Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

Telepatia

Postări Recomandate

poate fi telepatie transmiterea intr-un fel sau altul a energiei. Te poti ingrijora, relaxa (chestiile astea mai intra si la paranoia, uneori) .. dar nu poti conversa in sensul unui dialog . Cel putin asa cred..

da ...cu rabdare, se trateaza !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate fi telepatie transmiterea intr-un fel sau altul a energiei. Te poti ingrijora, relaxa (chestiile astea mai intra si la paranoia, uneori) .. dar nu poti conversa in sensul unui dialog . Cel putin asa cred..

da ...cu rabdare, se trateaza !

de ce sa se trateze? lasa-o asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce sa se trateze? lasa-o asa...

 

dap...poate fi dragut, insa doar pana la un punct,acela in care intervine ratiunea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa ma credeti nebun dar uneori reusesc sa citesc ganduri,Am mai auzit si de puteri telepatice,telekinetice si nu ma asteptam ca eu sa am puteri dinastea ... desi majoritatea oameniilor isi folosesc doar 5 - 10 % Din creier,daca un om si-ar folosi macar 50 - 70 % din creier ar putea sa faca multe lucruri cu mintea,si ar evolua si prin evolutia asta se pot capata puteri telekinetice,telepatice etc.,Noi avem aceste puteri da nu le putem controla pt ca nu ne folosim tot creierul ... deci ce spuneti astept pareri

Eu te cred .si mie mi se intampla cateodata sa aud ce gandeste o persoana sau sa transmit ce gandesc.Am incercat de multe ori sa-mi dau seama cum se intampla si am descoperit ca doar atunci,acele secunde ,in care suntem foarte relaxati,atunci cand ne gandim la absolut nimic,ceea ce este foarte greu si foarte rar,reusim sa transmitem sau sa acaparam gandurile altei persoane.

Doar niste exemple recente : 1)Mama facea mancare si citea din cartea de bucate.m-am uitat la ea si m-am gandit ca eu nu gatesc dupa carte,nu i-am spus nimic,dar ea mi-a raspuns cu voce tare:-Da ,tu nu ai nevoie sa citesti din carte,dar eu am mai imbatranit si uit ce mai trebuie.

2)intr-o dimineata am visat ca o buna prietena se ruga :-Da Doamne sa raspunda!.M-am trezit din somn si am vazut ca telefonul meu era inchis,se descarcase bateria.L-am pus la incarcat si bineinteles m-a sunat chiar ea imediat ,pentru ca avea urgenta nevoie de mine

Am multe intamplari de genul acestea,dar sunt prea multe sa le povestesc aici

Deci daca vreti sa stiti ce gandesc ceilalti va sfatuiesc sa incercati sa va eliberati mintea de orice gand :flowers: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum rezulta din cercetarile efectuate pe creier - ca organ prin care se realizeaza activitatea psihica a omului - se pare ca noi utilizam in mod curent doar o mica parte din capacitatile acestuia. Daca creierul omenesc poseda cu mult mai multe capacitati, acestea ar trebui descoperite si puse in valoare de omul actual. Prin telepatie se pot transmite informatii care se adreseaza intelectului, dar si stari sufletesti, trairi psihice, chiar senzatii, cum ar fi cea de durere. Ca act de comunicare, telepatia se realizeaza intre un emitator si un receptor. Capacitatea de a emite sau de a recepta mesajele este mai mult sau mai putin dezvoltata la diferiti oameni. Ea poate fi imbunatatita prin exercitii.Pentru a putea comunica telepatic este de asemenea necesar sa cunoastem persoana cu care dorim sa intram in contact prin telepatie. Totusi telepatia exista si este mai prezenta in viata noastra decat am putea crede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa cum rezulta din cercetarile efectuate pe creier - ca organ prin care se realizeaza activitatea psihica a omului - se pare ca noi utilizam in mod curent doar o mica parte din capacitatile acestuia. Daca creierul omenesc poseda cu mult mai multe capacitati, acestea ar trebui descoperite si puse in valoare de omul actual. Prin telepatie se pot transmite informatii care se adreseaza intelectului, dar si stari sufletesti, trairi psihice, chiar senzatii, cum ar fi cea de durere. Ca act de comunicare, telepatia se realizeaza intre un emitator si un receptor. Capacitatea de a emite sau de a recepta mesajele este mai mult sau mai putin dezvoltata la diferiti oameni. Ea poate fi imbunatatita prin exercitii.Pentru a putea comunica telepatic este de asemenea necesar sa cunoastem persoana cu care dorim sa intram in contact prin telepatie. Totusi telepatia exista si este mai prezenta in viata noastra decat am putea crede.

Telepatic, putem influenta sistemele vii si in rau! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Telepatic, putem influenta sistemele vii si in rau! :blink:

Gandurile noastre pot ucide! :stars: Sa gandim BINE!

Editat de mayama34

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gandurile noastre pot ucide! :yahoo: Sa gandim BINE!

daca numai gandurile pot ucide...am sa va spun o poveste...eram adolescenta,indragostita de un baiat.....la un moment de suparare,l-am desenat pe o foaie de hartie si apoi am ars hartia......peste ani ,baiatul a murit,o moarte crunta,asfixiat intr-un garaj,se presupune sinucidere....m-am simtit ingrozitor de vinovata mult timp de atuncea....

acum incerc sa ma gandesc cu drag si liniste la cei dragi si uneori parca le merge mai bine.....iar despre telepatie pot spune ca a functionat cu o persoana aflata departe in alta tara,cand visam cu ea sau ma gandeam intamplator mai intens in timpul zilei,a doua zi ma suna sau chiar aparea in scurt timp in vizita....si nu mi s-a parut niciodata straniu...in schimb am incercat sa ma concentrez asupra cuiva,sa astept un telefon sau un mesaj...dar nu a fumctionat...deci presupun ca cele doua persoane trebuie sa fie cumva...pe aceeasi lungime de unda,nu ? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi folosim doar o mica parte din creier 5-10%. Daca ne-am folosi 100% creierul orice lucru paranormal, orice putere paranormala ar fi normala.

Din cate am citit eu prin ziare prin telepatie poti comunica si cu animalele nu numai cu oamenii.

Lucrurile pe care le fac magicienii inventati de Andreea Marin la Surprize Surprize tocmai din Spania acele trucuri de indoit obiecte cu puterea mintii ni s-ar parea extrem de normale.

Cand a fost trucul cu indoitul linguritelor am reusit si eu sa indoi vreo 4 lingurite, o lingurita de cafea cu coada lunga am transformat-o intr-un mic polonic, apoi am rupt 1 scandura de lemn tare cu mainile goale care in mod normal se putea rupe doar cu un topor.

Pur si simplu m-am concentrat si imi imaginam ca e din lemn moale care se poate rupe usor si apoi s-a rupt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca numai gandurile pot ucide...am sa va spun o poveste...eram adolescenta,indragostita de un baiat.....la un moment de suparare,l-am desenat pe o foaie de hartie si apoi am ars hartia......peste ani ,baiatul a murit,o moarte crunta,asfixiat intr-un garaj,se presupune sinucidere....m-am simtit ingrozitor de vinovata mult timp de atuncea....

acum incerc sa ma gandesc cu drag si liniste la cei dragi si uneori parca le merge mai bine.....iar despre telepatie pot spune ca a functionat cu o persoana aflata departe in alta tara,cand visam cu ea sau ma gandeam intamplator mai intens in timpul zilei,a doua zi ma suna sau chiar aparea in scurt timp in vizita....si nu mi s-a parut niciodata straniu...in schimb am incercat sa ma concentrez asupra cuiva,sa astept un telefon sau un mesaj...dar nu a fumctionat...deci presupun ca cele doua persoane trebuie sa fie cumva...pe aceeasi lungime de unda,nu ? :)

Am ramas inmarmurit in fata postari tale. Ce pot sa-ti spun,accepta ca ai fost aleasa sa faci acel dibuj(desen).

Nu te resemna,gandestete la soldatii care erau alesi sa mearga la razboi. Desi nu erau criminali, comiteau crime,au fost alesi asta este !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×