Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt foarte nervoasa de cele mai multe ori din nimicuri si daca nu ma abtin(ceea ce reusesc rar) ma cert cu toti cei din jur.imi face multe probleme...si mama imi spune mereu sa ma calmez dar nu stiu cum

cum as putea sa scap de ei?? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt foarte nervoasa de cele mai multe ori din nimicuri si daca nu ma abtin(ceea ce reusesc rar) ma cert cu toti cei din jur.imi face multe probleme...si mama imi spune mereu sa ma calmez dar nu stiu cum

cum as putea sa scap de ei?? :doh:

nu esti singura....inspira adanc ...trage aer in piept numara pana la 10 cu ochii inchisii si probabil te vei simtii mai bine...si evita situatiile ce te enerveaza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt foarte nervoasa de cele mai multe ori din nimicuri si daca nu ma abtin(ceea ce reusesc rar) ma cert cu toti cei din jur.imi face multe probleme...si mama imi spune mereu sa ma calmez dar nu stiu cum

cum as putea sa scap de ei?? :luck:

Cred ca mama ta te cearta fiindca nu stapanesti bine limba si literatura romana. :)

 

:doh: Cati ani ai ? Mergi la un doctor.

Mai are timp...de-abia 16 ani...Totusi e cam nasol sa ai nervi de la varsta asta. Zic si eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt foarte nervoasa de cele mai multe ori din nimicuri si daca nu ma abtin(ceea ce reusesc rar) ma cert cu toti cei din jur.imi face multe probleme...si mama imi spune mereu sa ma calmez dar nu stiu cum

cum as putea sa scap de ei?? :doh:

Get a boyfriend, esti femeie acum :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt foarte nervoasa de cele mai multe ori din nimicuri si daca nu ma abtin(ceea ce reusesc rar) ma cert cu toti cei din jur.imi face multe probleme...si mama imi spune mereu sa ma calmez dar nu stiu cum

cum as putea sa scap de ei?? :spiteful:

 

Pai... De ce nu incerci sa analizezi situatiile mai bine? Cu ce te ajuta sa te enervezi? Rezolva asta ceva? Daca incerci sa te controlezi ce ai de pierdut? Ar trebui sa incerci sa vezi altfel situatiile care te enerveaza si sa gasesti o alta modalitate de a le rezolva. Incearca sa pui pe hartie ultimele situatii care te-au facut sa reactionezi cu nervi si sa te gandesti cum altfel ai fi putut face sa nu se ajunga la nervi. Si incet-incet sa incerci sa pui in aplicare auto-controlul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu esti singura....inspira adanc ...trage aer in piept numara pana la 10 cu ochii inchisii si probabil te vei simtii mai bine...si evita situatiile ce te enerveaza

inspira deci in piept cum a zis just...you pan la diafragma (intre stomac si plamani) preseaz-o bine si numara cum a zis just...you si expira tot aerul cu gura in o si repeta de cateva ori pana te linistesti si poti sa reevaluezi situatia cu calm. daca nu reusesti amana cateva minute inchide ochii preseaza cu podul palmei pe pleoape si respira amplu expira la fel poti sa te strangi apoi de radacina nasului la frunte si sa masezi acolo: ca pentru tine sa faci toate acestea, in liniste si cu incredere si calmul iti va reveni iar nervii se vor destinde cat de cat si mai scrie pe roportal sa te usurezi ca aici esti printre prieteni si toti sar ca unul sa te ajute. :spiteful:

Editat de corto

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Get a boyfriend, esti femeie acum :jester:

poi...am si din ala si mai mare stresul...ce bine era cand eram singurica.. :suicide:

 

Pai... De ce nu incerci sa analizezi situatiile mai bine? Cu ce te ajuta sa te enervezi? Rezolva asta ceva? Daca incerci sa te controlezi ce ai de pierdut? Ar trebui sa incerci sa vezi altfel situatiile care te enerveaza si sa gasesti o alta modalitate de a le rezolva. Incearca sa pui pe hartie ultimele situatii care te-au facut sa reactionezi cu nervi si sa te gandesti cum altfel ai fi putut face sa nu se ajunga la nervi. Si incet-incet sa incerci sa pui in aplicare auto-controlul...

 

 

inspira deci in piept cum a zis just...you pan la diafragma (intre stomac si plamani) preseaz-o bine si numara cum a zis just...you si expira tot aerul cu gura in o si repeta de cateva ori pana te linistesti si poti sa reevaluezi situatia cu calm. daca nu reusesti amana cateva minute inchide ochii preseaza cu podul palmei pe pleoape si respira amplu expira la fel poti sa te strangi apoi de radacina nasului la frunte si sa masezi acolo: ca pentru tine sa faci toate acestea, in liniste si cu incredere si calmul iti va reveni iar nervii se vor destinde cat de cat si mai scrie pe roportal sa te usurezi ca aici esti printre prieteni si toti sar ca unul sa te ajute. :suicide:

 

nu esti singura....inspira adanc ...trage aer in piept numara pana la 10 cu ochii inchisii si probabil te vei simtii mai bine...si evita situatiile ce te enerveaza

 

cred ca voi incerca sa gasesc o cale de mijloc pt toate astea.sper sa mearga.Multumesc!

stiu ca nu rezolv nimic daca ma enervez...mai mult rau fac dar e incontrolabil.cel putin sper sa pastrez in mine nervii si sa nu ii mai exteriorizez

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt foarte nervoasa de cele mai multe ori din nimicuri si daca nu ma abtin(ceea ce reusesc rar) ma cert cu toti cei din jur.imi face multe probleme...si mama imi spune mereu sa ma calmez dar nu stiu cum

cum as putea sa scap de ei?? :suicide:

Poate ar trebui sa te gandesti de 2 ori inainte sa izbucnesti.

Sa scapi de nervi nu prea poti, poate doar sa-i controlezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt foarte nervoasa de cele mai multe ori din nimicuri si daca nu ma abtin(ceea ce reusesc rar) ma cert cu toti cei din jur.imi face multe probleme...si mama imi spune mereu sa ma calmez dar nu stiu cum

cum as putea sa scap de ei?? :o:

 

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×