Sari la conținut
Forum Roportal
mallo

Nu stiu ce sa ma fac...

Postări Recomandate

salut tuturor. Ma numesc Alex am 22 de ani sunt din buc. In septembrie anul trecut am aflat ca am hepatita C. Din febroarie anul curent urmez tratamentul pt hvc cu : pegintron alfa 2 b + ribavirina ..dupa primele 3 luni de tratament mi-am facut incarcatura virala ..rezultat nedetectabil .Mai am 21 de injecti de facut.

 

EXISTA RISCUL DE A FI CONTACTAT VIRUSUL DE LA O ALTA PERSOANA

 

 

intrebare: Virusul se mai poate dezvolta daca sunt sub tratament?? exista termen de incubare 2sap 24sap dupa care se poate instala iarasi Chiar daca sunt sub tratament ? :lol2: :cry: :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2: Riscul de a se dezvolta virusul sub tratament este nul. Cauta pe acest forum si vei gasi posturi prin care ai sa te lamuresti.

Nu e cazul sa fii speriat, mai ales ca faci parte dintr-un procent mic de pacienti care au raspuns la tratament.

Multa sanatate !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Alex,

 

din moment ce viremia iti iese nedetectabila inseamna ca virusul nu mai este prezent sau intr-o cantitate atat de mica, ca prin metodele actuale nu poate fi detectat. Sistemul tau imunitar fiind momentan f. bine pus la punct sa combata acest virusi, probabilitatea sa te infectat dinou este aproape de 0. Cu care virus crezi ca te-ai putut fi infecta dinou? Tot C? Pt. A, B poti face testul anticorpi dupa 6 luni de la mom. infectarii, daca vrei sa te linistesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×