Sari la conținut
Forum Roportal
kadmond

Criza financiară... Trece? Cand? Cum?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu sunt afectata de criza chiar deloc! Si nu prea vad te miri ce schimbari in "lume", ca sa zic asa! Am fost de curand la cumparaturi si am constatat ca romanii au cosurile arhi-pline mereu. Oare pentru ei nu e criza? Am auzit si cazuri mai nefericite, din pacate, dar consider ca aceasta criza este intiparita in mintea romanilor mai mult din punct de vedere psihologic (stiti voi, romanul se alarmeaza prima data, chiar daca nu e nimic grav).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu sunt afectata de criza chiar deloc! Si nu prea vad te miri ce schimbari in "lume", ca sa zic asa! Am fost de curand la cumparaturi si am constatat ca romanii au cosurile arhi-pline mereu. Oare pentru ei nu e criza? Am auzit si cazuri mai nefericite, din pacate, dar consider ca aceasta criza este intiparita in mintea romanilor mai mult din punct de vedere psihologic (stiti voi, romanul se alarmeaza prima data, chiar daca nu e nimic grav).

inca nu, dar..........vb prin mai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Destul de intelepte cuvintele lui Enstein, care prezenta criza sub o forma mult mai delicata…pe langa instiintarile si avertizarile asupra crizei facute de mass media, cu toate aceste stiu ca noi romanii vom trece cu bine si peste aceasta criza, in primul rand pentru ca sunt optimista, iar in al doilea rand pentru ca romanul este obisnuit si cu greul si cu raul.

Editat de talida2006t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca s-a hotarat sa ne vorbeasca si einstein despre criza. Abia astept sa ne spuna si napoleon parerea lui si nostradamus. Apoi vom sti clar ce trebuie sa facem....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Ziarul Gardianul a concediat 22 de angajati si a redus salariile cu 20% "

 

Incepe sa sufle crivatzul "de vara" ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Treaba asta cu "vorbim peste doua luni" mi-o tot spune lumea de anul trecut. Sincer nu sunt afectata si nici ai mei, care pot spune ca lucreaza in comert, deci traiesc de pe azi pe maine.

 

Asa, asa ....provoaca-ti norocul .... :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inca nu, dar..........vb prin mai

 

Treaba asta cu "vorbim peste doua luni" mi-o tot spune lumea de anul trecut. Sincer nu sunt afectata si nici ai mei, care pot spune ca lucreaza in comert, deci traiesc de pe azi pe maine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Treaba asta cu "vorbim peste doua luni" mi-o tot spune lumea de anul trecut. Sincer nu sunt afectata si nici ai mei, care pot spune ca lucreaza in comert, deci traiesc de pe azi pe maine.

comert.....e una din primele zone ce vor plange

chiar nu glumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
comert.....e una din primele zone ce vor plange

chiar nu glumesc

 

Stiu asta! Numai ca alor mei mereu le-a mers asa: in sensul ca ba au 5 zile cand nu vand nimic, ba au 2 zile cand vand pentru 2 saptamani odata :tongue:

 

Deci...nu stiu ce sa zic, eu inca sper sa nu ii afecteze prea tare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de comertz Puiu - daca e vorba de supermarketuri IEFTINE si piese de schimb masini - de exemplu - vanzarile au crescut

 

In schimb bunurile electrocasnice si electronicele - in special cele de fitze - au scazut spectaculos !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×