Sari la conținut
Forum Roportal
Demimurgul

Site'uri utile pentru toti fotografii incepatori!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Forumuri doar de fotografie nu sunt in romania?

Eu am vrut sa cumpar un domeniu legat de fotografie dar tipul mi a cerut aproape 100K euro :crazy: pentru un forum cu 20 de fotografii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Foate bun tutorialul pentru fotografiile de iarna! :good:

 

Eu ma folosesc de lipsa cromaticii iarna tocmai pentru a avea fotografii alb-negru.

 

Forumuri doar de fotografie nu sunt in romania?

Eu am vrut sa cumpar un domeniu legat de fotografie dar tipul mi a cerut aproape 100K euro :crazy:/> pentru un forum cu 20 de fotografii

 

 

Binenteles ca sunt si forumuri specializate pe fotografie in Romania. Doar tasteaza pe google cuvinte legate de fotografie si forumuri si vei gasi mai multe. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Asa ca ... am scris ceva despre profunzimea de camp.

 

 

 

la flori nu e problema ( profunzime camp mica) - aparatul meu se descurca bine !! :)

dar la fotografile de peisaj cum sunt exemplele 2 si 3 - aparatul nu reuseste sa scoata claritatea atat de buna atat in plan apropiat cat si in departare -ma refer la faptul ca muntii aceia din fundl - mai ales inzapeziti nu ies asa clari.

 

cred ca mai conteaza si ce aparat folosesti!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mai conteaza si ce aparat folosesti!!

Aparatul nu e cine stie ce. E un Sony din 2007 sau 2008, cu senzor mai mic decat au compactele actuale. Probabil ca a contat obiectivul Zeiss, senzorul mic (cu profunzime mare de camp) si vremea buna. Dar mai mult a contat claritatea (accentuarea texturii si detaliilor) si sharp-ul (marginile) aplicate in Adobe Lighthroom.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×