Sari la conținut
Forum Roportal
TiGeR_asH

O mica minciuna...?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Uite ca s-a ajuns si aici... :cat2:

In vara aceasta (avand o relatie "la distanta" ambele sensuri) am gresit oarecum in ceea ce priveste respectul si iubirea in relatia mea! :ok:

Un mic sarut o zi petrecuta impreuna cu altcineva(fara sex) dar care acum se dovedeste a fi o mare si idioata greseala!

Fata respectiva acum imi trimite mesaje cu aluzii si ma ameninta intr-un fel ca va scoate la iveala greseala mea! Eu nu am spus nimic iubitei despre asta!

Avand in vedere ca si acum un an s-a mai intamplat cam acelasi lucru (at i-am zis iubitei) nu stiu cum va reactiona! Adica stiu dar nu e in favoarea mea! :dwarf:

Ce sa fac sa mint? ... caci fata cu pricina e prea putin credibila in ochii iubitei (stie ca acea fata ar fi in stare de multe pt ca eu si ea sa fim impreuna! )

 

Voi cum v-ati descurca in locul meu... avand in vedere ca tin f mult la iubita mea, iar ce s-a intamplat nu a avut deloc legatura cu sentimentele sau ceva mai mult, doar o atractie fizica de moment... Desi stiam ca v-a profita apoi de aceasta situatie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Un mic sarut o zi petrecuta impreuna cu altcineva(fara sex) dar care acum se dovedeste a fi o mare si idioata greseala!"

E bine ca realizezi ca ai facut o greseala..ramane doar s`o indrepti acum...

 

"Fata respectiva acum imi trimite mesaje cu aluzii si ma ameninta intr-un fel ca va scoate la iveala greseala mea!"

Nu-i permite sa te santajeze.Spune`i adevarul prietenei tale inainte sa o faca fata respectiva..in felul acesta nu va mai avea cu ce sa te santajeze.

 

"Ce sa fac sa mint? ... caci fata cu pricina e prea putin credibila in ochii iubitei "

Nu minti!Chiar daca pe moment ar parea singura solutie.Adevarul tot se va afla si va fi mai rau pe urma.

 

"Voi cum v-ati descurca in locul meu... avand in vedere ca tin f mult la iubita mea, iar ce s-a intamplat nu a avut deloc legatura cu sentimentele sau ceva mai mult, doar o atractie fizica de moment..."

Eu i`as zice adevarul.Poate va intelege..poate nu.Explica`i ca fata aceea nu reprezinta nimic pt tine.A fost doar un moment de slabiciune.

 

"Desi stiam ca v-a profita apoi de aceasta situatie..."

Erai constient si totusi ai facut`o.In viata trebuie sa invatam ca orice actiune a noastra are si consecinte pe care trebuie sa ni le asumam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta parere, dar nu cred ca as putea face asa cum spui!~ Desi pare foarte corect... Stiu ca nu va accepta asta... si de aceea nush cum sa procedez... E f adevarat ca timpul oricum va "veni peste mine"... !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesanta parere, dar nu cred ca as putea face asa cum spui!~ Desi pare foarte corect... Stiu ca nu va accepta asta... si de aceea nush cum sa procedez... E f adevarat ca timpul  oricum va "veni peste mine"... !!!

 

Pai nu e ceva greu de acceptat.Ea a fost mereu corecta fata de tine?Nu a facut nici o greseala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Un mic sarut o zi petrecuta impreuna cu altcineva(fara sex) dar care acum se dovedeste a fi o mare si idioata greseala!"

 

greseala se plateste ...mergi si spune-i adevarul ...cred ca merita putina sinceritate din partea ta... mai ales ca tu ai calcat pe bec ...nu o sa mai fie totul ca inainte dar macar poti incerca :dwarf:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare chiar asa... Cu totii i-ati spune persoanei dragi cu riscul de a o pierde!

Sau e orgoliul din interiorul vostru ce va dicteaza aceasta stare, atat timp cat nu sunteti in locul meu... "Dute, Spune-i....etc!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O mica minciuna...?, Sa mintim un picutz pt a pastra relatia?

O mica minciuna care ascunde un mare greseala.Cum poti sa continui relatia cu gandul acela,mintim acuma,mintim maine si va deveni ceva obisnuit.Spune-i adevarul,cu cat trece timpul cu atat este mai rau.O relatie are 3 temelii de baza -sinceritatea-increderea-iubirea,si se refera si la lucrurile care nu ne convin noua,ca si cazul de fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uite ca eu stiu cum e..am fost in situatia fetei...si nu mia spus..am descoperit din prostie si l-am facut sa spuna singur tot in momentul in care am zis ca vreau sa vad cu ochii mei..si am aflat mult mai mult decta dac ma lasa sa vad ... a durut a durut foarte mult...dar tin la el si nu am fost pregatita sai dau drumul

 

faza e ca din cate am citi eu mesajul tau tu ai mai gresit o data si e si normal sa iti zica mereu.."nu cumva..vezi..ai grija" este felul ei de a se asigura ..asa fac si eu...

 

nu stiu daca o mai meriti daca desi ai gresit si te-a iertat tu ai facut-o iar..

 

DE CE?...ce siguranta are ea ca nu o vei mai face o data....

 

am vb din postura unei fete care a fsot in aceasi situatie..daca o iubesti si stii ca si ea te iubeste si va trece cu ajutorul tau peste si tu vei fi in stare sa o asiguri si sa ii dai siguranat ca a fost ultima data spunei..daca nu, si daca si tu stii ca nu e ultima data si o vei mai face DAI DRUMU..ca o ranesti aiurea, daca o iubesti gandestete si la sentimentele ei si la cat sufera....nu merita

 

cred ca aici am descoperit si dece va certati la telefon ..pt ca tu in sinea ta te consideri vinovat si ii transmiti si ei aceasta stare si de aici certurile

 

gandetete bine..ori ii spui si sccepti consecintele di daca te iarta iti impui sa nu mai faci asa ceva...daca nu ii spui..dai drumu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numeni nu te obliga sa vorbesti neintrebat si sa spui adevarul din senin...asa ca sa faci bine sa taci!!!

 

Sinceritatile tale n-ar fi decat o dovada de spalare a constiintei...Si nu merita sa sufere pentru ca tu nu prea stii ce-i in capusorul tau...! Asa ca.... sa-ti duci singur povara ratacirilor....

Poate vei invata ceva pentru viitor, din toate framantarile astea de acum si te vei stradui sa pretuiesti norocul de a trai iubirea in viata. :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×