Sari la conținut
Forum Roportal
Rain

de ce uneori este asa greu cand iubesti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

poate pentru ca e ceva ffff greu de controlat...

 

Pt ca nu poate fi controlat.... ! Ai putea face pe cineva sa te iubeasca...?

Poate i-ai putea sugera o apropiere dar... :cat2:

E greu at cand faci planuri, cand constientizezi totul...

cand cauti logica in ceea ce faci, cand te gandesti la orice pas... orice efort depus!

:dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nimic din ce ai putea obtine usor nu iti aduce satisfactie de durata ci doar o incantare de moment..

cam asta e si cu dragostea..

Aidreptate cu asta, at cand obtii ceva usor, si doar o satisfactie de moment, nu e ceva de lunga durata.

Eu de obicei nu imi fac planuri tocmai pt a nu foi dezamagita daca nu iasa.

Dragostea este un lucru fff complicat din punctul meu de vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am zis ca e fff greu de controlat, ca sa nu spun ca e imposibil, pt ca nah, nimic nu`i imposibil daca vrei cu adevarat :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nimic din ce ai putea obtine usor nu iti aduce satisfactie de durata ci doar o incantare de moment..

cam asta e si cu dragostea..

 

- adica dragostea se obtine usor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce uneori e asa de greu cand iubesti?

R: Pentru ca deseori e foarte usor. :cat2: Important e sa-ti dai seama ca intai vin momentele de rau apoi motivele. Adica odata si-odata tre sa fie ceva trist si greu. Nu conteaza de ce. ca sa dau un exemplu, atunci cand gandesti la rece nu ti se mai pare atat de grav ce s-a intamplat si nu mai suferi atat

Morala era ca daca iubesti mult sau putin sau deloc..... tot suferi! nu stiu cum. Ceva ceva nu ajunge ori..... e prea mult!! Asta-i firea umana!

E bine sa fii optimist/a, sa ai grija sa fii iubit cand iubesti si mai ales....... invers! :dwarf:

Editat de Dulcica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e greu sa iubesti pentru ca suntem atat de diferiti, si iubim in atatea feluri.....iar atunci cand sentimentele ne sunt 'lovite' doare mai mult decat orice rana trupeasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×