Sari la conținut
Forum Roportal
Elia

Isus a promis ca se va intoarce!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Maria,

Nu vezi ca sint unii aici,care isi bat joc efectiv de tot ce e sfint??Nu vezi ca pe linga faptul ca habar nu au de Biblie(imi pare rau,dar asta e situatia...),pt ca nu au citit-o sau au citit si au inteles CE AU VRUT ei sa inteleaga...,isi etaleaza cu atita lipsa de scupule crezul cladit pe argumente care nu isi gasesc nici un corespondent biblic!!?

eu vad in mesajele de pe forum mai mult buna-vointa de a afla decat rea-vointa...

cand un om isi cladeste viata pe un argument este pentru ca are nevoie de el si pentru ca il ajuta la momentul respectiv...

 

C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Elia, despre ce fel de plan a lui Dumnezeu vorbesti??? Chiar ii cunosti planurile si intentiile? Dorinta Lui este ca fiecare om sa se mantuiasca.

 

am citit informatiile din adresa ta, dar mi se par cam superficiale:

"Curatirea sanctuarului ceresc este dependenta de curatirea poporului lui Dumnezeu de pe pam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Elia, despre ce fel de plan a lui Dumnezeu vorbesti??? Chiar ii cunosti planurile si intentiile? Dorinta Lui este ca fiecare om sa se mantuiasca.

 

am citit informatiile din adresa ta, dar mi se par cam superficiale:

"Curatirea sanctuarului ceresc este dependenta de curatirea poporului lui Dumnezeu de pe pam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorba lunga saracia omului...traiti dupe cum va indruma spiritul interior, da fiti sinceri su voi si ceilalti si o sa fie o lume mai buna si un popor mantuit de Dumnezeu.

 

ps. parerea mea

 

eu cu cine votez? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fiecare din noi are intr-un fel pe Dumnezeu in sufletul sau...in functie de asta sa ne si comportam,sunteti de acord?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu n-o puteam spune mai bine :P 8) :hi:

I deea de baza e sa traim asa cum ne-o lasat Dumnezeu, fara sa ne scremem sa parem altfel caci El ne-o ales pe noi, nu noi pe El deci conjunctura in care ne aflam fiecare e pentru noi de la Dumnezeu, cu dedicatie speciala pentru a ne bucura si servi de ea.Sa fim noi acolo unde suntem asa cum suntem. a, si ne mai spune sa iubim, mai ales dusmanii ;) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Martorii acestei confruntari au inregistrat si cantarit argumentele aduse de cei doi protagonisti in favoarea planurilor lor de guvernare a Universului. Decalogul lui Dumnezeu sau libertatea totala propovaduita de Satana?

 

Oho, parca ar fi un film de razboi ceresc. :P

Cine sunt acesti martori? Cumva tu esti unul dintre ei??

Adica se creeaza un proces in care sunt judecati Dumnezeu si Satana cu planurile lor??

 

Dumnezeu mai are de demonstrat ca Legea Sa poate fi pazita si de fiintele pe care le-a creat.

....

Tocmai aceasta asteapta Dumnezeu, oameni care sa aduca roade pe masura cunostintei pe care o au, pentru a-Si demonstra dreptatea Sa si pentru a demonta definitiv acuzatiile aduse de Satana.

 

Cui trebuie Dumnezeu sa demonstreze???

Lui Satana???

 

Cati crestini ai vazut, care traiesc in conformitate cu predica lui Isus de pe munte?

Cati crestini ai vazut, care traiesc in totalitate si ceea ce predica?

Un crestin autentic pentru mine este un sfant. Citeste Vietile Sfintilor si ai sa gasesti raspuns la intrebarea ta.

Eu sunt crestina, dar nu fac predici. Ma stradui sa traiesc dupa legea dreptei credinte.

Abia acum am inteles ca esti adventista.

Ma retrag in credinta mea ortodoxa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×