Sari la conținut
Forum Roportal
kadmond

Formula (secretă) a Fericirii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si formula secreta a fericirii e sa daruiesti :flowers:

 

adica sa iubesti, ca sa poti sa daruiesti fara sa ai asteptari... sa-ti descoperi adevarata natura

 

secretul este pacea interioara

care se atinge prin iubire... adevarata, nu egoista sau venita din fel si fel de nevoi personale.

 

Nici nu ai idee de cate ori am auzit placa asta.

poti sa auzi, dar asculti doar cand esti pregatit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce anume?De lume?Serios vorbind e posibil sa aiba o pace interioara care sa-i aduca la stadiul de fericire

E real.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu

Deci poti spune cu mana pe inima ca esti o fericita!

 

E real.

E posibil sa fie real.Asta daca intr-adevar e chemarea lor.Daca se indeparteaza de lume doar din nevoia de izolare...cred ca vorbim de altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci poti spune cu mana pe inima ca esti o fericita!

da. eu aseman fericirea cu starea interioara de bine, de impacare cu sine, cu lumea, de acceptare a propriei individualitati. in acelasi timp, accept ca eu si lumea avem aceleasi radacini si desi suntem persoane diferite, cu personalitati unice, irepetabile, ne regasim cu totii in asemanarea noastra cu Dumnezeu. asa cum El e trei persoane, noi toti formam Omul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E posibil sa fie real.Asta daca intr-adevar e chemarea lor.Daca se indeparteaza de lume doar din nevoia de izolare...cred ca vorbim de altceva.

 

Eu iti vorbesc in cunostinta de cauza si iti spun ca este REAL. Si "nevoia de izolare" este prezenta in aceasta ecuatie,insa nu este factorul decisiv.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai sa razi,dar ma bucur ca exista cineva acolo care ne iubeste asa cum suntem :flowers: Nu cred in oameni pentru ca deseori sunt manati de instincte primare si parsive. Ca sa ma conving de acest lucru,pot deschide o carte,pot apasa pe butonul ON al telecomenzii sau pot arunca o privire prin administratia din care fac oarecum parte. Nu e greu,doar trebuie sa-ti pui "ocheanul realitatii" .

 

Nu. Dumnezeu nu ne a creat ca sa stai tu sa ti blamezi semenii. In mod cert . sau sa stai tu pustnic :vampire:

 

si nimic nu exista fara opusul sau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da. eu aseman fericirea cu starea interioara de bine, de impacare cu sine, cu lumea, de acceptare a propriei individualitati. in acelasi timp, accept ca eu si lumea avem aceleasi radacini si desi suntem persoane diferite, cu personalitati unice, irepetabile, ne regasim cu totii in asemanarea noastra cu Dumnezeu. asa cum El e trei persoane, noi toti formam Omul.

Problema ca traind viata pe care-o traim,in lumea zilei de azi,e cam greu,daca nu imposibil de-a dreptul sa ai timp si chef pentru a despica firul in patru si a te gandi cat de profunda e relatia ta cu Dumnezeu si cat de fericit esti din pricina asta.Cred ca mai degraba tindem spre superficialitate si ne multumim cu asa-zisa fericire de duzina.Asta e! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu iti vorbesc in cunostinta de cauza si iti spun ca este REAL. Si "nevoia de izolare" este prezenta in aceasta ecuatie,insa nu este factorul decisiv.

Ti-am spus.Fericirea respectiva in situatia despre care vorbim e reala numai in momentul in care descoperi ca ai intr-adevar chemare pentru o viata in singuratate.E posibil sa descoperi ca nu esti facut pentru asa ceva.Si atunci s-a dus naibii toata pacea interioara si fericirea odata cu ea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu. Dumnezeu nu ne a creat ca sa stai tu sa ti blamezi semenii. In mod cert . sau sa stai tu pustnic :vampire:

 

si nimic nu exista fara opusul sau

Aici se cade sa pun "intrebarea" :flowers: : Cunosti tu voia lui Dumnezeu ? Facuta-ti schimb de experienta cumva ?

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×