Sari la conținut
Forum Roportal
Radu14

Iubire intre copii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sal, as vrea sa cuceresc o fata:) Sunt cam mic, dar as vrea sa stiu si eu cu sa cuceresc fetele:). Stiu ca suna aiurea, dar m-ati face fericit:). Multumesc

 

Cresti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal, as vrea sa cuceresc o fata:) Sunt cam mic, dar as vrea sa stiu si eu cu sa cuceresc fetele:). Stiu ca suna aiurea, dar m-ati face fericit:). Multumesc

 

sa cresti mare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal, as vrea sa cuceresc o fata:) Sunt cam mic, dar as vrea sa stiu si eu cu sa cuceresc fetele:). Stiu ca suna aiurea, dar m-ati face fericit:). Multumesc

 

Numai o clipa sa-l chem pe fiul meu, de-o seama cu tine, care are cu totul alte indeletniciri .... :cry:

Ai "unicele", lasa incolo fetele ca mai ai o groaza de timp si pentru ele ... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal, as vrea sa cuceresc o fata:) Sunt cam mic, dar as vrea sa stiu si eu cu sa cuceresc fetele:). Stiu ca suna aiurea, dar m-ati face fericit:). Multumesc

hmm, de ce nu ... in fond nimic nu mai e ca pe timpul meu ... :flowers:

 

uite, scoate'o la un cico , schimbati id'urile, etc ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmm, de ce nu ... in fond nimic nu mai e ca pe timpul meu ... :flowers:

 

uite, scoate'o la un cico , schimbati id'urile, etc ...

 

 

Pai am ID-ul ei, fata e in clasa cu mine:D:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal, as vrea sa cuceresc o fata:) Sunt cam mic, dar as vrea sa stiu si eu cu sa cuceresc fetele:). Stiu ca suna aiurea, dar m-ati face fericit:). Multumesc

 

Nu stiu daca pot sa-ti spun elucubratii de genul "Fii tu insuti", caci in cercul vostru in care media de varsta e de 14-15 ani, este un cerc vicios (cam dur termenul) in care se pune foarte mult accent pe afirmare si dorinta de a fi altceva decat ceea ce pari... la fel cum reactia celei care vrei s-o cuceresti e aceeasi in privinta asteptarilor. In ziua de azi e foarte usor, sunt foarte multe metode de comunicare (majoritatea virtuale) dar daca ai ocazia sa vorbesti cu o fata intre 4 ochi, incearca sa-ti scoti la iveala calitatile tale (si sunt sigur ca ai asa ceva - fiecare avem), iar daca te va placea, poti sa devii tu insuti fata de ea... astfel iti vei da seama daca te place cu adevarat. Dar daca vrei doar o prietenie tipica adolescentilor, mai bine incearca s-o impresionezi cat mai mult. A... da, invit-o totusi si-n oras. Varsta nu conteaza domnilor, daca omul are o anumita dorinta. Adolescenta implica uneori si frustrari, iar acestea trebuiesc evitate din timp.

 

Pai am ID-ul ei, fata e in clasa cu mine:D:D

 

 

Perfect. Comunica, vezi ce reactie are... daca-i asa ceva o incanta. Si pe urma, poti chiar sa-i spui ca ati vrea sa fiti prieteni sa tineti legatura cat mai mult. Sau, daca esti un tip cu initiativa, ii poti spune direct ca-ti place de ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca pot sa-ti spun elucubratii de genul "Fii tu insuti", caci in cercul vostru in care media de varsta e de 14-15 ani, este un cerc vicios (cam dur termenul) in care se pune foarte mult accent pe afirmare si dorinta de a fi altceva decat ceea ce pari... la fel cum reactia celei care vrei s-o cuceresti e aceeasi in privinta asteptarilor. In ziua de azi e foarte usor, sunt foarte multe metode de comunicare (majoritatea virtuale) dar daca ai ocazia sa vorbesti cu o fata intre 4 ochi, incearca sa-ti scoti la iveala calitatile tale (si sunt sigur ca ai asa ceva - fiecare avem), iar daca te va placea, poti sa devii tu insuti fata de ea... astfel iti vei da seama daca te place cu adevarat. Dar daca vrei doar o prietenie tipica adolescentilor, mai bine incearca s-o impresionezi cat mai mult. A... da, invit-o totusi si-n oras. Varsta nu conteaza domnilor, daca omul are o anumita dorinta. Adolescenta implica uneori si frustrari, iar acestea trebuiesc evitate din timp.

 

 

 

 

Perfect. Comunica, vezi ce reactie are... daca-i asa ceva o incanta. Si pe urma, poti chiar sa-i spui ca ati vrea sa fiti prieteni sa tineti legatura cat mai mult. Sau, daca esti un tip cu initiativa, ii poti spune direct ca-ti place de ea.

 

 

Pai cu fata asta am mai incercat sa fiu direct, nu prea a mers:D...Dar cand am vazut ca nu prea merge nici eu nu am insistat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai am ID-ul ei, fata e in clasa cu mine:D:D

si de ce puii mei nu vorbesti cu ea ?!

 

sigur, nu'mi imaginez ca veti vorbi despre sex :cry: dar despre carti, filme , flori fete sau baieti :flowers: sigur puteti discuta .

 

sau vorbiti despre aspiratii, despre poezie , romantism, etc ... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si de ce puii mei nu vorbesti cu ea ?!

 

sigur, nu'mi imaginez ca veti vorbi despre sex :cry: dar despre carti, filme , flori fete sau baieti :flowers: sigur puteti discuta .

 

sau vorbiti despre aspiratii, despre poezie , romantism, etc ... :)

 

 

Pai vb. cu ea, vb. despre ce se mai intampla la scoala, despre profesori, teme... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×