Sari la conținut
Forum Roportal
ioanavesa

Povestea mea legata de horoscop

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna fetelor,

Sunt Ioana, am 30 de ani si sunt medic-stomatolog. Am avut probleme in dragoste de cand ma stiu. M-am casatorit de tanara si am crezut ca el este sufletul meu pereche. La 22 de ani am nascut un baietel extraordinar pe care il iubesc mai mult decat pe oricine in lumea asta. Dupa cativa ani de relatie, au aparut divergente intre mine si sotul meu si am devenit reci unul cu altul. Acum doi ani, inevitabil, am divorțat. El și-a găsit pe alta, iar eu mi-am canalizat atenția asupra fiului meu și mi-am promis un timp ca nu o sa mai am de-a face cu barbatii. Am discutat cu o amica foarte buna si mi-a spus ca relatia mea ar fi putut sa esueze si din cauza incompatibilitatii zodiacale. La inceput am ras, avand conceptia ca horoscopul este doar o alta rubrica in ziar. Prietena mea, insistenta din fire, a tinut din tot dinadinsul sa ma convinga ca zodiile si fazele lunii chiar ne influenteaza viata de zi cu zi. De ziua mea, mi-a cerut mai multe date personale si mi-a facut cadou o astrograma natala. Am ramas surprinsa de cat de multe detalii poate oferi o astfel de astrograma. Nicic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt Ioana, am 30 de ani si sunt medic-stomatolog. Am avut probleme in dragoste de cand ma stiu. M-am casatorit de tanara si am crezut ca el este sufletul meu pereche. La 22 de ani am nascut un baietel extraordinar pe care il iubesc mai mult decat pe oricine in lumea asta. Dupa cativa ani de relatie, au aparut divergente intre mine si sotul meu si am devenit reci unul cu altul. Acum doi ani, inevitabil, am divorțat. El și-a găsit pe alta, iar eu mi-am canalizat atenția asupra fiului meu și mi-am promis un timp ca nu o sa mai am de-a face cu barbatii. Am discutat cu o amica foarte buna si mi-a spus ca relatia mea ar fi putut sa esueze si din cauza incompatibilitatii zodiacale. La inceput am ras, avand conceptia ca horoscopul este doar o alta rubrica in ziar. Prietena mea, insistenta din fire, a tinut din tot dinadinsul sa ma convinga ca zodiile si fazele lunii chiar ne influenteaza viata de zi cu zi. De ziua mea, mi-a cerut mai multe date personale si mi-a facut cadou o astrograma natala. Am ramas surprinsa de cat de multe detalii poate oferi o astfel de astrograma. Nicic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Horoscopul poate fi de ajutor, dar mai ales daca si invatam ceva din el.

Sa fiti fericiti in continuare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La compatibilitate 80 zici ca-i ok?

Da' peste 15 ani cum va fi?

 

Depinde si de ei cum se vor intelege, nu numai de ceea ce scrie in horoscop. Probabil inseamna ca sansele sunt mari, dar asta numai cu timpul se va vedea... Horoscopul e mai mult orientativ, cred eu, el nu rezolva totul, nu face totul sa mearga bine.

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde si de ei cum se vor intelege, nu numai de ceea ce scrie in horoscop. Probabil inseamna ca sansele sunt mari, dar asta numai cu timpul se va vedea... Horoscopul e mai mult orientativ, cred eu, el nu rezolva totul, nu face totul sa mearga bine.

eu nu cred in asa ceva! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm ..ai scris asta ca sa cerem mailul astrologului? :P

Altfel...imi pare bine pentru tine :blink:

Daca e adevarat ,of course..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Acum doi ani, inevitabil, am divorțat.....Dupa aproape jumatate de an de incercari nereusite, l-am intalnit pe el..... Acuma, aproape de 30 de ani, sunt fericita, suntem impreuna de peste 2 ani si ne intelegem minunat.

Ceva nu se potriveste... :blink:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde si de ei cum se vor intelege, nu numai de ceea ce scrie in horoscop. Probabil inseamna ca sansele sunt mari, dar asta numai cu timpul se va vedea... Horoscopul e mai mult orientativ, cred eu, el nu rezolva totul, nu face totul sa mearga bine.

 

 

Eu cred ca horoscopul nu rezolva nimic. El doar iti arata. Ca vrei tu sa accepti sau ca poti crezi in ce spune, asta e alta felie de margarina.

Si aici nu vorbesc de horoscopul din Libertatea.Daca-l are :blink: ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×