Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

el comparativ cu ea si atunci el ii este ca un tata, se pot da exemple, ce exemple ... sa nu mai pierdem timpul ... si ea comparativ cu el si atunci ea ii este ca o mama, exemple ... sa nu mai pierdem timpul ... si este mai ceva ca in undeva, candva, viata reala, este ceva frumos, eu n-am nimic impotriva acestui lucru; cred ca topicul ar trebui mutat la dragoste nu la bla, bla ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba asta reiese. vrea un iubit care sa tina loc si de tata

ba da . sunt si iubiti fff protectori care iti satisfac toate dorintele si te iubesc neconditionat . un fel de tatici in miniaturi . bine ca iubitii sunt diferiti ca ii saruti etc

 

un fel de tatici...iubiti fff protectori

Editat de corto

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma injurati ca deschid si eu un topic ........ am mai vorbit de lucrul asta dar se pare ca Dumnezeu mi l reactualizeaza mereu ... Tatal meu a murit in 2007 bine o sa ziceti cu toti avem persoane dragi decedate . Desi tatal meu m a iubit mult nu a stiut cand traia cum sa comunice cu mine . Simteam un gol in suflet . Cautam un om tare in eventualii mei barbati. In 2005 gasisem unul care imi dicta si ma sfatuia ce sa fac . Eram fericita . In realitate ala era un om mai bolnav ca mine . In 2007 tatal meu a murit pe 19 mai . De atunci am zis sa mi caut tatic . Am avut diverse deceptii sentimentale si am zis sa nu mai am incredere in nimeni . Acum o luna am gasit un tip care se pricepea a fi si iubit si tatic . Acel om a plecat din viata mea . Stiu ca barbati mai exista , posibilitati de a mi face iubiti sunt o multime dar pierderea unui tatic unui fel de iubire neconditionata e grea :thumbsup:

Din pacate, stiu cum te simti. Diferenta o face ca noi am avut o legatura foarte stransa. Inca ii simt lipsa.

 

Dar, nu cauta un barbat care sa-ti conduca viata pentru ca nu de asta ai nevoie acum. Tu esti inca in crestere, sufleteste si spiritual. Ai nevoie de un om care sa te sprijine atunci cand esti jos si sa te aduca cu picioarele pe pamant atunci cand esti cu capul in nori. Dar si asta sa stie s-o faca cu anumite limite, nu trebuie sa te ingradeasca, dar nici sa te lase sa zbori aiurea pentru ca te vei lovi singura.

 

Ai nevoie de un om care sa te faca sa cresti, din toate punctele de vedere. Care sa iti insufle incredere, care sa-ti arate cum este viata de fapt.

 

ba da . sunt si iubiti fff protectori care iti satisfac toate dorintele si te iubesc neconditionat . un fel de tatici in miniaturi . bine ca iubitii sunt diferiti ca ii saruti etc

Tu vrei de fapt, un barbat "tatos". (cum sunt femeile mai mamoase)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba da . sunt si iubiti fff protectori care iti satisfac toate dorintele si te iubesc neconditionat . un fel de tatici in miniaturi . bine ca iubitii sunt diferiti ca ii saruti etc

 

un fel de tatici...iubiti fff protectori

corto, nu exista comparatie intre un tata si iubit. punct

cum dracu' sa te duca cu gandul la un tata, cand tu pe iubit il saruti, il mangai, te culci cu el, etc. O fi protector, ca doar e barbat, si tre' sa te simti in siguranta, da' totul pana la o limita.

E adevarat ca de obicei, fetele cauta un barbat care sa semene cu tatal lor, dar, iarasi, pana la o limita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nightwish a punctat corect ce vreau . eu mi doresc sa nu mai vreau asa om pt ca doare pierderea mult mai rau . vreau sa ii vad pe barbati doar iubiti. cum pot face asta?

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pierderea unui tatic unui fel de iubire neconditionata e grea :thumbsup:

 

Aşa este.

Mi-am pierdut ambii părinţi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da da . sa nu mi pese de oameni . da stiu detasata :thumbsup:

 

Aşa este.

Mi-am pierdut ambii părinţi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×