Sari la conținut
Forum Roportal
Rami

Ce am aflat azi

Postări Recomandate

Ca degeaba incerc sa fac foametea in timpu zilei daca noaptea ma furisez si jefuiesc frigiderul.. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca Speranta e sora cu Prostia

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Locul de pe Pământ unde “nu există nici trecut, nici viitor, ci doar prezent”, iar cei mai mulți oameni trăiesc  peste 100 de ani

Asta am aflat azi, acum, rasfoind ziarul.   Despre Japonia nu stiu prea multe dar nici n-am cautat nimic vreodata, din filmul Sayonara am mai aflat cate ceva dar nu pentru asta urmaream acel film, Marlon Brando s-a vazut cel mai clar pe ecranul inlargit.    Nici nu stiu pe care insula s-a intamplat actiunea in acel film, insa in cazul de fata pe Okinawa sint cei mai fericiti oamenii ca n-au nevoie de Asigurari pentru NIMIC si nu planifica prea multe vreau sa cred daca ziua de maine nu prea conteaza ca mai vine sau nu, precum in acel cantec din istoria Country Music ... "Garth Brooks - If Tomorrow Never comes".

Folozofia lor se rezuma la niste lucruri elementare, cine le urmareste doar regula precis traieste 150 de ani, insa azi mai putin ne limitam ca si maine este o zi, daca ... totul merge bine si cu asta sansele scad, exact ca in biblie despre Adam si Eva in Paradis.  

https://www.infoactual.ro/locul-de-pe-pamant-unde-nu-exista-nici-trecut-nici-viitor-ci-doar-prezent-iar-cei-mai-multi-oameni-traiesc-peste-100-de-ani.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are alt nume, ca nu mi se pare a fi o lampa, sincer.    Cunosc persoane din Turcia care locuiesc aici, dar e timp de dormit pe aici, fara lampa, gazul costa.   

Poate vinde arabul ca are o vitrina cu toate "coshon-ăriile" vestitului orient mijlociu   :o:   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- O bătrânică a găsit în grădină un dop de sticlă. Când a aflat ce e a intrat în pământ de rușine. Ce era de fapt acel obiect???

"O femeie a găsit în curte un „dop de sticlă”. Când a aflat ce era, de fapt, a rămas cu gura căscată  :surrender:...

Jane, în vârstă de 61 de ani, este cea care a postat imaginile pe rețeaua de socializare, cerând ajutorul unui experți din domeniul                                                                       colecționarilor de sticlă, ...

https://iuliana.ro/o-femeie-a-gasit-in-curte-un-dop-de-sticla-cand-a-aflat-ce-era-de-fapt-a-ramas-cu-gura-cascata-19822

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ziua Mondială a Somnului!!! =  "Métro, Boulot, Dodo"

Pe vremuri era o lozinca in Franta scris peste tot la inceputul anilor '80, cata asemanare. 

"Is a wonderfully succinct way of saying that you live to work.  Métro refers to a subway commute, boulot is an informal word for work, and dodo is baby talk for sleeping.   "commute, work, sleep" = "calatorie, munca, somn" doar ca nu suna atat de bine ca in franceza"!*

*Am aflat chiar acum, n-am imaginat ca este o zi ca asta in calendar si cand ma uit in jur, Omu doarme pe sofa in living room

exact ca pe poza de mai jos, doar culoarea paturii este alta.  Isi mai pune si o perna pe cap, asa-i place.   I-am spus ca este un

joc periculos dar el este mereu mai presus de toata lumea si stie ce face.   Eu-l ridic de acolo si nici nu ma observa. 

In onoarea Zilei Festive a tras un pui de somn.  Dupa Supa de Pui de la Pranz somnul a fost "Desertul".   

A hotarat sa-si cumpere un bilet de Loterie desi a renuntat de cateva ori la aceasta cheltuiala*.  

https://evz.ro/ziua-mondiala-a-somnului-efectele-orelor-de-odihna-pierdute.html 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×