Sari la conținut
Forum Roportal
nazistul

becurile economice palpaie

Postări Recomandate

Am cumparat si eu 2 becuri economice , le-am montat dar palpaie cand intrerupatorul e inchis

ce e de facut :spiteful: vreo rezolvare sau trebuie sa schimb intrerupatoru?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am cumparat si eu 2 becuri economice , le-am montat dar palpaie cand intrerupatorul e inchis

ce e de facut :spiteful: vreo rezolvare sau trebuie sa schimb intrerupatoru?

instalatie electrica defectuos realizata...

ai un retur legat aiurea...

e bine sa chemi un electrician sa rezolve problema...

nu este greu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrerupatoarele care le folosesti au un LED rosu care arde cand lumina e stinsa?

sorry,am vazut ca au led,deci treaba sta in LED-ul ala,scoate LED-ul din intrerupator si becul nu va palpai

Editat de MaxJuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sorry,am vazut ca au led,deci treaba sta in LED-ul ala,scoate LED-ul din intrerupator si becul nu va palpai

dap.... :spiteful:

de fapt nu trebuie scos pur si simplu..

doar bypass.at

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sorry,am vazut ca au led,deci treaba sta in LED-ul ala,scoate LED-ul din intrerupator si becul nu va palpai

pai am pus intrerupator cu led ca sa vad noaptea cand ma duc la baie si sunt somnoros sa nu imi rup ceva ...asa ca faza cu taierea ledului nu pre as dori sa o execut

cred ca o sa chem un instalator:spiteful: :o: :haha: (acum am vazui MaxJuve) electrician am vrut sa zic

.......................

am observat ca pe acelasi intrerupator (bucatarie/hol) daca pun becu pe hol nu palpaie daca il montez in bucatarie il ia dambalaua (in bucatarie am o aplica iar pe hol doar un fasung comunist)

Editat de Nazist_Poponar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai am pus intrerupator cu led ca sa vad noaptea cand ma duc la baie si sunt somnoros sa nu imi rup ceva ...asa ca faza cu taierea ledului nu pre as dori sa o execut

cred ca o sa chem un instalator

.......................

am observat ca pe acelasi intrerupator (bucatarie/hol) daca pun becu pe hol nu palpaie daca il montez in bucatarie il ia dambalaua (in bucatarie am o aplica iar pe hol doar un fasung comunist)

pai iti spun eu ca nu ai ce face cu LED-ul ala,eu am fost nevoit sa le trec pe bypass pe toate din casa din cauza asta,deseneaza-ti o schema cum e unit LED-ul in intrerupator si-ti vei da seama si singur dece palpaie,dar poti sa incerci cu instalatorul daca vrei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai am pus intrerupator cu led ca sa vad noaptea cand ma duc la baie si sunt somnoros sa nu imi rup ceva ...asa ca faza cu taierea ledului nu pre as dori sa o execut

cred ca o sa chem un instalator

.......................

am observat ca pe acelasi intrerupator (bucatarie/hol) daca pun becu pe hol nu palpaie daca il montez in bucatarie il ia dambalaua (in bucatarie am o aplica iar pe hol doar un fasung comunist)

asa asa...mai bine...

cheama un instalator sa+ti mute wc-ul langa pat..rezolvi problema cu ruptul a ceva...

.........

dar de ce nu chemi un electrician? :spiteful: totusi..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai iti spun eu ca nu ai ce face cu LED-ul ala,eu am fost nevoit sa le trec pe bypass pe toate din casa din cauza asta,deseneaza-ti o schema cum e unit LED-ul in intrerupator si-ti vei da seama si singur dece palpaie,dar poti sa incerci cu instalatorul daca vrei

ok deci vedeti ca nu prea le am cu electo desi eu am schimbat intrerupatoarele si am si montat vreo 2 aplice cum trec pe bypass (nu prea stiu ce a ala, dar is dispus sa invat , eu as putea sa il pun sau trebuie sa chem electricianu )

asa asa...mai bine...

cheama un instalator sa+ti mute wc-ul langa pat..rezolvi problema cu ruptul a ceva...

.........

dar de ce nu chemi un electrician? :spiteful: totusi..

gresit meseria domle' :haha: instalator dar corectai :o:

Editat de Nazist_Poponar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok deci vedeti ca nu prea le am cu electo desi eu am schimbat intrerupatoarele si am si montat vreo 2 aplice cum trec pe bypass (nu prea stiu ce a ala, dar is dispus sa invat , eu as putea sa il pun sau trebuie sa chem electricianu )

 

gresit meseria domle' :o: dar corectai :spiteful:

pai uite,desfaci intrerupatorul si scoti unul din firele cu care era conectat led-ul,si gata

asa se rezolva cel mai rapid problema

Editat de MaxJuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×