Sari la conținut
Forum Roportal
Angel_Of_Night

WebCam

Postări Recomandate

Problema pentru care va cer ajutorul este aceea a maose-uli...care de ceva vreme nu mai functioneaza cum trebui...si anume ca la aprinderea calculatorului acesta nu functioneaza de nici un fel si are ledul stins...fiind nevoit sa-l scot si sa-l introduc iar in usb, iar dupa ce functioneaza manifesta urmatoarele probleme:

1 - cursorul merge intrerupt pe ecranul monitorului;

2 - dupa ceva timp acesta se stinge din nou fiind nevoit iara sa-l scot si sa-l bag in usb;

3 - are si perioade cand merge destul de bine insa se intampla ceva mai rara

4 - de precizat ca probleme de acest fel cu celelalte periferice (tastatura,camera web, modem etc.) nu am;

Mentionez ca am schimbat atat un mouse ps 2 ca si unul usb(care si acesta de la prima folosire a manifestat aceleasi probleme) iar windows-ul l-am instalat la fel de 2 ori.

Va rog foarte mult sa ma ajutati cu un sfat, deoarece simt ca ma inbolnavesc cu nervii....................... ;)

:P :o: Va multumesc si astept raspuns ;) :cry: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog foarte mult sa ma ajutati cu un sfat, deoarece simt ca ma inbolnavesc cu nervii....................... :crazy:

:crazy: :crazy: Va multumesc si astept raspuns :o::o::o:

E wireless sau prin cablu ?

E mouse optic sau e cu bila ? Daca e cu bila mai curata-l si tu din cand in cand :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU ma pricep DELOC, rabdare va rog!

PC nou, in garantie, dus la reparat - ceva de BIOS, sorei mele i s-a spus ca e de la tensiune, ca nu are impamantare. Intrebari:

1. e posibil ca un bloc din anii '80, pe Calea Mosilor, sa nu aiba impamantare ?

2. ce poate sa faca sora mea sa nu se mai repete?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E posibil sa nu aiba priza in care a bagat alimentarea de la calculator, impamantare.

Pai si ce au facut, i-au refuzat garantia sau ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E posibil sa nu aiba priza in care a bagat alimentarea de la calculator, impamantare.

Pai si ce au facut, i-au refuzat garantia sau ce?

E a doua oara cand se intampla intr-o luna, nu stie ce sa faca sa nu se mai repete. Probablil ca trebuie chemat un electrician. Nu e alta solutie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea inteleg de ce sa se strice daca nu are impamantare. Eventual te curentezi cand pui mana pe el... dar de stricat el asa singur nu cred. Nici eu nu-l conectez la priza cu impamantare si merge foarte bine.

 

Cum se manifesta problema?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU ma pricep DELOC, rabdare va rog!

PC nou, in garantie, dus la reparat - ceva de BIOS, sorei mele i s-a spus ca e de la tensiune, ca nu are impamantare. Intrebari:

1. e posibil ca un bloc din anii '80, pe Calea Mosilor, sa nu aiba impamantare ?

2. ce poate sa faca sora mea sa nu se mai repete?

1. Blocul, nu cred, prizele din apartament ... depinde ce electrician si-a bagat mana pe acolo.

2. Nu impamatarea in sine este buba, ci faptul ca unitatea centrala si perifericele nu au aceeasi masa, si atunci poate sa apara tensiune statica intre ele (nu v-ati curentata niciodata punand cablul de antena la televizor?). Rezolvarea cea mai simpla e sa pui toate perifericele in tripluri care sa aiba impamantarea comuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar in acelasi timp pot fi si fluctuatii de tensiune. Nu stiu la Bucuresti cum o fi, dar la Constanta se intampla destul de frecvent. Mai ales la case.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea inteleg de ce sa se strice daca nu are impamantare. Eventual te curentezi cand pui mana pe el... dar de stricat el asa singur nu cred. Nici eu nu-l conectez la priza cu impamantare si merge foarte bine.

 

Cum se manifesta problema?

Computerul a fost folosit numai pentru text in Word si ceva Internet, nimic spectaculos sa fie fortat.

Problema e ca "a murit" de doua ori intr-o luna, cei cu garantia i-au spus ceva legat de "resetare bios", cauza fiind impamantarea. Asta i-au spus ei, nu stiu daca e motivul real, ca nu ma pricep.

Multumesc de bunavointa tuturor!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×