Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

rezultatele tale sunt in principiu bune cred ..( doctorii stiu mai bine ...) oricum viremia ta este ideala ptr toti...transaminazele usor marite....probele de coagulare..iesite un pic din parametrii dar nu cred ca i ceva f important...daca observi sunt pe "langa" ...la eco ??? oricum cu asa viremie stai bine de tot....tine o tot asa !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rezultatele tale sunt in principiu bune cred ..( doctorii stiu mai bine ...) oricum viremia ta este ideala ptr toti...transaminazele usor marite....probele de coagulare..iesite un pic din parametrii dar nu cred ca i ceva f important...daca observi sunt pe "langa" ...la eco ??? oricum cu asa viremie stai bine de tot....tine o tot asa !

 

eu mai astept pana la inceputul lui martie, sa mai fac un set de analize!

florino, tu de cand ai aflat de B, ai mai consumat alcool? ca eu ma gadesc ca vin sarbatorile acum si nu stiu ce sa fac

am baut o bere saptamana asta ca prea mi se facuse pofta

tu iei tratament ceva? ca mie nu mi a dat nimic, ma gandesc la ceva pt ficat, nu stiu , produse naturiste, sau vitamine, ceva de genul asta?

si am mai auzit un termen, ESENTIALE! ce anume inseamna asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inseamna un hepatoprotector la fel ca si liv 52 si lagosa...tocmai am facut analizele...bune si rele ....ecografia nasoala: ficat discret neomogen granular ....ma cam tine in partea dreapta ....splina 120 mm ( din ce stiu eu este cam la val maxima admisa ) analizele de sange in schimb bune si viremia a scazut de la 1500 la 833 de copii asta inseamna 4848 de copii/ ml ..e o viremie relativ mica dar nu foarte mica..ma rog ..nu mi dau seama ce s a intampalt cu ficatul meu....

alcoolul este strict interzis...stiu, si mie mi e pofta cateodata de o bere dar mai pofta mie sa traiesc !

tocmai am inceput un tratament cu zeffix .....nu stiu cat de eficient o sa fie dar incerc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prescris de doctor normal...cu viremii periodice si restul de analize...am facut acum la inceput si fibromaxul...rezultatul cred ca o sa l primesc la inceputul lunii viitoare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor,

Si eu am AgHbe negativ si imi fac dosarul pentru entecavir(Baraclude). Va rog din suflet daca cineva a facut tratament antiviral cu acest medicament sa-mi spuna cum a reactionat la el, reactii adverse si cum a evoluat viremia in timpul tratamentului sau dupa.

In speranta ca voi primi un sfat

toate cele bune!

 

 

Va salut pe toti. Si eu am fost depistat cu AgHBs prezet in luna august. Am facut viremia si au iesit 429UI. Pe data de 23 nov 2008 am inceput tratamentul cu ENTECAVIR , in data de 26 dec am refacut anliza pentru viremie si .............a iesit nedetectabil...deci tratamentul cu entecavir functioneaza perfect.

am uitat sa va spun ca am fibroza F2 in urma efectuarii fibrotestului si scor Knodell 6 rezultat in urma biopsiei. Sunt inclus intr-un program studiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut GIXI ! Rezultatul asta este extraordinar...de fapt asta ne dorim cu totii ..nedetectabil...esti norocos ca ai picat pe mana cu entecavir ...eu sunt la zeffix ...la tine era normal sa iasa nedetectabil viremia era si asa f mica...probabil ca ai virusul de f mult timp daca cu asa viremie ai ajuns totusi la f2 ...Ideea de acum inainte este sa ramana asa...adica sa nu apara rezistenta la tratament !

.....Profit de ocazie sa va urez tuturor un Craciun Fericit alaturi de cei dragi si fie ca anul nou sa ne aduca mai putini viusi si mai multa sanatate si pace in suflete ! Doamne Ajuta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va salut pe toti. Si eu am fost depistat cu AgHBs prezet in luna august. Am facut viremia si au iesit 429UI. Pe data de 23 nov 2008 am inceput tratamentul cu ENTECAVIR , in data de 26 dec am refacut anliza pentru viremie si .............a iesit nedetectabil...deci tratamentul cu entecavir functioneaza perfect.

am uitat sa va spun ca am fibroza F2 in urma efectuarii fibrotestului si scor Knodell 6 rezultat in urma biopsiei. Sunt inclus intr-un program studiu.

In ce program ai fost inclus?Ma intereseaza acest lucru,sotul are dosar pt entecavir si nu a primit aprobare.Il cumparam si e f scump

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In ce program ai fost inclus?Ma intereseaza acest lucru,sotul are dosar pt entecavir si nu a primit aprobare.Il cumparam si e f scump

Programul de studiu se numeste REALM si studiul are loc la Institutul Clinic Fundeni condus de Prof.dr. VOICULESCU.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gixi...am si eu o intrebare....daca ai facut biopsia , nu s a stabilit in urma acesteia gradul de fibroza???? dupa cate ai spus ai facut si biopsie si fibrotest....amandoua testele arata starea ficatului...gradul de fibroza si activitatea necroinflamatorie...spune mi te rog au iesit diferente intre rezultatul fibrotestului si rezultatul punctiei ????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×