financiara. Le puteti citi aici http://georgianp.wordpress.com/2009/02/24/...sul-copiilor-2/

 

Voi ce credeti despre criza financiara> Cum a aparut, poate fi ea solutionata?Daca da, cum ?

 

Cum a aparut si cum poate ea, criza financiara, fi solutionata nu prea stiu....

 

Eu imi platesc cu rabdare si periodic darile (taxele si impozitele) care imi revin pentru sustinerea statului_ bugetari: doctori, ministri, parlamentari, functionari publici, profesori, politisti, militari...etc..etc.

 

Eu nu ma gandesc la criza - am de platit impozite periodic - fac parte din cei care SUSTIN periodic statul prin taxele si impozitele pe care le platesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu ma gandesc la criza - am de platit impozite periodic - fac parte din cei care SUSTIN periodic statul prin taxele si impozitele pe care le platesc.

 

Si nu va e pe la obraz?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu va e pe la obraz?

 

Nu...deoarece trebuie sa platesc taxe si impozite catre stat...este normal sa-i dam Cezarului ce este al Cezarului (Matei 22.21) - pe fiecare moneda pe care o folosesc scrie Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vom scapa de criza anul viitor...depinde de americanii, nu de noi, de bursele lor.

 

Nush' la ce stiri si predictii te uiti tu Nexuse dar daca crezi cumva ca la anul gata cu criza pregateste-te de o surpriza amara. Economistii spun ca raul deabia a inceput in USA si prin "ripple effect" in toata lumea.Asteapta-te la cel putin inca 2-3 ani. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×