Sari la conținut
Forum Roportal
Rami

Ceva frumos ramane in suflet...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din iubirile pe care le-am trait... ceva frumos ramane in suflet... poate acea fericire suprema a inceputului, poate acea nostalgie a unor clipe sublime...

Din job-urile pe care le-am avut...pentru ca ceea ce am facut am facut cu placere... pentru ca peste ani pot spune ca am acumulat... si fiecare zi a insemnat o piatra pusa la temelia cunoasterii...

Din zilele ce le-am crezut pierdute... realizand ca de fapt nimic nu e pierdut, e in mine...

Din clipe ce au trecut... nici ele nu s-au pierdut, le port in suflet... si nici o clipa nu e pierduta atat timp cat o traiesc...

Si neimplinirile marunte din fiecare zi... care mi-au aratat ce pretioase sunt reusitele...

Nu am pierdut nimic, ceva frumos a ramas in suflet...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce trebuie sa ne gandim la trecut....de la fiecare experienta traita acumulezi partea buna si frumoasa si inveti din greseli .......dar de trait ..traiesti acum ,ar fi bine ca ...bilantul sa-l facem mai tarziu ...:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ne imbogatim dupa merit si noroc si altruisti, impartasim clipele frumoase sa semanam cat mai frumos in lume: cine stie, vine primavara pe toate chipurile ... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este bine sa pretuiesti experientele din viata, in urma lor am invatat ceva sau am ramas cu unele amintiri placute...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot spune ca din toate intamplarile din viata mea a ramas ceva frumos, dar fiecare in parte a reprezentat o experienta si astfel am ajuns femeia de acum, cu bune si cu rele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumos .. :crazy:

Stim cu totii vorba aceea : sa nu regreti nimic in viata, pentru ca la un moment dat a fost exact ceea ce iti doreai. Mai era una care suna astfel : nu regreta niciodata nimic ce te-a facut la momentul respectiv sa zambesti. Amadoua cat se poate de adevarate.

Din iubirile pe care le-am trait, pentru ca suntem la un topic despre "Dragoste" :yam:, ca au fost putine nu conteaza, am ramas cu amintiri frumoase, cu un gust placut, cu o parere buna, cu o dorinta spre o noua iubire.

Totul se leaga. Toata viata noastra are un sens, o menire. Noi avem ceva de facut, si am face bine sa ne apucam deja.

:yam:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Goddes...aveai dreptate pe un alt topic!nimic nu e intamplator!primim ceea ce Dumnezeu crede ca avem nevoie!unii primesc lucrurile oricare ar fi ele cum trebuie,altii nu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce trebuie sa ne gandim la trecut....de la fiecare experienta traita acumulezi partea buna si frumoasa si inveti din greseli .......dar de trait ..traiesti acum ,ar fi bine ca ...bilantul sa-l facem mai tarziu ...:doh:

De ce se gandeste la trecut...huh ciudat cum se invarte in jurul nostru..trecutul e viu..si mereu ne amintim de el..astfel modificand prezentul..chiar si viitorul..intelegi? chiar daca e ''trecut'':P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am pierdut nimic, ceva frumos a ramas in suflet...

Nici un ban nu este pastrat mai bine decit acela care ne-a fost furat; caci ne-a servit sa ne cumparam prudenta.

Un om dotat cu o cat de mica urma de inteligenta va cauta intotdeauna a explica esecul intr'o nota de pozitiv.Esecul este intruchiparea negativului si nimic pozitiv nu se poate naste din acesta.

Consolarea - caci asta faci tu in opening post - este negarea esecului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici un ban nu este pastrat mai bine decit acela care ne-a fost furat; caci ne-a servit sa ne cumparam prudenta.

Un om dotat cu o cat de mica urma de inteligenta va cauta intotdeauna a explica esecul intr'o nota de pozitiv.Esecul este intruchiparea negativului si nimic pozitiv nu se poate naste din acesta.

Consolarea - caci asta faci tu in opening post - este negarea esecului.

amintiri, amintiri, de cand eram copii... scrisoare de dor ratacita intr-un scrin de ani de zile ... invatam din greselile inaintasilor nostri ... poezia ... romantismul ... nostalgia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×