Sari la conținut
Forum Roportal
Rain

de ce uneori este asa greu cand iubesti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intotdeauna va fi greu.... Dragostea reprezinta o lupta...zi de zi, ora de ora, minut de minut cu propria-ti fiinta...cu ceilalti.....cu tot ceea ce este in jur. Este o lupta continua pentru a te bucura de cel de langa tine..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intotdeauna va fi greu.... Dragostea reprezinta o lupta...zi de zi, ora de ora, minut de minut cu propria-ti fiinta...cu ceilalti.....cu tot ceea ce este in jur. Este o lupta continua pentru a te bucura de cel de langa tine..
Cata dreptate ai....am simtit pe propria-mi piele lupta in fiecare zi...si uneori simt ca nu am putere sa mai lupt inca o data,sa o iau de la capat.... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa trebuie sa fie cand iubesti!!!Si eu de multe ori mi-am pus aceeasi intrebare ca tine si am ajuns la concluzia ca asa trebuie sa fie!!!Desi daca nu este greu cand iubesti nu poti sa iubesti din ce in ce mai mult pers de langa tine!!!!Cand suferi din cauza iubirii parca iubesti din ce in ce mai mult!!

Parerea mea :crazy: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e greu pentru noi deoarece chiar daca iubim avem momentele noastre cand dorim sa fim noi iubiti cand dorim sa primim...fara sa dam..cred ca fiecare are cate un moment din acesta si daca nu ii este implinit parca totul pare mai greu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa ar fi normal dar ma intreb cati dintre noi aleg suferina pentru toata viata pentru ka mai apoi sa se se bucure?putini crede`ma...dar merita incercat...

am incercat eu de vreo doua ori

si a fost nashpa, credema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este greu pentru ca dragostea se livreaza la "pachet". Cu bune, dar (mai ales) si cu rele...

Problema NU ESTE NOUA. Inca de acum 2,000 de ani un mare ganditor spunea:

"Cate scoici sunt pe tarmuri, tot atatea dureri iti pricinuieste dragostea"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cata dreptate ai....am simtit pe propria-mi piele lupta in fiecare zi...si uneori simt ca nu am putere sa mai lupt inca o data,sa o iau de la capat.... :D

intotdeauna gasim in noi puterea de a o lua de la capat, ori de cate ori e necesar. asta daca vrem cu adevarat sa mergem mai departe. viata este o indelunga cautare si o continua provocare :oops:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×