Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
prontto

AM NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU

Recommended Posts

Buna tuturor! Sa incep: eu sunt singur la parinti,acum 2 ani bunica mea care lucra ca supraveghetor intr-un centru din asta (orfelinat,camin cum vreti sa-l numiti) a inceput sa aduca la ea o fata in varsta de 21 de ani(pe vremea aceea) sa o ajute in treburile casei,in schimb bineinteles ca primea o recompensa.Se pastra o distanta intre familie si ea bineinteles. Au trecut 2 ani de atunci....bunica mea a plecat in Italia,la un moment dat respectiva individa a fost data afara de la centru pentru ca nu-i placea sa invete,si avea deja o varsta prea mare. M-am pus de comun acord cu ai mei atunci sa o ajutam tinand-o la noi -ea mai ajuta in casa(dar nu va imaginati ca facea cine stie ce). In prezent,dupa 2 ani trecuti,respectiva se baga prea mult in familia mea,ceea ce ma deranjeaza,i se da prea multa importanta,vine pana si la petreceri(care sunt intime,ale familiei normal) si e ft frustrant. Acum nu mai sta la noi pentru ca a avut un conflict cu mama si a plecat,insa sta la 2 strazi distanta. Am crezut ca am scapat de ea,eu nu o las nici sa se atinga de camera mea imi fac tot singur,insa sunt satul sa ma cert cu parintii mei si cu o parte din rude(de la un timp pentru ea). CEEA CE VA ROG ESTE: Dati-mi un sfat,cum fac sa scap de ea? Vine prea des nu o mai pot suporta pur si simplu imi vine sa plec de acasa cand vine,o detest rau de tot. Nu sunt rau,nu....am observat ca o face pe proasta dar nu e....se da pe langa oameni ca sa o duca ea bine. Nu stiu daca intelegeti,cum e sa vina cineva si sa incerce sa-ti invadeze intimitatea,relatiile cu ceilalti.Mersi si astept raspuns

Edited by prontto

Ii spui in fata ca ai ceva de vorbit cu ea si ii pui pe masa posibilitatile :

1. nu mai vine nechemata la voi niciodata

2. chemi politia pentru incalcare de proprietate.

Altfel, nu o sa scapi de ea.