Sari la conținut
Forum Roportal
Mamaitza

Gestatie/lactatie false

Postări Recomandate

Buna! Am o catelusa metis, un yorkshire terrier cu pechinez, asta nu ar fi nici o problema, ca tare-i dulce. Problema este ca refuza imperecherea, devine extrem de rea in perioada fertila si nu se poate atinge de ea nici un mascul. Acum are, pentru a doua oara, gestatie falsa si nu gasesc un medicament, de care as avea nevoie pentru rezolvarea problemei, GALASTOP se numeste. Ma poate ajuta cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui să găseşti cu uşurinţă Galastop, la aproape orice cabinet(cabinet,nu pet shop),nu este ceva care se găseşte rar.E

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in acest caz, nu are rost sa o chinui nici pe ea nici pe tine.

 

daca refuza imperecherea, mai bine recurgi la sterilizare, e cel mai bun lucru pe care il poti face.

 

si mai e posibil ca dupa 5-6 ani sa faca cancer mamar, asta in cazul in care ramne nesterilizata si intra in calduri de 2 ori/an.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

In 2 saptamani o sa-mi fete catelusa dar as vrea sa stiu care sunt reactiile dinainte de fatare (eu cum imi dau seama cand e momentul acela). Am vorbit cu o vecina care are si ea o catelusa si mi-a spus ca fata un pui la o ora si ca nu sta intr-un loc ci se tot plimba si poate face puii in diferite locuri si ca e posibil ca prima data sa-i omoare este adevarat? Si inca o problema care ma cam ingrijoreaza doarme tot timpul se trezeste doar sa manance si sa iasa afara e normal?

Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×