Sari la conținut
Forum Roportal
LikeThisPoppy

la un ceai

Postări Recomandate

e culmea!

 

s-a inchis topicul dinainte pentru ca e un chat in paralel si unul gastronomic ...despre cafele.

 

cel deschis de mine nu se vroia nici chat, si nici tema de gastronomie, sau bauturi.... am folosit ideea cu cafeaua pentru a incepe de undeva.

eu am deschis un topic despre oameni care vor sa vorbeasca prieteneste atunci cand simt nevoia, despre ceea ce-i framanta. nu-i vina mea ca se transforma in chat.

 

rugamintea mea, doamnelor/domnisoarelor moderatoare e sa fiti un pic mai ingaduitoare si mai subtile in a observa diferenta de nuanta si de rol a topicelor deschise.

 

deci va invit la un ceai... fara zahar pt kontro, ca se da amar!

 

am sa incep eu, ca sa vada domnisoarele despre ce este vorba. uite in seara asta am chef sa stau de vba cu cineva. cineva prietenos, care are chef ca si mine de a pierde timpul in felul asta. si nu vreau sa stau la chat cu vechile mele cunostinte. vreau sa-mi fac altele noi. n-am somn si parca mi-era dor de roportal si de oamenii de aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ha ha ha.

 

kontro, e adevarat ca ai farmecul tau de gigi duru' dar totusi, fii un pic mai deschis. si lasa chatul pe topicul meu ca mi-l faci varza. daca ai ceva de spus spune, si incearca cu ceva mai mult decat onomatopee. hai, stiu ca poti.

care e de fapt treaba cu tine?

de ce bei cafeaua fara zahar? ti-e teama de diabet sau de carii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
kontro,imi permiti sa ii raspund eu ? :pardon:

 

hai raspunde, nu-l mai intreba ca se vede ca-l cunosti destul de bine. de fapt asta era ideea, nu? sa vedem cat de bine il cunosti pe kontro :crazy:

dar te rog sa detaliezi ca ma intereseaza foarte tare, doar de asta ma intitulez "curioasa"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca esti k0nsekventa. Bravo.

 

Ti-a inchis topicul motivat, dar aceeasi Kapra lasa toate topicurile expectorante deschise. Sa le combine pe toate si sa faca unul pentru Teroristii Pupaciosi si gata.

 

Altfel, m-am obisnuit fara zacar. Ca sa traiesc mult. Of course.

 

hai raspunde, nu-l mai intreba ca se vede ca-l cunosti destul de bine. de fapt asta era ideea, nu? sa vedem cat de bine il cunosti pe kontro :pardon:

Bravo pentru observatii.

Ai prins stilul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai raspunde, nu-l mai intreba ca se vede ca-l cunosti destul de bine. de fapt asta era ideea, nu? sa vedem cat de bine il cunosti pe kontro :pardon:

dar te rog sa detaliezi ca ma intereseaza foarte tare, doar de asta ma intitulez "curioasa"

e de prost gust sa raspunzi in locul altcuiva fara acceptul sau.

nu vreau sa demonstrez nimic, cu atat mai putin ca il cunosc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca esti k0nsekventa. Bravo.

 

Ti-a inchis topicul motivat, dar aceeasi Kapra lasa toate topicurile expectorante deschise. Sa le combine pe toate si sa faca unul pentru Teroristii Pupaciosi si gata.

 

Altfel, m-am obisnuit fara zacar. Ca sa traiesc mult. Of course.

 

 

Bravo pentru observatii.

Ai prins stilul meu.

 

merci de explicatii.

 

deci vrei sa traiesti mult... sa inteleg ca e mai importanta cantitatea decat calitatea? unii ar da toata viata pentru o lingurita de dulceata. ba unii, oameni in toata firea sunt instare sa planga daca nu pot manca aceasta lingurita de dulceata.

esti atent cu ceea ce mananci in general? esti un fel de andronache anonim?

 

ah, da, poate ar trebui sa ma reintitulez... k0nsekventa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnisoara/doamna mica curioasa, intra pe aria de blabla si o sa gasesti acolo cate subiecte vrei, cu exact aceeasi nuanta. Ca se cheama "la o cafea" sau "la un ceai", nu il face un topic deosebit de celelalte de pe aceasta arie. Cele mai multe topicuri de pe bla bla au menirea de a va uni si de a va descoperi. Sa iti dau cateva exemple?

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic52065.html

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic45511.html

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic46479.html

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic19664.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×