Sari la conținut
Forum Roportal
ciudat

Interesant, nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vă vine să credeţi că maşina din pozele de mai jos e o ...Dacia ? Da, incredibil dar e Dacia Duster, prezentată la Salonul Auto de la Geneva, anul ăsta. Din păcate e doar un Concept Car, adică, o maşină care are puţine şanse să fie fabricată vreodată.

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vă vine să credeţi că maşina din pozele de mai jos e o ...Dacia ? Da, incredibil dar e Dacia Duster, prezentată la Salonul Auto de la Geneva, anul ăsta. Din păcate e doar un Concept Car, adică, o maşină care are puţine şanse să fie fabricată vreodată.

am crezut ca s-au si apucat de fabricat...asa vazusem la stiri zilele trecute :blink:

oricum, am inteles ca germanii incep sa devina tot mai interesati de daciile din roumanie :pope:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow ... suicide doors .... exact de ce aveam nevoie .... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am crezut ca s-au si apucat de fabricat...asa vazusem la stiri zilele trecute :spiteful:

oricum, am inteles ca germanii incep sa devina tot mai interesati de daciile din roumanie :flowers:

Poate vor deveni mai interesati. Poate noi ne vom uita la o dacie asa cum ne uitam azi la un Audi...Nu conteaza unde se fabrica daca e scumpa...Pana la urma nemtii au masini autohtone multe. Oare de ce cumpara dacii? Cred ca in fond nici lor nu le pasa de la cine anume cumpara...Culmea, ce ironie, pana si si "Masina Poporului"(WW) este una prea scumpa pentru omul de rand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cumpara Dacii pt ca sunt oameni cu simtz practic. Dacia Logan berlina sau combi e ieftina, nu are zorzoane si nu e incarcata inutil cu tot felul de gadgeturi care-i crasc pretul. E ca un telefon mobil care l-ai cumparat pt a-l folosi ca telefon, nu ca aparat de fotografiat, camera de filmat, GPS , GPRS etc. Si inca ceva. E o masina sigura. Asta s-a dovedit la testele de impact. Personal am facut teste de franare cu un Logan Break si la 160 km&h a franat rectiliniu cu deceleratie constanta 0,8 g pe asfalt. Break-ul mai are un plus, are roata de rezerva accesibila si este ff practica, poti sa o folosesti si ca sa cari mobola, varza, legume dar o poti folosi si ca masina pt plimbat musafirii (7 locuri) ca autolaborator si ca masina de familie. Are insa si cateva cusururi, toate plasticele si cauciucurile sunt de f proasta calitate, dupa 2 ani se fac jalnice, pacat iar la curbe... mmmm iti fuge de sub fund.... anvelopele cu care e echipata sunt de calitate indoielnicaimbatranesc rapid, au aderenta slaba si mai si explodeaza . dar la banii care ii dai, aceste defecte pot fi trecute cu vederea si indreptate pe parcurs. Pt break-ul pe motorina ii dau nota maxima mai ales ca motorul fiind mai greu se aseaza mai bine pe drum si e mai stabil si consuma putin... 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×