Sari la conținut
Forum Roportal
TiGeR_asH

Spy Yahoo... hack...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pierdeti putin timp cu materialul acesta fratilor si ne va fi mai clar in ce lume traim!

 

Infractiunea de interceptare ilegala a unei transmisii de date informatice

 

 

 

de dr. Maxim DOBRINOIU

 

 

 

Revolutia tehnologiei informatiei a dus la schimb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E 100% corect.

 

Nu, nu ai dreptul sa furi intimitatea nimanui. Vezi mai sus!

 

 

Excelent metionate aceste alineate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
legile sunt facute ca sa fie incalcate

Spune asta celor care stau dupa gratii :lol:

Editat de Shocker_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O modalitate de a contracara aceasta intruziune in spatiul intim este de a folosi, de exemplu, SimpLite-Yahoo, un program de encriptare a mesajelor, special facut pentru YM. Singurul inconvenient este ca el trebuie instalat atat de tine, cat si de cel cu care vorbesti, deci sa pui zeci de persoane sa isi instaleze programul si sa fie atenti ca acesta sa ruleze cum trebuie (inca are cateva hibe), este prea greu. Cu toate astea, daca sunt doar cateva persoane ale caror "convorbiri" nu vrei sa fie aflate de "snifferi", atunci merita efortul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Yahoo...

 

* E normal sa vezi tot ce se scrie in retea ? Fisiere trimise! WebCam! Call! Poze! ;)"

 

* E normal sa-ti stergi ID tau sau al altei persoane din agenda altuia ?

* E normal sa deconectezi un user cat ai tu chef ?

 

Mai este Yahoo Messenger o solutie buna pentru un chat civilizat ?

 

 

nu e o lume perfecta....cine are informatia are puterea.....normalitatea asta de care vorbesti tu e interpretabila totul tine de circumstantele in care se produce respectiva actiune....daca tu m-ai supara mi s-ar parea normal sa iti sterg contul de mess asa ca sa iti dau o lectie si astea sunt lucruri minore....si atata timp cat nu poti sa dovedesti ca eu ti-am violat intimitatea(desii nu stiu cat se poate vorbii de intimitate cand vine vorba de internet) tu nu ai ce sa fac in privinta asta....decat sa te informezi cum sa ripostezi dar asta e o politica a violentei care nu e deloc benefica.....e ca treaba aia tu ai sabie eu cumpar pistol tu cumperi pistol eu pusca etc.

 

indicat e sa folosesti informatiile ca sa te protejezi de astfel de abuzuri....da nah...cum spuneam nu e o lume perecta :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×