Sari la conținut
Forum Roportal
Bebituca

Sex tantric

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fac ..de ce nu .. :flowers: :doh:

Adevarat ..daca te gindesti la sex ..nu ai facut nimic ..si in felul acesta strici tot ..

Si va iesi ceva cantitativ..nu calitativ. :P

 

pai in tantra e si cantitativ (auzi 5 ore de orgasm la barbat :cry: ) si... calitativ! :stars:

acu' ma retrag din discutie! las "profesionistii" sa se destainue! eu sunt un ... profan in materie de tantra (nu de sex)! :cry:

bafta!

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai in prima faza trebe sa ai curajul sa te daruiesti total... adica fara jocuri egoiste si orgolii copilaresti :good: ...apoi ... mai vedem, descoperim :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai in prima faza trebe sa ai curajul sa te daruiesti total... adica fara jocuri egoiste si orgolii copilaresti :o: ...apoi ... mai vedem, descoperim :P

 

vad ca ai mentalitatea specifica lor... ai practicat ? :P

 

Eu am o prietena care practica yoga de la varsta frageda... ea traind in strainatate... si mi-a spus ca aici sunt cursuri de yoga... dar nu de tantra yoga... pentru ca nu aproba statul ... oricum curs de tantra yoga se face in danemarca... numai ca politicienii nostrii sunt prea... n-am cuvinte... pentru acceptarea unor asemenea idei

 

In romania sunt cursuri.. si multe dintre ele introduc notiuni din amorul tantric....

 

si da... tine de la 3 ore pana la 6-7 ore... fara intrerupere... si chiar si 2 zile cu pauze de masa si toaleta eventual...

 

si da (ma repet)... cand am auzit asta m-am inecat... tot ceaiul l-am dat pe tastatura... si nu cred ca o persoana ca ea minte... mai ales in legatura cu subiectul asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca sex tantric a fost dar ...cu siguranta a fost ceva mai presus de a face dragoste ... 3 zile n-am facut altceva decat sa ne bucuram unul de altul...bot in bot ... am facut dragoste cu toata fiinta si el si eu ... am avut orgasm in celasi timp ... era liniste intre noi si bine ... fara jocuri si alte egoisme de doi lei ... nu pot uita asa ceva ...si nici el nu a uitat ... chiar daca nu mai suntem impreuna ...

 

dar e greu sa gasesti persoane care sa se daruiasca si de aceea nu ajung cuplurile la asa ceva... pentru ca au altceva mai important in minte decat dragostea ... eu tot zic dar lumea zice sa is aniva si cu mintea scurta ...asta e

 

de fapt asta caut, un partener care sa aiba curajul sa fie cu mine trup si suflet...dar pana acum pt toti e mai important altceva decat ... mai astept , apare el :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de fapt asta caut, un partener care sa aiba curajul sa fie cu mine trup si suflet...dar pana acum pt toti e mai important altceva decat ... mai astept , apare el :P

 

sincer si eu asta caut... si as vrea sa practic amorul tantric....

 

si nu cred ca ce ati facut voi e amor tantric pentru ca (tot de la respectiva am aflat)... nu este orgasm de eliberare... este orgasm mentinut... deci orgasmul apare dupa 1 ora dupa ce practici si tine cat ai chef tu.... dar nu este o eliberare necontrolata... ba chiar totul este sub control...

 

imagineaza-ti... cum ar fi sa mentii orgasmul cat mai mult? :P sa-ti dai drumul cate un pic... dupa aceea iarasi... si tot asa... si sa ai starea de climax ore intregi...

 

sincer ma tenteaza la culme... numai ca jobul nu-mi permite sa merg la cursuri... plus mai exista prietena .. care refuza categoric, de fapt nu suntem chiar pe aceeasi lungime de unda :o: .... .. dar sper ca viitoarea sa-mi fie pe plac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai am zis ca nu cred ca o fo' sex tantric dar o fo' ceva ...

 

cate-un pic pic pic cate-un pic pic pic ... panaaaaaaaaaaaaaaaaaa :P :P

 

sa iti deie Domnu ce iti doresti :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar e greu sa gasesti persoane care sa se daruiasca si de aceea nu ajung cuplurile la asa ceva... pentru ca au altceva mai important in minte decat dragostea ... eu tot zic dar lumea zice sa is aniva si cu mintea scurta ...asta e

 

Ei na, cum sa fii naiva? :cheer: Si eu am cautat,. am si gasit si e minunat :cheer: Chiar si cand n-ai prea mult timp la dispozitie, poti trai lucruri minunate, cu singura conditie sa iti iubesti partenerul cu toata fiinta ...si reciproca sa fie valabila. Asa ca persevereaza, ca dorinta ta umbla prin univers si la un moment dat o sa sune clopotelul si la cine trebuie :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna. va intrbati ce legatura are cu spiritualitatea.are,fiinca acest mod de a face dragoste este profund spiritual.

are ca efect trzirea energiei kundalini care creeaza in persoana practicantului multe virtuti sau puteri ,clarviziunea,parasirea corpului,etc.

aceste ritualuri se desfasurau in templele din delfi,egipt,roma,etc.

Fara reclame!

Editat de daemon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna. va intrbati ce legatura are cu spiritualitatea.are,fiinca acest mod de a face dragoste este profund spiritual.

are ca efect trzirea energiei kundalini care creeaza in persoana practicantului multe virtuti sau puteri ,clarviziunea,parasirea corpului,etc.

mai multe se gasesc consultand pagina asociatiei AGEAC.RO..aici puteti comanda cartea casatoria perfecta de samael aun weor unde sant facute publice ritualuri sacre antice care erau destinate doar unui cerc restrans de initiati.

aceste ritualuri se desfasurau in templele din delfi,egipt,roma,etc.

..si cu ce ma ajuta cartea ..? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×