Sari la conținut
Forum Roportal
fericirea

Un altfel de Puzzle

Postări Recomandate

insul era dintr`o stare de depresie?

 

 

Indiciu:

- ar fi fost intr-o asemenea stare daca nu ar fi fost in compartimentul pt fumatori

- prin moarte se refera la sinucidere

- era noapte !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in tren mai erau alte persoane pe care le cunostea?

 

 

- nu cunoastea pe nimeni

- era noapte fiind intr-un tunel (aici intervine <compartimentul fumatori>) care l-a salvat indirect de la moarte(sinucidere)

- cauza sinuciderii nu ar fi fost "cineva" ci "ceva"

Editat de fericirea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

era maniaco-depresiv, avea nevoie de tigare pentru a calma apucaturile si cum era noapte a reusit sa "uscheasca" una pe are a fumat-o cu pofta pana la iesirea din bezna

:lol2:

Editat de Dulcica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

offtopic..nu stiu cum facem ca raspundem mereu in acelasi timp..ma rog.

 

anyway, pot sa spun ca m-am prins..de circumstante cat de cat, nu de raspuns..:) deci tipul voia sa se sinucida (d-zeu stie din ce motive), dar a fost impiedicat cumva de vagonul de fumatori..nu i-a creat "conditii"..:lol2:

 

a vrut sa se asfixieze (nu pot sa-mi imaginez cum, zic asa..) si a uitat ca vagonul are sistem de ventilatie?..nu prea tine, nu?..

 

faptul ca erau in tunel il ajuta cumva sa se sinucida?..

 

a asteptat momentul in care intra in tunel ca sa o faca?...

 

a vrut sa se sinucida pe intuneric, sa nu-l vada nimeni, dar cineva langa si-a aprins o tigara, s-a facut lumina si..na mai putut?...:cry: m-a cam luat valul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
era maniaco-depresiv, avea nevoie de tigare pentru a calma apucaturile  si cum era noapte a reusit sa "uscheasca" una pe are a fumat-o cu pofta pana la iesirea din bezna

:lol2:

 

- era sanatos din punctul asta de vedere.

-- venise de la spital fericit, cand a trecut prin tunel a crezut ca...,dar aflandu-se la fumatori a renuntat la sinucidere (faceti legatura..noapte - intuneric, compartiment pt fumatori-...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
offtopic..nu stiu cum facem ca raspundem mereu in acelasi timp..ma rog.

 

anyway, pot sa spun ca m-am prins..de circumstante cat de cat, nu de raspuns..:cry: deci tipul voia sa se sinucida (d-zeu stie din ce motive), dar a fost impiedicat cumva de vagonul de fumatori..nu i-a creat "conditii"..:lol2:

da, vagonul de fumatori la impiedicat, tocmai ca i-a aratat ceva.

 

faptul ca erau in tunel il ajuta cumva sa se sinucida?..

in sensul ca tocmai asta era motivul. (era in miez de zi,lumina afara)

Editat de fericirea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, vagonul de fumatori la impiedicat, tocmai ca i-a aratat ceva.

 

i`a aratat ca viata e scuta, la fel ca o tzigara si ca nu are rost sa se sinucida :lol2:))

sau i`a aratat ca oricat de intuneric ar fi, mereu se mai iveste o luminitza, chiar daca e ea facuta de un muc de tzigara? :cry:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[...]
Editat de fericirea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×