Sari la conținut
Forum Roportal
copil_rebel

S.O.S

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am nevoie de niste sfaturi.Va rog foarte mult! :D

 

povestea mea de "dragoste " este ciudata ,de fapt nici nu se pune problema de asa ceva.As vrea sa cred ca X ma iubeste,ma adora...daca ma gandesc mai bine cred ca doar visez :doh:

nu mai stiu ce sa fac,totul imi merge aiurea de cand m-am indragostit?

am vb cu prietenele,mama (in special)ea nu mai stie ce sa creada.

Cu doua luni in urma ii faceam mici figuri,fite tipului deoarece nu simteam nimic pentru el,imi era doar ca un amic.Chiar am avut legaturi intime de 2 ori,credeam ca vom mai avea dar el a spus STOP.de ce?pentru ca (acum imi dau seama)ma purtam foarte urat cu el,in sensul ca,nu il puteam apropia de mine(si el atunci vroia)dar niciodata nu mi a spus ca ar vrea ceva serios...e mai ciudat decat mine :santa:

Vorbeam,comunica,ne tachinam .. de o luna incoace e total schimbat cu toate ca mi-a spus intr-o dimineata lucruri ce m -au pus pe ganduri.A venit la mine,m-a bagat in seama,si-a cerut scuze daca ma mai jignea prin msj p care le scria si mi-a spus ca vrea sa ramanem prieteni.

acum ceva timp nu ma gandeam ca l-as vrea langa mine ca un prieten,acum ma gandesc sa il am ptr totdeauna ca un iubit.din pacate,tipul nici nu mai vb cu mine si daca o face o face in 2 peri.ma streseaza,enerveaza la culme :doh: ;)

de ce mi a spus sa ramanem prieteni si sa pastram legatura cand el face contra?nu il inteleg..el a venit la mine sa vorbim ,sa ne impacam dupa o mica "cearta".uffffff..ma gandesc ca poate el a avut curajul si bunul simt de a vorbi frumos,nu a ridicat tonul etc si poate avea motive sa o faca din cauza mea dar e si a lui. eu nu i am cerut scuze(nu ca n-as avea 7 ani de acasa)cat este vb de orgoliu.

 

in fine... poate ma puteti ajuta sa mi explicati ce este cu schimbarea lui radicala :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clar, daca a schimbat tactica ..vrea sa ti-o puna . :santa:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
varstele amandoi.

:P

 

Io 13 ..ea nu stiu .:santa:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

haha... sa mi-o puna?

sincer,n-as spune nu...astept asta de ceva timp si degeaba.ma gandeam ca poate nu mai vrea sa mai vorbeasca cu mine dar putea sa mi-o spuna in fata,nu era nicio suparare.nu ma sa abureasca cu scuze si alte prostii(clar ca n-a facut-o din inima)de fapt,naiba stie ce se afla in capul lui

 

cat despre varste:eu am 23 si el 29(e destul de matur) :santa:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;)

 

Io 13 ..ea nu stiu .:santa:

tu stiu ca 13...

 

haha... sa mi-o puna?

sincer,n-as spune nu...astept asta de ceva timp si degeaba.ma gandeam ca poate nu mai vrea sa mai vorbeasca cu mine dar putea sa mi-o spuna in fata,nu era nicio suparare.nu ma sa abureasca cu scuze si alte prostii(clar ca n-a facut-o din inima)de fapt,naiba stie ce se afla in capul lui

 

cat despre varste:eu am 23 si el 29(e destul de matur) :P

si la varstele astea se mai pune vorba de chestiile astea?din cate ai povestit tu in prima postare nu as fi crezut ca sunteti asa mari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e cam imatur.

 

se pune problema din pacate.i-am explicat de multe ori sa se schimbe ,sa nu mai fie asa aerian dar in zadar.n am chef de joaca ,acum chiar as vrea ceva serios cu omul asta.

oricum daca mar lamuri si ar spune ca nu vrea nimic cu ine as intelege.vb aceea barbati sunt destui :santa:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e cam imatur.

 

se pune problema din pacate.i-am explicat de multe ori sa se schimbe ,sa nu mai fie asa aerian dar in zadar.n am chef de joaca ,acum chiar as vrea ceva serios cu omul asta.

oricum daca mar lamuri si ar spune ca nu vrea nimic cu ine as intelege.vb aceea barbati sunt destui :santa:

destul de grav sa nu stii ce vrei la 29 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
haha... sa mi-o puna?

sincer,n-as spune nu...astept asta de ceva timp si degeaba.ma gandeam ca poate nu mai vrea sa mai vorbeasca cu mine dar putea sa mi-o spuna in fata,nu era nicio suparare.nu ma sa abureasca cu scuze si alte prostii(clar ca n-a facut-o din inima)de fapt,naiba stie ce se afla in capul lui

 

cat despre varste:eu am 23 si el 29(e destul de matur) :santa:

Pai asa ceva nu iti v-a spune niciun barbat adevarat in fata, niciodata. Iar cel ce ti-o spune nu merita sa il bagi in seama, fiindca te vede doar ca pe un obiect al propriilor lui placeri.

Inseamna ca te considera fitoasa sau increzuta si astfel si-a pierdut interesul pentru tine .

Te-ai jucat prea mult cu el si acum nu te mai vrea. E simplu.

Si ogoliul lui vrea sa te vada cum vii tu la el si ii cersesti iubirea .[e metafora :P ]

Asadar mingea e la tine in teren, el asteapta reactii din partea ta.

 

e cam imatur.

 

se pune problema din pacate.i-am explicat de multe ori sa se schimbe ,sa nu mai fie asa aerian dar in zadar.n am chef de joaca ,acum chiar as vrea ceva serios cu omul asta.

oricum daca mar lamuri si ar spune ca nu vrea nimic cu ine as intelege.vb aceea barbati sunt destui ;)

Asa lasa-l. Eu ma ofer voluntar sa il faci gelos. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow...foarte bine gandit.multumesc. :D

cu gelozia ce sa-i faci,nu prea e de glumit.omul e gelos(l-am facut de atatea ori gelos)poate si-a schimbat parerea despre mine si ma crede altceva.nu dadea niciun semn ca ma place ,pana cand nu vorbeam cu un amic de al lui s.a.m.d

chestia asta il enerva la culme.am facut tot ce am putut.

recunosc ca m-am jucat pentru ca nu il consideram atat de atragator.se pare ca rolurile s-au schimbat. ;)

sincer,tot ce as dori de la el este comunicarea,ceea ce el nu face.se poarta total banal,aiurea ca un copil .si presupun ca o face intentionat.observat cum ii place sa ma tachineze,sa ma enerveze .eu sa ma supar iar el dupa aceea vine cu scuze.

cred ca e sado-maso.sau eu ? :santa:

cand ne "impacam " again & again nu ma mai baga in seama.

ma gandesc ca poate asteapta dovezi de dragoooooooste ,dulcegarii..poate e prea plin de el(ori timid) si vrea ca eu sa fac primul pas .

in fine,multam fain colegu..sunt impresionata cum poti gandi la 13 ani :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×