Sari la conținut
Forum Roportal
RHS

Ip-ul persoanei cu care vorbesti pe mess

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

se poae sa traduci si pt habarnisti ca mine sau e irosire de timp?

 

Am uitat sa spun: in realitate sunt blonda. Uneori se vede, alteori nu :good: !

flood (="inundatie" in limba engleza) este un procedeu prin care sufoci conexiunea de retea a IP-ul vizat prin transmiterea non-stop de pachete de retea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Paul pentru raspunsuri.

nicnic3 ce fac eu cu ip-ul e treaba mea. Cunosc omul, cunosc si inca cum dar ceea ce vreau eu sa fac cu ip-ul e strict problema mea. Eu am intrebat ceea ce nu stiam ... De ce nu imi apare ip-ul persoanei in netstat ca de restu ma ocup eu :santa: .

Daca esti blonda sau blond ce vei fi...mai citeste umpic pe net si nu mai astepta mura in gura cu ce se poate face cu un ip. Si chiar daca Paul tia dat mura in gura tot nu sti ce inseamna asa ca nu e pentru tine chestia asta.

 

PS: Daca folosesc linux (ubuntu cu desktop de exemplu) imi apare ip-ul persoanei sau nu e chestiune de sistem?

Editat de RHS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca esti blonda sau blond ce vei fi...mai citeste umpic pe net si nu mai astepta mura in gura cu ce se poate face cu un ip. Si chiar daca Paul tia dat mura in gura tot nu sti ce inseamna asa ca nu e pentru tine chestia asta.

 

 

Inteligentule...nu te invidiez, stai relax :santa: !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uneori da, alteori nu.

Si nu, nu suntem off, pt ca eu kiar am intrebat serios la ce iti foloseste sa vezi/stii ip-ul unei persoane. Ca nu ma pricep, logic ca nu ma pricep, ca daca ma pricepeam, nu intrebam. Ideea era cu totul alta: intrebam (din pura curiozitate) CE ANUME poti afla despre o persoana, stiindu-i ip. Si... dragul de tine, astfel de lucruri nu le poti afla decat de la altii,tot de pe un forum, ca inca nu cred ca s-a emis un astfel de manual. In cazul in care gasesc informatia solictata de mine intr-un 'manual', indruma-ma te rog.

 

Aciditatea e caracteristica anumitor fructe sau anumitor combinatii alimentare. Tu, ai mancat ceva stricat astazi?

Eu nu. Asta mi-e felul.

 

Cu IP-ul, daca cunosti persoanele care trebuie, in unele cazuri poti afla numele real si adresa reala .. Sau poti ataca flood, DOS, exploituri etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×