Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Raluca 74

Actrita Elena Bog, dupa viata dedicata teatrului,se dedica Cuvantului lui Dumnezeu

Rate this topic

Recommended Posts

Elena Bog s-a nascut pe 3 Aprilie 1941 si sufletul ei a fost luat la cer pe 22 Octombrie 2007

A avut o cariera stralucita ca actrita incepind sa lucreze cu regizori ca Andrei Serban si Lucian Pintilie imediat dupa terminarea facultatii. A jucat la Piatra Neamt, la Iasi si apoi la teatrul Constantin Nottara din Bucuresti.

Dupa pensionare Elena Bog s-a retras intr-o casa din Scheiul Brasovului, pe Tocile. Acolo si-a inceput studiul biblic. A studiat zi si noapte si s-a concentrat doar pe Cuvintul lui Dumnezeu, adica acela din Evanghelii. Pentru oricine a vorbit cu ea in acei ultimi ani era limpede ca Duhul Sfint era peste ea si lucra cu si prin ea.

Ridicarea ei la cer a fost o ultima confirmare. Am gasit-o in patul ei, senina. Medicul nu a putut identifica nici o cauza a mortii si a spus ca exista astfel de morti subite, fara o explicatie medicala.

sursa: www.evanghelia.eu

Ridicarea ei la cer a fost o ultima confirmare. Am gasit-o in patul ei, senina. Medicul nu a putut identifica nici o cauza a mortii si a spus ca exista astfel de morti subite, fara o explicatie medicala.

sursa: www.evanghelia.eu

Asa-i ...daca in loc sa se bucure de viata ....si-a dorit prea mult sa ajunga la Isus (adica material de rontait pentru viermii din cimitir) ...Isus i-a indeplinit dorinta ...ca doar nu pe gratis se lauda el insusi ca este "stapanul cheilor mortii si ale iadului".

Probabil ca acum Isus ... folosindusi cheile ... i-a deschis usa catre incaperile ale carui stapan este.

Dar macar spune-i ... prin rugaciuni... ca are si ea un avantaj ...adica cine traieste mai putin, se bucura de o moarte mai lunga!...si asta e mare avantaj daca esti un mort care traieste langa Isus !

Edited by Sikaryan

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this