Sari la conținut
Forum Roportal
Roxana@ Elena

care este motivul?

V-ati certat vreodata cu vreun alt membru al forumului?  

30 membri au votat

  1. 1. v-ati certat cu vreun membru al forumului?

    • da
      15
    • nu
      5
    • poate niste mici haraieli dar in orice caz nu cearta
      10


Postări Recomandate

Am deschis acest topic in speranta ca toate neintelegerile dintre noi toti cei ce postam sa ne putem expune parerea si sa nu mai fim atat de egoisti, brutali, neschini unul cu altul!!!!!

De ce exista atatea neintelegeri intre moderatori si simpli useri? Ce anume nu convine userilor legat de moderatori? Ce anume doriti voi toti de fapt de la forum? ....care este motivul pt atatea jigniri ascunse intre useri...de ce nu ne acceptam opiniile unii la altii fara sa mai criticam si sa zicem ca X e asa ca Y e pe dincolo? oare nu suntem toti din acelasi aluat? nu suntem toti oameni? vad ca exista situatii in care datorita unor certuri pe alta arie anumiti useri se ataca unu pe altu si nu se accepta...vrand sa dovedeaca ca EL si numai EL are dreptate......

 

 

deci la cate certuri sunt pe aici si atacuri la persoana nimeni nu sare sa spuna ce are de zis? lucru asta ma face sa ma intreb fratilor insemna ca nu aveti nici o problema? si daca e asa nu va mai plangeti de moderatori sau de faptul ca nu sunt respectate anumite reguli....

e ceva firesc sa spui ceva cand ai de spus insa intr-un mod cat mai diplomat

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca majoritatea ne cunoastem foarte bine, pentru ca ne stim slabiciunile si stim cum sa glumim unii cu altii. Neplacerile nu apar numai intre useri si moderatori, ci si intre useri si useri. S-a mai discutat asta si nu stiu cat de lunga a fost viata celorlalte topicuri de genul asta.

 

oare nu suntem toti din acelasi aluat? nu suntem toti oamenii?

 

Ce-ar insemna sa fim toti la fel?! Tu nu te-ai plictisi sa vorbesti cu tine?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prea multa mandrie.

inainte roportalul er aun refugiu cat de cat pentru mine, acum insa nu mai e liniste nici aici.

Se grabeste lumea sa devina vedeta, sa acuze pe altii, sa fugareasca in loc sa deschida larg bratele..sa critice fara sa ofere solutii de multe ori.

Dumnezeule, si ce loc frumos era odata roportalul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E simplu. Unii fac asa ceva din amuzament, altii din plictiseala si multi altii din cauza ca-si duc viata in mare parte pe forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca majoritatea ne cunoastem foarte bine, pentru ca ne stim slabiciunile si stim cum sa glumim unii cu altii. Neplacerile nu apar numai intre useri si moderatori, ci si intre useri si useri. S-a mai discutat asta si nu stiu cat de lunga a fost viata celorlalte topicuri de genul asta.

 

eu nu vb de glumele nesarate ce se mai pot face intre prieteni ci de adevaratele atacuri la persoana...nu mistourile de care razi....cred ca nu ai inteles ce vreau eu sa zic...in fine....

prea multa mandrie.

inainte roportalul er aun refugiu cat de cat pentru mine, acum insa nu mai e liniste nici aici.

Se grabeste lumea sa devina vedeta, sa acuze pe altii, sa fugareasca in loc sa deschida larg bratele..sa critice fara sa ofere solutii de multe ori.

Dumnezeule, si ce loc frumos era odata roportalul.

:beee:

stiu...inainte si pentru mine forumu era un loc de refugiu,primeam un raspuns de cate ori aveam o problema se discuta in general la subiect,faceam si haz de necaz si tot ce vrei...nu pot zice ca nu s-au legat prietenii intre iuseri de pe forum..insa e si multa cearta .... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum era acest forum inainte.

Nu, nu m-am certat cu nimeni aici. Si chiar de am fost intepata , am preferat sa raspund cu diplomatie si eleganta. Sper sa nu fi adus nimanui ofense.

Dincolo de tot si de orice, aici ne intalnim pentru a petrece putin timp liber relaxandu-ne. Orice ofensa , deci, nu ar trebui sa se incadreze in peisaj. Nu de asta ne aflam aici, sa jignim.

Eu sunt mica, eu sunt noua. Asa mi-au spus multi pana acum. Dar acea Rami mica si noua va poate spune ca valoarea acestui forum o dau userii. :beee: Ca si nonvaloarea, de altfel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe un forum e normal sa existe pareri contradictorii, dezbateri, fiecare sa aduca argumente, sa-si sustina punctul de vedere. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa se ia la cearta unii cu altii. Dar se mai intampla si asa ceva... Iar pe un forum poate oamenii au mai mult curaj decat in viata reala... si desigur, se formeaza intre useri simpatii si antipatii...

In general eu nu vin pe un forum sa ma enervez si sa ma cert, vin sa ma relaxez sau sa port niste discutii, de preferabil civilizat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de 1000 de puncte.

Pentru ca s-a facut atata valva in jurul scrisului colorat, revin cu o intrebare: scriem sau nu colorat? Sau unii da,altii nu? :hi: Pentru ca asa pare...

Corectati-ma , daca gresesc.

 

 

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic2071...entry1059717698

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic54727.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsu' de 5000 de puncte, draga, este ca te legi de cu totul si cu totul altceva.

Una este sa scrii cu aceeasi culoare [ca deh, nu poti scrie cu aia standard] si alta e sa postezi niste versuri, o melodie, un la multi ani [ca stiu ca o sa te iei si de asta], cine stie cand, cu alta culoare sau ca moderator sa faci un avertisment.

 

In ceea ce-l priveste pe adicel, a fost informat si nu mai posteaza colorat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raspunsu' de 5000 de puncte, draga, este ca te legi de cu totul si cu totul altceva.

Una este sa scrii cu aceeasi culoare [ca deh, nu poti scrie cu aia standard] si alta e sa postezi niste versuri, o melodie, un la multi ani [ca stiu ca o sa te iei si de asta], cine stie cand, cu alta culoare sau ca moderator sa faci un avertisment.

 

In ceea ce-l priveste pe adicel, a fost informat si nu mai posteaza colorat.

 

1. Gresit apelativul (odata ce nu crezi ce spui, nu e cazul )

2. Nu ma iau de nimeni si nimic, constat .

3. Nu a precizat nimeni exceptiile. Sau sunt doar pentru cei cu butoane in plus? :hi:

4. Nu am pomenit nimic de avertizarile moderatorilor, nu aduce in discutie ceva ce nu am spus. Care aspect nu are ce cauta aici.

5. M-am lamurit cum e cu obiectivitatea deciziilor. Spor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×