Sari la conținut
Forum Roportal
akbar

Traim vremurile de pe urma?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce credeti,suntem marturisitorii sfarsitului?O fi capatul lumii acesteia in curand?Cat mai rezista planeta aceasta?

 

Intrebari existentiale fara raspuns... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam ca poate stie cineva lucruri de nestiut.....

Dupa ideea ca ganditorul este cel ce vede acolo unde ceilalti nu vad.

Eu personal nu am stiinta nici nu simt multe,dar cred ca suntem spre finalul meciului.

In primul rand e o lume a necredintei.Si despre "semne" spuneti voi,ca par a fi multe...deci sfarsitul se apropie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu personal nu am stiinta nici nu simt multe,dar cred ca suntem spre finalul meciului.

 

Probabil din cauza asta nu sti sa intelegi ceea ce acum ni se arata la toti! Totul este sa pui piesele de puzzle in imaginea care ti se prefigureaza!

 

In primul rand e o lume a necredintei.Si despre "semne" spuneti voi,ca par a fi multe...deci sfarsitul se apropie?

Ba din contra ...este o lume a credintei ...adica a NESTINTEI ...si exact de aici vine Marele Pericol.

 

Vezi bine ca in lumea voastra a credinciosilor copii nu sunt facuti de parinti ...ci vi da Dumnezeu !!! ...asta da prostie ...probabil ca el va inlocuieste in patul nevestelor voastre.

Si cum Dumnezeu este atotputernic si prolific ...iata ca in loc de 1 miliard de oameni deja avem peste 6 miliarde...si culmea ca toti vor masini care consuma benzina, vor electricitate si viata si confort occidental ...adica laic si nu religios ....desi Dumnezeul care i-a adus pe lume, nu le da nimic ... probabil ptr ca acestia "adusii de Dumnezeu" trebuie sa locuiasca si traiasca din NIMIC.

 

Oamenii normali adica cei din societatea umana dezvoltata ... aduc pe lume copii cu responsabilitate si doar atunci cand cred ei ca au asigurate toate conditiile dsa faca din el OM ....nu il lasa pe Dumnezeu in patul nevestelor sa isi faca de cap ...si astfel sa suprapopuleze planeta ... ceea ce inseamna DISTRUGERE ba chiar sa ii prosteasca pe oamenii creduli si ignoranti cu doctrine SF despre extraterestrii care scriu carti sfinte pe care le aduc arhanghelii pe pamant din cauza ca Cinematografia Sfanta, Radiul Divin si Televiziunea Dumnezeiasca este ceva prea avansat ptr Dumnezeul lor primitiv!

Culmea prostiei este ca nu Arhanghelii scriu oamenilor mesajul adus de Dumnezeu ...ci in intelepciunea lor il dicteaza unor analfabeti ... hoti de drumul mare.

 

Concluzia este ca sfarsitul lumii vine prin PROSTIE ...adica prin NESTINTA ...adica prin CREDINTA ...mai exact cand prostii aflati in fruntea unor state de bezmetici fanatizati de religie ...pun mana pe armamente de distrugere in masa ...si un bezmetic din Iran se straduieste sa isi puna planul diabolic in aplicare in ciuda oprobiului intregii planete!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil din cauza asta nu sti sa intelegi ceea ce acum ni se arata la toti! Totul este sa pui piesele de puzzle in imaginea care ti se prefigureaza!

Din scrierile tale rezulta omul de stiinta cel mantuit prin capacitatile sale intelectuale,cognitive,sensibile.Restul?

Nu cred ca esti corect in relatia credincios-Dumnezeu. Exagerezi cu indobitocirea. Sunt crestini cat se poate de lucizi...ca tine...care au gasit calea in Domnul,nu inafara Sa.

Sunt impotriva dresajului,acolo unde exista.E peste tot la fel?

Exista iluminati? cine sunt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce credeti,suntem marturisitorii sfarsitului?O fi capatul lumii acesteia in curand?Cat mai rezista planeta aceasta?

 

 

 

planeta rezista....dar oamenii nu vor mai putea locui pe planeta din cauza poluarii excesive si a manipularii climei......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din scrierile tale rezulta omul de stiinta cel mantuit prin capacitatile sale intelectuale,cognitive,sensibile.Restul?

Nu cred ca esti corect in relatia credincios-Dumnezeu. Exagerezi cu indobitocirea. Sunt crestini cat se poate de lucizi...ca tine...care au gasit calea in Domnul,nu inafara Sa.

Sunt impotriva dresajului,acolo unde exista.E peste tot la fel?

Exista iluminati? cine sunt?

Iar nu ai inteles corect mesajul !

Omul este mantuit de societatea dezvoltata ... nu de dumnezei din cosmos ...adica de societatea in care CUNOASTEREA e pusa in slujba omului ...adica inversul societatii in care Credinta este pusa in slujba extraterestrilor (din care poate ca pe unul il cheama Dumnezeu).

 

Acei oameni credinciosi la care te referi sunt doar "credinciosii de Duminica" adica cei care doar pozeaza in credinciosi, ei urmand mai ales calea CARIEREI lor ... si nu calea credintei!

 

Mu stiu daca mai exista illuminati caci saracu Weisshaupt a murit de mult ...si sa isi aroge numele de illuminati in mod fantezist ... il poate face oricine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cati oameni atatea convingeri....E bine sau rau? Diferentele doctrinare acute si mai mult,nesolutionarea lor,sa fie acea necredinta a iminentului sfarsit?

Suntem in pragul unei crize mondiale,cred. Cat despre criza identitatii dpdv religios,ce sa mai zic? E vreun semn acesta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce credeti,suntem marturisitorii sfarsitului?O fi capatul lumii acesteia in curand?Cat mai rezista planeta aceasta?

am deja topic dedicat, cu Scriptura ca proba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cati oameni atatea convingeri....E bine sau rau? Diferentele doctrinare acute si mai mult,nesolutionarea lor,sa fie acea necredinta a iminentului sfarsit?

Suntem in pragul unei crize mondiale,cred. Cat despre criza identitatii dpdv religios,ce sa mai zic? E vreun semn acesta?

 

 

o criza mondiala artificial creata.....ai uitat sa mentionezi acest lucru :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×