Sari la conținut
Forum Roportal
chelu_rap

probleme cu pc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cine ma poate ajuta?????Am i io un pc cu configuratia:cpu Atlonx2 4000+,1G ram pe 800,placa baza gigabite GA-M61SME-s2,video HD 2400XT {gigabite},hdd 250 WD{buffer 8mb},si sursa de 350.Imi merge cam lent compu pt configuratia asta.Ce credeti sa ffie de vina HDD,sursa sau putini ram?????ms de ajutor astept raspuns. :flowers: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si la PC -ul meu se intampla ,in general dupa reformatare imi merge bine ....apoi dupa ceva timp imi merge greu .Acum am bagat Spyware Doctor si Deep Freeze si merge binisor. Totusi (dupa ce am patit eu ) cred ca ai ceva virusi ,cookie sau alte chestii din astea care lucreaza in undergrownd si probabil incetineste calc. Da o scanare cu ce ai si vezi pe urma.La jaful meu de PC si net (dial-up) fata de al tau ,chiar ma mir ca spui asta.Ar trebui sa mearga perfect .incearca si o defragmentare ,nu dai prea multe amanunte sa stim ce se intampla .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca nu am raspuns mai repede.am scos si virusii si am folosit si Tuneup2007{asta am facut acum 3 zile}si eu tot nett prin dial up am {vodafone}.fsb am 2000.Eu cred ca ii ceva incompatibil.Cipsetul placi de baza ii n vidia si io am placa ati.Problema este ca nu pot face nici owerclock si nu inteleg dc{oare nu o fi sursa ca doar procesorul consuma 65 w}ms de ajutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ajutati-ma va rog!!!!!!Vam spus ca am cipse nvidia Nforce 405 si am placa video ATY oare sa nu fie ceva incompatibil?spunetim varog ca vreau sami iau 4 GBram si nu stiu ce sa fac sa iau alta placa video sau sa iau rami.ms mult astept raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor ,ai rezolvat problema ?(chelu_rap) spune-ne si noua sa stim ,poate mai au si altii nevoie de idee .

csifer ,scuza-ma dar ne arunci prea departe cu fsb-ul asta --cel putin pe mine-- daca poti sa vorbesti mai pe romaneste ti-as fi recunoscator.Nu toti putem stii cu ce ne ajuta asta.Parerea mai ar fi ,poate, o idee mai practica ,adica ceva la indemana pt noi incepatorii.Multumesc .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ajutati-ma va rog!!!!!!Vam spus ca am cipse nvidia Nforce 405 si am placa video ATY oare sa nu fie ceva incompatibil?spunetim varog ca vreau sami iau 4 GBram si nu stiu ce sa fac sa iau alta placa video sau sa iau rami.ms mult astept raspuns

Atunci cand iti merge incet deschizi Task Manager (CTRL+ALT+DEL). Te uiti pe tab-ul Performance si vezi daca procesorul e in 100% sau memoria utilizata depaseste 1GB de ram.

Ram mai mult de 1GB iti pui doar daca nu-ti ajunge cel pe care il ai. Faptul ca pui mai mult nu te ajuta nici pe tine nici vecinii.

Daca ambele sunt nesolicitate, atunci urmareste ledul ce indica accesul la HDD (in lipsa unui soft care sa-ti indice asta).

HDD-ul nu-l poti "inviora" decat cu defrag.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ms de ajutor.Am facut o defragmentare si merge unpic mai bine,am dat si cech errors si bad sectors.da tot incet merge.Ce zici o fi totusi de la Hdd{are doar 8mb buffer si ii pe ata}ms mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×