Sari la conținut
Forum Roportal
Bebituca

Sex tantric

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se tot vorbeste despre sexul tantric, facut cu foarte mare rabdare, concentrare si ... iubire! Placerea este mai mare pt ca orgasmul poate fi luung (chiar si la barbati), iar actul sexual poate dura ore in sir...in principal, din cate am inteles, e nevoie de dragoste intre parteneri, respiratie profunda si ritmata (insa amandoi trebuie sa aiba acelasi ritm, sa respire odata) si...eliberarea energiilor. Am vazut un documentar pe Discovery despre asta si am si citit...in plus, orgasmul nu e o simpla eliberare, e ceva simtit in absolut tot corpul (de la cap pana in varful picioarelor), ceva ce ii uneste pe cei doi. Deocamdata nu stiu ce as mai putea spune despre asta, voi ce stiti? Cum e? Eu am fost aproape, dar nu am reusit performante de ore...:dwarf: insa cred ca merita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am fost aproape, dar nu am reusit performante de ore...:( insa cred ca merita!

Poate ca nu ai fost cu barbatul potrivit care sa-ti acorde destula atentie, unii se grabesc prea mult, pentru ca sa realizezi ceva bun trebuie sa ai rabdare nici D-zeu nu a facut lumea intr-o clipa ci in sapte zile. ar trebui sa-ti gasesti un baiat care gandeste cu capul de pe gat nu cu cel dintre picioare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E intr-adevar mai placut 'punctul culminant'? Eu cred ca l-am experimentat, dar nu sunt foarte sigura pentru ca, probabil stiti cum e, prima oara nu stii ce a fost...si a fost cam 3-4min... :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La 16-17 ani cat aveti voi ..eu zic ca ar trebui sa va traiti tineretea si sa nu va bateti capul cu lucrurile astea ...si sa va doriti sa traiti iubirea adevarata ..si sa faceti dragoste si nu sex tantric ore intregi

Si nu mai postati pareri despre punctele culminante de care nu sunteti sigure ....pentru ca veti rade si voi candva de ceea ce ati scris aici . :dwarf:

Sa fiti iubite!! :cat2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai ca sex-ul tantric inseamna fooooarte multa dragoste, am si scris mai sus. Inseamna atentie, tandrete, iubire...si cam asta se intampla si atunci cand faci dragoste, nu? Si daca am deschis acest topic a fost pt a afla mai multe despre subiectul asta pentru ca e iesit din comun si ma intreb cum se poate, pentru ca e total diferit de sex. Daca nu consideram ca e iubire adevarata nu as fi facut pasul asta, crede-ma! Poate ca e o tampenie ce am scris, dar nu crezi ca ar trebui sa ajuti, sa explici, in loc sa critici? Aaah, nu mai vorbi la plural, problema e la mine, nu la realtv, care a incercat sa discute...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei ..nu te supara si tu acum nu am vrut sa fiu rautacioasa ..poate doar sa te provoc. Ti-am mai citit din posturi acum....si imi place cum gandesti :cat2:

Orice problema ai, putem discuta pe privat . :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru el a fost mai puternic decat alta data si nu a fost numai un punct culminant au fost mai multe...eu sunt mai dificila....nu ma sprind usor si ma sting repede :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Dianna, atunci ai grija ce ton folosesti, daca ai citit pe alte topic-uri ce am spus ai vazut ca sunt destul de usor iritabila pentru ca nu am o parere buna despre oameni in general. Imi cer scuze ca nu voi apela la ajutorul tau, de fapt nu acum, pentru ca trebuie sa ne cunoastem mai bine, trebuie sa ajung sa am incredere in tine...am devenit foarte sceptica in privinta oamenilor, sa nu crezi ca am ceva cu tine. Dar, tinand cont de faptul ca te cheama ca pe mine, poate... :dwarf:

Realtv, tu esti norocoasa dintr-un punct de vedere: dureaza mai mult cealalta parte a placerii...si sexul tantric cam la asta se refera, deci tie iti e mai usor sa faci asta...nu crezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Realtv, tu esti norocoasa dintr-un punct de vedere: dureaza mai mult cealalta parte a placerii...si sexul tantric cam la asta se refera, deci tie iti e mai usor sa faci asta...nu crezi?

 

 

poti sa privesti si asa dar nu ma consider mereu "norocoasa" :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×