Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Shri Mataji, Sahaja Yoga si Realizarea Sinelui

Postări Recomandate

De unde cunosti tu, sistemul lui de aparare? :flowers: Nu-mi spune ca il atacasi...

Wai,Valicule... :flowers: da' ai "coaja" tare daca rezisti atit,la "ciomegele" tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde cunosti tu, sistemul lui de aparare? :flowers: Nu-mi spune ca il atacasi...

Wai,Valicule... :flowers: da' ai "coaja" tare daca rezisti atit,la "ciomegele" tuturor.

raspund din acareturi :flowers: si btw io nu fac nimic domnul are grija . inainte imi faceam sfere ziduri ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde cunosti tu, sistemul lui de aparare? :flowers: Nu-mi spune ca il atacasi...

Wai,Valicule... :flowers: da' ai "coaja" tare daca rezisti atit,la "ciomegele" tuturor.

 

Nu l-am "atacat",doar am citit pe forum,a dat o replica mai "dintr-o bucata"si la urma le-a dorit tuturor o zi in lumina.

Pai ce vrei mai mult.

Asa ca in incheiere va doresc o zi in lumina. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu contest ca doamna da trezirea . poanta e ca sahaja yoga a devenit deja o religie si nu e bine . in cautarile mele am inceput (la 18 ani cu sahaja yoga) asa, dar mi-am dat seama ca e doar un sistem . so poti obtine trezirea ,dar nu ramane acolo ca nu evoluezi . in primele luni iti cresc puterile pana la o anumita limita . gresala e ca ei te invata ca esti ca un burete si tre sa absorbi totul . wrong! poti ajuta alte persoane fara sa arzi in tine negativitate . ei indica curatarea chakrelor doar in sens orar ceea ce nu e corect. mai nou afirma ca, kundalini nu revine in mhuladara daca nu practici ca odata trezita ramai asa, e cel mai rau lucru care se poate intampla sa te trezesti si sa nu evoluezi . se implementeaza idea ca esti favorizat ca esti un print intre oameni (creste ego enorm) . nu te ajuta la nimic eu personal cand am ajuns la un anumit nivel mi-am creat singur blocaje fiinca m-am speriat de ce ajunsesem . mai aveam putin si treceam de partea cealalta. puteti obine acolo initierea dar parerea mea e ca tre sa va dezvoltati singuri . toata lumea poate medita acasa fara fotografia doamnei. initiatii stiu ce spun.

 

 

sfatul meu nu va creati legaturi cu nici o entitate . nu folositi foto cu ea cand meditati daca vreti ceva ajutator flacara unei lumanari e de ajuns.

 

o zi in lumina

 

 

Deacord cu tine... chestia asta devine un fel de manipulare... o accepti incet, incet ca pe dumnezeul tau... in India Guru este un fel de dumnezeu ptr discipoli, chiar mai important decat Creatorul...

 

Kundalini odata activat, daca nu ai o vibratie ridicata... te poate chiar distruge... Aivanhov a reusit sa-si activeze aceasta energia la varsta de 17...si a fost nevoit sa o dezactiveze deoarece nu reusea sa o controleze... (Cititi - Ce este un Maestru Spiritual? - Aivanhov).

 

A si Kundalini odata activata...asa ramane... doar daca vrei tu o poti dezactiva...dar ea singura nu isi pierde intensitatea...chestia asta cu Shri Mataji este exact manipulare... asta vrea sa devina nu stiu ce god...

 

Si inca un lucru de ce nu acord incredere unor astfel de guru... pct rosu din frunte... nu stiu care este menirea lui, dar chakra ajna(al treilea ochi) este de culoare indigo...de ce ii inverseaza polaritatea prin culoarea rosie(a primei chakre)?

 

 

Kundalini se poate activa si prin rugaciuni... Pr. Arsenie Boca este o dovada pura Sinelui Superior... si nu a avut nu stiu ce maestru yoga gen babuta asta... ci si-a capatat totate puterile si intelepciunea prin rugaciune... de aceea calea spirituala a Bisericii este mult mai sigura decat yoga sau alte practici...ptr. ca schimba mai intai interiorul si apoi exteriorul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
raspund din acareturi :flowers: si btw io nu fac nimic domnul are grija . inainte imi faceam sfere ziduri ...

:flowers: "fiti asemenea copiilor!"

 

 

Deacord cu tine... chestia asta devine un fel de manipulare... o accepti incet, Si inca un lucru de ce nu acord incredere unor astfel de guru... pct rosu din frunte... nu stiu care este menirea lui, dar chakra ajna(al treilea ochi) este de culoare indigo...de ce ii inverseaza polaritatea prin culoarea rosie(a primei chakre)?

 

 

Kundalini se poate activa si prin rugaciuni... Pr. Arsenie Boca este o dovada pura Sinelui Superior... si nu a avut nu stiu ce maestru yoga gen babuta asta... ci si-a capatat totate puterile si intelepciunea prin rugaciune... de aceea calea spirituala a Bisericii este mult mai sigura decat yoga sau alte practici...ptr. ca schimba mai intai interiorul si apoi exteriorul...

Punctul rosu,nu-i bai...si-l fac toti indienii... :friends:

E rosu fiindca,folosesc un amestec de...nush ce...cauta si tu pe net...care,devine rosu cind isi fac zbenghiul ala in frunte.

Zbenghiul,se foloseste si la noi dar,nu vizibil.Miruitul e si el un zbenghi. :friends:

 

Bravo! :flowers: Asta am spus-o si eu mereu;caci,"larga e poarta..."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

punctul rosu il fac cu kumkum, parca asa se cheama si e pentru protectie ,se ia pamant rosu dintr-o anumita zona si se amesteca cu uleiuri . zona se cheama pamantul rosu al lui sri ghanesha. care se zice ca guverneaza prima chakra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e pentru protectie

 

Chestia cu protectia apare si pe site-ul lui Oreste,unde peste poza lui si a lui Doru Bem sunt suprapuse pentagrame. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×