Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

poate se gaseste cineva sa-mi lumineze si mie mintea!

care este diferenta dintre aghbe negativ si pozitiv

cand se trage concluzia ca virusul este mutant

cat de grav este sa ai hepatita b cu virus mutant

exista solutie medimecantoasa la situatia mai sus data/?

exista analize care sa spuna clar ca virusul a suferit deja o mutatie.....

medicii sunt atat de zgarcitii in informatii incat tre sa cauti singur raspunsuri

ultimile mele analize sunt

aghbe negativ

alat=73

asat=40

sapt viitoare o sa fac restul in bucuresti

de 6 luni medicul ma tine pe silimarina si liv si imi reaminteste ca a avut pacienti care cu tratamentul asta naturist a scapat de virus.

sanatate tuturor!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate se gaseste cineva sa-mi lumineze si mie mintea!

care este diferenta dintre aghbe negativ si pozitiv

cand se trage concluzia ca virusul este mutant

cat de grav este sa ai hepatita b cu virus mutant

exista solutie medimecantoasa la situatia mai sus data/?

exista analize care sa spuna clar ca virusul a suferit deja o mutatie.....

medicii sunt atat de zgarcitii in informatii incat tre sa cauti singur raspunsuri

ultimile mele analize sunt

aghbe negativ

alat=73

asat=40

sapt viitoare o sa fac restul in bucuresti

de 6 luni medicul ma tine pe silimarina si liv si imi reaminteste ca a avut pacienti care cu tratamentul asta naturist a scapat de virus.

sanatate tuturor!!!

 

Ag Hbe negativ inseamna ca nu esti infectat cu virusul hepatitei D. Asta nu poate fi luat ca atare ci numai impreuna cu hepatita B. In cazul in care tu ai Ag HBs pozitiv si Ag HBe negativ e bine, inseamna ca ai infectie doar cu B nu si cu D. Iar transaminazele par normale sau usor crescute, nu stiu valorile de referinta intrucit e o mica diferenta in functie de aparatul pe care se lucreaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aghbe negativ nu are legatura cu analizele pt.virusul hepatitei D;

referitor la "inteligentul" de doctor care ti-a spus ca a avut pacienti care au scapat de virus cu silimarina si liv, sfatul meu este sa-l schimbi; pe doctor, of course. Ca e tampit, e putin spus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in aceeasi situatie sunt si eu am hepatita cu ag hbe negativ,deci virus mutant.am luat un an de zile silimarina si esentiale forte dar ....nimic.din cate am inteles e foarte bine daca ai ag hbe negativ dar sa fie si viremia mica sau nedetectabila,dar la mine nu e deloc asa.viremia este de 1.2876.564,deci......destul ca sa nu zic chiar foarte mare.....deja am inceput tratam.cu pegassys(sunt abia la a patra injectie),dar nu stiu ce voi rezolva, am auzit ca sunt slabe sanse de vindecare la hepatita cu virus mutant.este vreun caz asemanator?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in aceeasi situatie sunt si eu am hepatita cu ag hbe negativ,deci virus mutant.am luat un an de zile silimarina si esentiale forte dar ....nimic.din cate am inteles e foarte bine daca ai ag hbe negativ dar sa fie si viremia mica sau nedetectabila,dar la mine nu e deloc asa.viremia este de 1.2876.564,deci......destul ca sa nu zic chiar foarte mare.....deja am inceput tratam.cu pegassys(sunt abia la a patra injectie),dar nu stiu ce voi rezolva, am auzit ca sunt slabe sanse de vindecare la hepatita cu virus mutant.este vreun caz asemanator?

salut

cred ca eu sunt un caz asemanator tie...

sapt viitoare merg si eu sa fac viremia,te tin la curent!

valoarea transaminazelor este mare la tine sau se incadreaza in valori normale?

la bucuresti ai facut analizele?

si eu am tot citit ca de virusul care a suferit o mutatie nu scapi da macar sa ne taraim asa pana la vre-o 80de ani:)

zic bine?!

pe mine nu ma deranjeaza virusul daca ma lasa sa traiesc

succes si sanatate

papa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Si eu sunt tot cu HBe negativ si din cit am rasfoit eu nu prea e de bine "http://hepatita-b.gatworks.net/particularitati-ale-hepatitelor-cronice-virale-b-cu-aghbe-ne-t23.html" , eventual daca doresti citeste ce scrie si pe aici , macar cand stai fata in fata cu medicul stii ce ntrebari ii pui; e foarte importanta cum e viremia , undeva pesta 10.000 de copii am inteles ca ar trebui sa ne puna pe ganduri cei care suntem cu HBe negativ , deoarece suntem cei mai greu vindecabili cica. :thumbsup: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou. Dupa vizita mea la trei doctori - un internist si doi infectionisti - concluzia lor a fost ca e perfect daca ai Ag ABe negativ, ca cica organismul s-a luptat si l-a negativat, desi altceva am citit eu. Ei mai ziceau ca doar dupa tratament pot aparea mutatii. :ok: Asa ca eu mai intrat si mai rau in ceata dupa spusele lor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

Si eu am AgHbe negativ si imi fac dosarul pentru entecavir(Baraclude). Va rog din suflet daca cineva a facut tratament antiviral cu acest medicament sa-mi spuna cum a reactionat la el, reactii adverse si cum a evoluat viremia in timpul tratamentului sau dupa.

In speranta ca voi primi un sfat

toate cele bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt tare curioasa cum de ti-a dat tratament antiviral cu baraclude , din cite am citit eu este cel mai bun insa rar il scriu medicii deocamdata.Ai viremia mare sau ti-ai facut biopsia si a iesit acolo ceva mai rau? Sanatae multa iti doresc. Tie ce ti-au spus medicii de Ag ABe negativ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Entecavirul (Baraclude)se recomanda la toti cu hepatita cronica B care au viremia inte 10.000-100.000 copii. Eu am si fribroza 2 si de aceea imi fac dosarul pentru acest tratament antiviral. Nu se da preferential , ci daca indeplinesti aceste conditii. Si eu am auzit ca este foarte bun, dar la noi in tara abia acum se prescrie ca tratament antiviral. Nu stim deocamdata cum evolueaza boala?? numai din ce am auzit.. ca este bun, dar vom vedea pe pielea noastra .... Sa speram ca va fi mai bine....desi cu AgHbe negativ sunt slabe sperante sa aduci viremia la un nedetectabil ( din cate mi-au dat sfaturi ce documentati in materie..) trebuie sa incercam in speranta de mai bine.

Sanatate tuturor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×