Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Traiesc sau Exist?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Traiesc prin prisma oamenilor pe care ii iubesc si care la randul lor simt acelasi lucru,traiesc pentru adierea vantului,pentru bucuria clipelor,pentru schimbarea anotimpurilor,pentru k imi place cand ploua,traiesc pentru omul care in fiecare zi imi ofera un zambet....de altfel,faptul ca exist este o iluzie....existenta omului este efemera....voi ce credeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Traiesc prin prisma oamenilor pe care ii iubesc si care la randul lor simt acelasi lucru,traiesc pentru adierea vantului,pentru bucuria clipelor,pentru schimbarea anotimpurilor,pentru k imi place cand ploua,traiesc pentru omul care in fiecare zi imi ofera un zambet....de altfel,faptul ca exist este o iluzie....existenta omului este efemera....voi ce credeti?

subscriu intru totul la ceea ce spui tu. Din pacate, planurile meschine ale vietii incearca sa ne sustraga de la actul unei trairi normale, incercind sa ne utilizeze intr-un sistem de exploatare in care sa fim niste simpli figuranti, niste roboti umani care atunci cind va veni ziua amintirilor sa nu aiba ce-si aminti. Normal, au trait multi oameni o viata intre pereti vopsiti intr-o singura culoare si singurele amintiri sunt diferitele formulare folosite de exemplu in...contabilitate. Poate exagerez, omul nu are ce face cu prea mult frumos, am observat persoane care chiar si in fata unor sublime spectacole ale naturii isi priveau telefonul mobil...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
subscriu intru totul la ceea ce spui tu. Poate exagerez, omul nu are ce face cu prea mult frumos, am observat persoane care chiar si in fata unor sublime spectacole ale naturii isi priveau telefonul mobil...

Cat adevar se ascunde in spatele vorbelor tale....da,si eu am intalnit oameni pe care nimik nu ii mai impresioneaza,care raman imuni la absolut orice si stau si ma intreb:oare nu e dureros si tragic ca nu ii mai sensibilizeaza nimic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat adevar se ascunde in spatele vorbelor tale....da,si eu am intalnit oameni pe care nimik nu ii mai impresioneaza,care raman imuni la absolut orice si stau si ma intreb:oare nu e dureros si tragic ca nu ii mai sensibilizeaza nimic?

 

asta e poate din cauza ca nu mai reusesc sa vada mai mult decat cerintele imediate,in sensul servici-casa,de ex

daca reusim sa iesim din tiparele conservatorismului perimat putem sa vedem si un pic din ce-i in jur,dar pentru asta e nevoie de iesit putin din schemele cu care ne-am obisnuit... :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta e poate din cauza ca nu mai reusesc sa vada mai mult decat cerintele imediate,in sensul servici-casa,de ex

daca reusim sa iesim din tiparele conservatorismului perimat putem sa vedem si un pic din ce-i in jur,dar pentru asta e nevoie de iesit putin din schemele cu care ne-am obisnuit... :dwarf:

Fals,faptul k nu ne mai sensibilizeaza absolut nimik e din vina noastra,si nu pentru ca ne`am obisnuit asa,ci pentru ca refuzam totul,si o facem din pur egoism!!!exista oameni care vad mai mult decat servici si casa,care au o privire vasta de ansamblu,dar care prefera sa fie doar pentru ei,si sa isi traiasca viata dupa anumite standarde!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fals,faptul k nu ne mai sensibilizeaza absolut nimik e din vina noastra,si nu pentru ca ne`am obisnuit asa,ci pentru ca refuzam totul,si o facem din pur egoism!!!exista oameni care vad mai mult decat servici si casa,care au o privire vasta de ansamblu,dar care prefera sa fie doar pentru ei,si sa isi traiasca viata dupa anumite standarde!!!

 

Wrong answer.

Nu ne mai sensibilizeaza nimic nu din cauza ca e firea noastra,ci din cauza ca viata ne obliga la prea multe concesii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Wrong answer.

Nu ne mai sensibilizeaza nimic nu din cauza ca e firea noastra,ci din cauza ca viata ne obliga la prea multe concesii!

Nu,viata nu ne obliga la nimik concret,avem dreptul sa facem alegeri si se pare k noi alegem sa fim egoisti....e doar vina noastra!!!alegem sa fim insensibili....pana la capat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu,viata nu ne obliga la nimik concret,avem dreptul sa facem alegeri si se pare k noi alegem sa fim egoisti....e doar vina noastra!!!alegem sa fim insensibili....pana la capat!

 

asta e o viziune prea sumbra,ar fi bine ca fiecare sa vorbeasca doar in numele sau,fara generalizari,ce zici? :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta e o viziune prea sumbra,ar fi bine ca fiecare sa vorbeasca doar in numele sau,fara generalizari,ce zici? :dwarf:

intentia mea nu a fost sa jignesc pe cineva....dar daca asta e concluzia ta....ok!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×